Avi-Logo

הדברת עצים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

הדברת עצים, היא מושג שלא כולנו מכירים. ולא, לא מדובר על הדברה של העצים עצמם, אלא על הדברה של מזיקים או מחלות בעץ עצמו. כדי להבין טוב יותר את ההדברה הייחודית הזו נצטרך להיכנס בעובי הקורה ולהבין מה היא ההדברה, מתי מבצעים אותה מאיזה מזיקים, אבל הכי חשוב, כמה היא אמורה לעלות לנו? הזה בואו נצלול לכל התשובות לשאלות הבוערות על הדברת העצים.

 

הדברת עצים
הדברת עצים

מה זה אומר הדברת עצים?

הדברת עצים, היא מושג מעולם ההדברה שמתייחס להדברת מזיקים ומחלות מהעצים, בשל העובדה שמזיקים ומחלות אלה עלולים לפגום בעצים האהובים עלינו ובמקרים חמורים להרוג אותם לחלוטין. כשמדובר בעצים שמעטרים את החצר שלנו, חשוב מאוד שנשמור עליהם ועל בריאותם.

מי מאיתנו שטיפח עצים בחייו יכול להסכים שהצמחים והעצים בגינה שלנו הם לא פחות מחיות מחמד. הרי טיפחת את אותו העץ משתיל קטן ועד לעץ רם ונאה שמניב לך פירות מתוקים בכל שנה. אז אם הבחנתם במזיקים או במחלה קשה בעצים האהובים שלכם, אל תהססו, התקשרו למדביר עוד היום.

מה זה אומר הדברת עצים
מה זה אומר הדברת עצים

מתי נבצע הדברת עצים?

ישנם לא מעט מקרים בהם נבצע הדברת עצים. 2 הסיבות העיקריות מתרכזות בסוגים שונים של מזיקים או מחלות בהן העץ נדבק שיכולות לסיים את חייו. כדי להבין טוב יותר מדי נבצע את ההדברה, נפרוש בפניכם את כל הסיבות העיקריות בגללן עצים חולים ולאחר מכן נפרט על כל סוגי המזיקים אותם נדביר על העץ.

מתי נבצע הדברת עצים
מתי נבצע הדברת עצים

מה גורם לעץ לחלות?

חשוב מאוד שנשמור על בריאות העצים שלנו בקפידה, בעזרת שמירה על התנאים ועל צורת הגידול הייחודית שלהם. הנה כמה סיבות נפוצות בגללן עצים חולים:

  • חוסר התאמה של תנאי הגידול: כאשר אנחנו לא מקפידים על תנאי הגידול של העצים שלנו, אנחנו לא נותנים להם את התנאים שהם צריכים על מנת לצמוח וללבלב. כאשר אנחנו שותלים עץ ולא נותנים לו את הטיפול שמתאים לו, אנו מסתכנים בפטריות וזיהומים שונים שעלולים להתפתח בעצים שלנו ולסכן את בריאותם.
  • סביבת גידול שגויה: אם מדובר בצמחים המתאימים לאקלים הישראלי, הם תמיד ישמרו בריאים לאורך זמן רב יותר מהעצים שאינם מתאימים לאקלים הישראלי. במידה ונטענו עץ אקזוטי שאיננו בחירה קלאסית עבור האקלים הישראלי הוא עשוי לפתח מחלות ולתפוס מזיקים בקלות רבה יותר.
  • החשיבות שבהשקיה: כשמדובר בבריאות של כל סוגי הצמחים, אין דבר חשוב יותר מההשקיה. כל עץ הוא מיוחד במינו ודורש השקיה שונה לחלוטין, חלק מהעצים יבקשו מים פעם ביום וחלק מהעצים יבקשו מים רק פעמיים בחודש. במידה ואנחנו לא מקפידים על השקיה נכונה של העצים הם עלולים לחטוף בקטריה.
  • חוסר בטיפוח הולם: חשוב מאוד להקפיד לטפח את העצים שלנו ולהרחיק מהם כל מזיק שמנסה להפוך את העץ שלנו לבית החדש שלו. במידה ולא נטפח את העץ, לא נוכל לדעת מתי יגיעו מזיקים ונגיע מהר מאוד לנקודת אל חזור.
מה גורם לעץ לחלות
מה גורם לעץ לחלות

אילו מזיקים נדביר על העצים?

העצים שלנו, באופן טבעי, מהווים בית מושלם לכל מיני מזיקים שעלולים להזיק ולקחת את חייהם של העצים האהובים עלינו. חלק מהמזיקים האלה מזיקים לעץ יותר וחלקם פחות, אך שני הסוגים יסבו נזק לעץ גם אם לא ייקחו את חייו. הכנו עבורכם את 2 המזיקים הנפוצים ביותר, שנצטרך להישמר מפניהם כשנחשוב על הדברת עצים.

  1. ליקטוס – ליקטוס הוא מזיק עץ נפוץ מאוד וכשנשמע את המושג " תולעי עץ", נצטרך להבין כי מדובר ברימות של מזיק הליקטוס. הליקטוס מגיע ממשפחת החיפושיות תוקפות העצים וניתן לזהות את המזיק המסוכן כשנראה את חורי היציאה של הליקטוסים הבוגרים על העצים שלנו. עוד סימן מובהק להימצאות הליקטוס בעץ שלנו, הוא חומר דמוי טלק שימצא על יד חורי היציאה של הליקטוסים הבוגרים. את הנזק האמיתי עושים דווקא הזחלים של הליקטוסים, שכן הם ניזונים מהעמילן הנמצא בעץ ותוך כדי התקדמותם הם אוכלים את העץ שלנו מבפנים.
  2. יקרונית – עוד מזיק ממשפחת החיפושיות תוקפות העצים הוא היקרונית. היקרונית היא חיפושית קטנה, וגודלה משתנה עם ממוצע של כ- 2 ס"מ. החיפושית הקטנה בעלת צבע חום בהיר ותוכלו לזהות אותה בזכות רעשי הכרסום אותם הזחלים של היקרונית משמיעים כאשר הם אוכלים את העץ. היקרונית משאירה גם היא חורי יציאה, שתוכלו לזהות בזכות הגדלים השונים של החורים הללו. החורים הללו נוצרים בגדלים שונים בגלל שהחיפושיות והזחלים מגיעים בגדלים שונים (1.2-3.2 ס"מ) ולכן חורי היציאה יהיו בגדלים שונים ואסימטריים.
אילו מזיקים נדביר על העצים
אילו מזיקים נדביר על העצים

כמה עולה הדברת עצים?

על מנת לבצע את הדברת העצים בצורה הטובה ביותר, המדביר יצטרך להשתמש בחומרים מיוחדים ש"ירפאו" את העץ, יבריחו את המזיקים והכי חשוב ישמרו על בריאותו של העץ ובריאותם של בני הבית כאחד. מחיר ההדברה ישתנה לפי סוג העץ, סוג המזיק וגודל הפלישה של המזיקים אך ניתן לקבוע ממוצע של 300-750 לביצוע הדברה סטנדרטית.

כמה עולה הדברת עצים
כמה עולה הדברת עצים

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>