Avi-Logo

הדברת יתושים

☑️הדברה החל מ 249 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

077-804-2064📞

ליתושים יש פינה, לא כל כך חמה, בלב של כולנו. לא אחת אנחנו מגיעים בבוקר לעבודה עם עין אחת עצומה, בגלל שיתוש טורדני החליט לעוף ליד האוזן שלנו ולעקוץ אותנו כל הלילה. לפעמים נדמה, שלקהילת היתושים יש בעיה יותר אישית עם חלקנו שנעקצים בכמות גבוהה בהרבה מחברינו מה שהופך את בעיית היתושים לקרובה לליבם של אותן הקורבנות. אז בואו נבין בדיוק מה אפשר לעשות עם החרק הקטן והמעופף שמטריד את כולנו כל קיץ מחדש ונגלה את תהליך הדברת היתושים על כל בוריה.

 

הדברת יתושים
הדברת יתושים

לא היתושים, היתושות!

חלקנו עדיין לא גילו עובדה אחת מעניינת על היתושים. כמו כל חיה אחרת על כדור הארץ, יש את זכר היתוש ואת הנקבה היתושה. היתוש הזכר, ניזון בעיקר מסוכרים שונים הנמצאים בעיקר בפרחים ובפירות שונים בסביבתו. אך נקבת היתוש, היתושה, היא זו שניזונה בעיקר מדם ולכן היא זו שעוקצת ומציקה לנו. למרות העובדה שהיתושה היא זו שעוקצת אותנו, גם היתוש הזכר יכול להיות לא פחות מעצבן. מי מאיתנו לא מכיר את הרעש המציק הזה שיתוש מסוגל לנגן באוזנינו לילה שלם בזמן שהוא מתחבא בצללים המנחמים של הלילה. לכן, כשנסתכל על הדברת יתושים לא נתמקד חלילה רק ביתושות, אלא ננסה להשמיד גם את הזכרים שאינם עוקצים.

 

פתרונות זמניים, נשארים זמניים

כשמדובר ביתושים, כולנו מכירים את הפתרונות הזמניים הקיימים עבור כולנו לרכישה מהירה בכמעט כל חנות טואלטיקה, פיזית או אינטרנטית. באותה נשימה, כולנו גם יודעים היטב שאמנם הפתרונות הזמניים הללו קונים לנו קצת במן לצד המזיק, אך הן לחלוטין לא חלופה להדברת יתושים מקצועית הנעשית על ידי מדביר מוסמך. הנה כמה דוגמאות לפתרונות זמניים להדברת היתושים ומדוע הם אינם תחליף ראוי להדברת יתושים מקצועית.

 

הכירו את ה-DEET

האלתוש בפרט והתכשירים דוחי היתושים בכלל הם אולי הפתרונות הזמניים המוכרים לנו ביותר. התכשירים להרחקת היתושים עשויים כמעט כולם מחומר הנקרא DEET הפותח על ידי צבא ארצות הברית בתקופת מלחמת העולם השנייה במטרה להגן על חיילי צבא ארצות הברית מיתושים, קרציות, פרעושים ואפילו עלוקות.

בתקופה זו צבא ארצות הברית חווה קשיים בריאותיים בעקבות הלחימה בג'ונגל, שהיה נגוע במזיקים קשים שהעבירו מחלות קשות לבני האדם אותם הם עקצו. החומר הזה נכנס לשימוש אזרחי כבר בשנת 1957 וחברות ענק החלו לתעל את החומר היעיל לטובתם ולפתח תכשירים שונים החל מתכשירים כמו אלתוש הנמרחים על העור ועד תכשירים חשמליים המתחברים לשקע ומפזרים את החומר בחדר.

 

מה הבעיה ב- DEET?

החומר הפופולרי איננו חומר רעיל כלל. הוא בטוח לשימוש והוא פותח לפני מעל 60 שנה במטרה להגן על בני אדם ולכן, שימוש סביר בחומר הזה לא אמור להוות סכנה כלל. אך, כאשר מדובר בתקופת הקיץ, או במכת יתושים קשה שפוקדת את ביתכם, השימוש ב – DEET  באופן קבוע יכול להוות סכנה אמיתית לבריאותכם.

במידה ותשתמשו במכשירים בהם יש את הרכיב הפעיל הזה על העור באופן יום יומי, עלולה להתעורר על עורך פריחה הוא עלול להתייבש ואילו השימוש בתכשירים המפזרים את אותו החומר באוויר עלול לגרום לכאבי ראש חריפים וקשיים בנשימה. מיותר לומר שמעבר לעובדה שהשימוש היום יומי הזה עלול להיות לא בריא לנו, מבחינה כלכלית ההשקעה ארוכת הטווח במוצרים כאלה תעלה לכם יותר מההדברה, מה שגורם לדרך שלנו לא לקדש את המטרה.

 

איך מדבירים יתושים?

הדברת יתושים היא כנראה ההדברה הכי פחות מוכרת, הרי היתושים בעונות מסוימות נמצאים בכל מקום ובכל זמן. אז איך לעזאזל אפשר להדביר אותם? אז כדי להדביר את היתושים נצטרך בראש ובראשונה להכיר אותם, להבין איפה הבית שלהם וכך נגלה איך הם הגיעו לשלנו. ביתם של היתושים בדרך כלל יהיה מקור מים פתוח בו הם מסוגלים להטיל את ביציהם ובכך להבטיח  מחזוריות חיים רציפה. אחרי שהבנו איפה היתושים נמצאים, בואו נבין מה הם 3 הצעדים אותם המדביר יעשה על מנת להדביר את היתושים:

 

1. גילוי המקור

אז כמו שכבר הבנו, היתושים מקננים במקורות מים גדולים. לכן, בתור צעד ראשון המדביר יבצע חקירה מהירה של השטח שלכם וסביבתו כדי לראות בדיוק מאיפה המזיקים המציקים מגיעים. בדרך כלל, יהיו מספר מקורות נגועים מהם מגיעים היתושים, בין אם מדובר במקור ביוב שלא יובש כראוי או כל מקור מים אחד המדביר יעשה ככל שביכולתו להדביר את מקור המים ולהשמיד את הביצים הנמצאות בו.

 

2. פנייה לעירייה

במידה ויהיה מקור ביוב שלא יובש כראוי בסביבתכם, מעבר להדברת מקור הביוב מהיתושים המדביר ככל הנראה ינחה אתכם ליצור קשר עם העירייה במטרה לייבש את מקור הביוב כראוי. בעוד הדברת הביוב יכולה להיות מאוד יעילה כנגד יתושים, מקור מים פתוח הוא פתח לצרות ומזיקים אחרים שיכולים להגיע ולקנן בדיוק באותו המקום. על כן, קריטי שתקשיבו לעצת המדביר ותפנו לעירייה במטרה לייבש את מקור הביוב הנגוע.

 

3. הדברת האזורים הנגועים

לאחר שהמדביר הדביר את מקורות המים הנגועים ווידא כי פניתם לעירייה במטרה לייבש את מקור הביוב במידה והיה אחד, המדביר ידביר את החצר או המרפסת כדי לנסות ולהשמיד גם את היתושים הבוגרים. כאשר אנחנו מדבירים את מקורות המים אנחנו עוצרים את מחזור ההתרבות של המזיק, אך תמיד נצטרך לטפל גם במזיקים שהספיקו לבקוע מהביצה ונמצאים עדיין בנכס המיועד להדברה. על כן, המדביר יהיה חייב להדביר גם את החצר והמרפסת להשלמת הדברת היתושים.

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>