Avi-Logo

הדברה בחדרים

☑️הדברה החל מ 249 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

077-804-2064📞

סוג ההדברה, לא ישתנה רק ממזיק למזיק אלה גם ישתנה בין חדרי הבית השונים בהם נרצה לבצע את ההדברה. המזיקים שיפקדו את חדר השירותים שלנו והמזיקים שיפלשו אל המטבח, לא יהיו אותם מזיקים ולכן חשוב להבין מה היא הטריטוריה של כל אחד מהמזיקים הללו. אז בואו נכנס אל עולם ההדברות בחדרים ונבין את מי אנחנו מדבירים ואיך.

 

הדברה בחדרים
הדברה בחדרים

לא כל ההדברות הן אותן ההדברות

כשנכנס לעולם ההדברות בחדרים, נצטרך לחלק את הבית שלנו לחדרים בהם רוב האנשים בדרך כלל ירצו לבצע הדברה. בחדרים הללו, תהיה התנועה הגבוהה ביותר של בני הבית בדרך כלל בדגש על הימצאות של אוכל ושאריות זבל באותם החדרים. אז אילו חדרים הכי חשופים לפלישת מזיקים ואיך נדביר אותם? כל ההסבר כאן בהמשך.

 

הדברה במטבח

המטבח הוא כנראה החדר שיהיה הכי חשוף למזיקים בביתנו. במטבח, יהיה למזיקים את האפשרות למצוא מקור מזון במקרר, בארונות או במזווה שלנו. מכרסמים, תיקנים ונמלים כולם יכולים להימצא במטבח שלנו ולהתקיים לחלוטין ממכלי אוכל שיכנסו אליהם בדרך כזו או אחרת.

 

הדברת נמלים במטבח

הדברת הנמלים במטבח היא ההדברה הנפוצה ביותר, שכן הנמלים הן אחד המזיקים הנפוצים ביותר בכל בית בישראל. כדי להדביר את הנמלים, תחילה יזהה המדביר באיזה סוג נמלה מדובר ולאחר מכן יפעל לגילוי הקן ממנו מגיעות הנמלים. אם פלשו נמלים לביתכם, מרב הסיכויים שהקן שלהם נמצא בחצר ביתכם או בסביבה הקרובה אליכם. לאחר שימצא המדביר את קן הנמלים הוא יפעל להדברת הנמלים שבקן כדי למנוע את חזרתם למוקד ההדברה.

 

הדברת תיקנים במטבח

הדברת תיקנים ככלל תלויה כמובן בסוג התיקן הניצב לפנינו. התיקנים האמריקאיים הם התיקנים הנפוצים ביותר בישראל והם התיקנים המעופפים הידועים לשמצה בקרב הישראלים. כדי להדביר את התיקן האמריקאי יצטרך המדביר לפעול בפעולת ריסוס בנקיקים בקירות הבית ובמטבח עצמו. התיקן המזרחי דומה מאוד לאמריקאי אך הוא איננו מעופף.

התיקן המזרחי יהיה גם כהה יותר מהאמריקאי וצבעו יהיה כמעט שחור. כדי להדביר את התיקן המזרחי המדביר ינקוט בריסוס מקורות ביוב משם מגיעים התיקנים המזרחיים. את התיקן הגרמני תוכלו לזהות בן רגע, שכן הוא תיקן קטן בהרבה מהתיקן הגרמני והמזרחי. להדברת התיקן הגרמני יניח המדביר מלכודות ג'ל ידידותיות לסביבה, שהתיקנים הגרמניים נמשכים אליהן במיוחד.

