Avi-Logo

הדברה בגג

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

לעיתים קורה לנו שצצות בעיות בבית, המצריכות לעיתים הדברה בגג, וכמה שאנו לא סורקים את הבית – מקור הבעיה לא מאותר. לא אחת, הסיבה בגינה אנו לא מזהים את מקור הבעיה היא שהמקור אינו בבית, אלא על הגג. לגג תפקיד חשוב וחיוני בבית ובעיות בגג משליכות כמעט תמיד גם על התפקוד בבית. כאשר הבעיה בגג היא הופעת מזיקים, נצרכת הדברה בגג.

 

הדברה בגג
הדברה בגג

מזיקים בגג

המזיקים בגג אשר פוגעים בתפקוד השוטף בבית אינם המזיקים הקלאסיים אשר פוגעים בנו בתוך הבית – הזבוב, היתוש, הנמלה או הג'וק. המזיקים הבעייתיים ביותר בגג הם היונים, התולעים, הרימות וכיני היונה. נפרט אודות כל אחד מהם בנפרד, מדוע הם מצריכים הדברה וכיצד הדברה בגג מבוצעת כנגדם.

 

  1. היונה

היונה היא סמל בין לאומי לשלום, אך כאשר היונה מצויה מחוץ לסמל אלא על הגג שלנו, היא לא סמל לשלום אלא סמל לנזקים. היונה גורמת, בראש ובראשונה, לנזק תברואתי. לשלשת היונה עלולה להיות נגועה בשלל חיידקים, ווירוסים וזיהומים אשר יתפשטו לחלל ולמרחב הביתי שלכם. החיידקים, הנגיפים והזיהומים עלולים לפגוע בבני הבית. זוהי הסיבה הראשונה בגינה רצוי לבצע הדברה בגג כאשר יש בו יונים.

הנזק התברואתי אינו הנזק היחיד אשר נגרם מיונים בגג. יונים בגג גורמות לסתימות במרזבים ובפתי ניקוז באופן המזיק לתשתית של הבניין כולו. פגיעה זו חמורה במיוחד ודורשת מענה במיידי. ללא טיפול ממוקד בבעיה באמצעות הדברה בגג, הבניין שלכם יסבול מנזקי תשתית קשים.

נזק נוסף וידוע לכל המצריך הדברה בגג בעקבות היונים, הוא הלכלוך. כל מי שסובל מיונים בגג יודע כי המרפסת וסביבת הגג שלו מלאה בלשלשת היונים באופן ההופך אך האזור למזוהם ולא נעים. לבסוף, לשלשת היונים עלולה גם לגרום לנזקים לחומרים מתכתיים, דוגמת הרכב שלכם, עקב החומציות שבה. חשוב דעת כי היונים לא מקוננות בכל מקום בגג, אלא באותם מקומות מוגנים יחסית היכולים לשמש להן למסתור. מכיוון שכך, נצפה למצוא קן של יונים מאחורי הדוד, בסמוך לגומחות בגג וכדומה.

 

  1. כיני יונים, רימות ותולעים

כאשר יונים מקוננות בגג שלכן, הן ימשכו אחריהן טפילי יונים אשר מזיקים ליונה. טפילים אלו הם כיני היונה, הרימות והתולעים אשר נטפלות ליונים. אותן כינים ותולעים לא נשארות על הגג אלא נכנסות אל תוך הבתים בבניין ומזיקות לדיירים בין אם בעקבות גירודים, תחושות גועל או פגיעה ברהיטים.

כיני יונים, רימות ותולעים
כיני יונים, רימות ותולעים

הרחקת יונים

הדרך לבצע הדברה בגג נגד יונים היא להרחיק את היונים. יונים לא מדבירים, אלא מרחיקים. ישנן שלוש שיטות עיקריות להרחיק יונים. הרחקה ברשתות, הרחקה בדוקרנים והרחקה אלקטרונית.

למאמר בנושא: הדברת יונים באופן עצמי לחצו כאן >>>

  1. רשתות

הדרך הראשונה להרחיק יונים היא באמצעות פריסת רשתות בגג. מיגון שכזה אפקטיבי במיוחד במסתורים בגג החביבים על היונים. פריסת הרשתות תמנע מהיונים להיכנס אל המסתורים פנימה והן ימצאו מקום אחר, שאינו הגג שלכם, לקונן בו.

חשוב להקפיד ולקנות רשתות צפופות ועמידות. רשתות רחבות מידי לא יהיו אפקטיביות, שכן היונים יוכלו לעבור בעדן. לעיתים, קורית התוצאה הגרועה ביותר בה היונים חודרות מבעד לרשת אך לא מצליחות לצאת ממנה, והן מוצאות את מותן בתוך המסתור.

באשר לעמידות, רשתות סיליקון מהסוג הזול ביותר יתפוררו בתנאי מזג אוויר קיצוניים ויאפשרו ליונים לחדור מבעד לרשת. לכן, יש להקפיד על רכישת רשתות עמידות לתנאי מזג אוויר קיצוניים שאכן יהיו אפקטיביות לצרכי הרחקת יונים. אין הכרח לרכוש רשתות מתכת. גם רשתות סיליקון הן פתרון נפלא, אך עליהן להיות עשויות מסיליקון איכותי ולא מסיליקון זול ולא עמיד. בנוסף, אחת לתקופה, בין שנה לשנתיים, מומלץ להחליף את הרשת כדי לשמור על יעילותה.

  1. דוקרנים

דוקרנים הינה שיטה מסורתית להרחקת יונים ולביצוע הדברה בגג. פורסים את הדוקרנים על סף הגג, היונים לא עומדות שם ובא לציון גואל. אלא שדרכם של דוקרנים להישבר ולהישחק. בנוסף, הדוקרנים זזים ממקומותיהם וכן היונים מוצאות מקומות על אדן החלון ללא דוקרנים.

  1. הדברה חשמלית

הפתרון לחסרונות הדוקרנים, הוא שימוש בכלים להדברה חשמלית לצורך הדברה בגג. מדובר ברצועות חשמליות שאנשי המקצוע פורסים על סף הגג. כאשר היונה תיגע ברצועה, היא תחווה זרם חשמלי קל. הזרם לא יפגע בה, אך ירתיע אותה עד מאוד והיא כבר לא תחזור לגג שלכם ותושלם ההדברה בגג.

 

הדברה בגג בריסוס

כלל פתרונות ההדברה שהוצגו, עוסקים ביונים ולא בטפילי היונים. הדרך להדביר את הטפילים המצויים בגג, היא באמצעות ריסוס בגג. הריסוס ישמיד את הטפילים וישיב את הסדר לכנו. חשוב להקפיד על כך שהמדביר יעניק אחריות על הריסוס ובמידה שהטפילים ישובו להופיע בביתכם לאחר הריסוס, המדביר יחזור וירסס בשנית את האזור.

הדברה בגג בריסוס
הדברה בגג בריסוס

זהות המדביר

לבסוף, חשוב לעסוק בזהות המדביר אשר יבצע אצלנו את ההדברה. ראשית, חשוב לדעת כי מדביר מורשה הינו מקצוע הדורש רישוי מטעם המשרד להגנת הסביבה. מכיוון שכך, העסיקו אך ורק מדבירים המחזיקים ברישיון הדברה בתוקף. העסקת מדביר שאינו מורשה הינה עבירה על החוק.

מעבר לכך, חשוב לוודא כי המדביר מנוסה ומקצועי. אל תתפשרו על מדביר חסר ניסיון או חסר מיומנות מספקת, כדי לחסוך כמה אחוזים מעלות ההדברה. בחרו רק במדביר מצטיין ואיכותי. כך, תוכלו ליהנות מגג ללא מזיקים והשקט יחזור לו לאל הגג שלכם. הקפידו על כל האמור, בחרו רק במדביר מנוסה, מיומן ומורשה – ולא תתחרטו.

זהות המדביר
זהות המדביר

 

הדברה בגג
הדברה בגג

 

הדברה בגג
הדברה בגג

 

הדברה בגג
הדברה בגג
תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>