 

הדברת מכרסמים במטבח

המכה הקשה ביותר בבית בכלל ובמטבח בפרט היא כנראה מכה של מכרסמים. המכרסמים מאיימים עלינו פיזית עם המחלות אותן הם והגללים שלהן נושאים וגם נפשית בגלל שהם המזיק הכי מרתיע ברשימה. הדברת המכרסמים במטבח תתבצע בעזרת פיזור מלכודות דבק ומלכודות לכידה באזורים אסטרטגיים על מנת להרחיק את המזיק בקיים בחדר. לאחר מכן, יפעל המדביר כדי לגלות את מאורת המכרסמים כדי להדביר אותה ולמנוע מהמכרסמים לחזור לנכס. בסוף התהליך, המדביר יחסום כל פתח או נקיק שיאפשר למזיקים מסוג כזה להיכנס בשנית.

 

הדברה בסלון

את ההדברה בסלון בדרך כלל נבצע בגלל פלישה של תיקנים או של נמלים שהגיעו כנראה מהמטבח. אך מזיק אחד שיכול להימצא מתחת לאף שלנו בין הרהיטים והספרים האהובים עלינו: הטרמיט. הטרמיטים עשו לאחרונה רעש במדינתנו הקטנה שלא הכירה את המזיק קודם, כשטרמיט מסוכן התפרץ באזור פתח תקווה. את הטרמיטים חשוב להדביר ברגע הגילוי שכן הם מהווים סכנה ממשית לחפצים בעלי ערך בביתנו.

 

איך נדע שיש לנו טרמיטים?

כדי לגלות האם יש בביתנו טרמיטים, ישנם כמה סימנים חשובים שנצטרך לחפש כדי לגלות את המזיק המסוכן. לטרמיטים כמה סוגים שונים המגיעים לביתנו ולכל אחד מהם סימני זיהוי שונים, אך חשוב שנכיר את סימני ההיכר של כל אחד מהם. זכרו, אך סוג של טרמיט איננו סוג שנוכל לחיות לצידו, לכן ברגע שנגלה את אחד הסימנים חשוב שנפנה למדביר בהקדם האפשרי.

  • כנפיים שקופות – לסוג מסוים של הטרמיטים יש כנפיים. טרמיטים אלו מכונים טרמיטים מכונפים ואת כנפיהם הם משירים במחזוריות מהירה במיוחד ולמעשה, אחרי תעופה קצרה הטרמיט כבר ישיל את כנפיו. במידה ומצאתם כנפיים שקופות לצד רהיטי העץ או בבית בכלל, כנראה שפלשו לביתך טרמיטים מכונפים.
  • שירת הטרמיטים – אם תהיו מאוד בשקט ותתקרבו לרהיטים בהם אתם חושדים בו נמצאים הטרמיטים, תוכלו לשמוע את רחש הכרסום האינסופי שלהם. אם תשמעו את רחשי הכרסום של הטרמיטים, דאגו לבודד את אותם הרהיטים בצד ולקרוא למדביר בהקדם האפשרי.
  • המשקופים הם הראשונים ליפול – בדרך כלל, המשקופים יהיו הדברים הראשונים שיפגעו מהטרמיטים ושם תוכלו למצוא את העדויות הראשונות לטרמיטים. במידה והמשקופים שלכם מתחילים להתפרק כדאי שתשקלו האם ישנן טרמיטים המתחבאים בפנים.

 

הדברה בחדר הילדים

מכורח הנסיבות, ההדברה בחדר הילדים מציבה בפני ההורים דילמה מהגיהינום. מצד אחד, הילדים שלנו, קודש הקודשים, לא יכולים להיות בסכנה מחומרי ההדברה בעד שום הון שבעולם. אך מצד שני, אנחנו גם לא יכולים לתת להם להיות חשופים למזיקים שמאיימים על הבריאות של הילדים היקרים שלנו. אך אל דאגה, כאשר מדובר בהדברה בחדר הילדים מכל מזיק שהוא, המדביר ידאג להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה בלבד כדי לבצע את ההדברה בצורה שתהיה בטוחה לילדים שלנו אך מסוכנת למזיק עצמו. כיום, עולם ההדברות כבר איננו מסוכן כמו מבעבר כך שתוכלו להיות רגועים כשהמדביר יגיד שהחומרים ידידותיים לבני האדם.

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>