Avi-Logo

הדברת עשבייה

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

במידה ואתם חקלאים, או בעלים של גינה גדולה במיוחד מלאה בכרי דשא מפנקים ודאי כבר שמעתם על הדברת העשבייה. הדברת עשבייה היא מושג שאיננו מוכר לכלל הישראלים מפאת העובדה שבדרך כלל יבצעו אותו לצרכים מקצועיים ולאו דווקא פרטיים.

הדברת העשבייה מתאימה הן ללקוחות אשר צריכים הדברה בעסקים שמבקשים הדברה מקצועית ליבול או הדברה חקלאית לאחר והן ללקוחות פרטיים שירצו לגרום לגינתם להיראות טובה בהרבה בעזרת טיפול אחד בלבד. אז בואו נצלול לעולם הדברת העשבייה ונבין אחת ולתמיד למה הדשא של השכן ירוק יותר.

 

הדברת עשבייה
הדברת עשבייה

מה היא הדברת עשבייה?

הדברת העשבייה, היא מונח מעולם ההדברות שמתייחס להדברת עשבים שוטים מתוך העשבייה כדי לתת לגינה שלנו מראה חלק יותר, אבל הכי חשוב, להפסיק להתעסק כל היום בתלישת העשבים השוטים המציקים. במידה והעשבים השוטים לא הספיקו להשתלט על כל השטח, המצב עוד סביר וכל מדביר מיומן יצליח להדביר את העשבים השוטים בעזרת החומרים והידע הנכון.

מה היא הדברת עשבייה
מה היא הדברת עשבייה

מתי נצטרך לעשות הדברת עשבייה?

בין אם אנחנו לקוח פרטי המטפל בגינה הביתית שלו ובין אם אנחנו חקלאים מנוסים בעלי שטח רחב ידיים לגידול פירות או ירקות דבר אחד בטוח, העשבים השוטים יכולים לגזול מאיתנו שעות על גבי שעות של עבודה שמרגישה סיזיפית במיוחד.

ההתעסקות בעשבים השוטים יכולה להיות אינסופית, כמעט נדמה שכל פעם שאנחנו תולשים עשב שוטה בימין, צומח לו אחד חדש בשמאל וחוזר חלילה. אז אם נמאס לכם להתעסק כל היום ברדיפה חסרת מעצורים אחרי העשבים השוטים כנראה שהדברת העשבייה היא הכיוון עבורכם.

מתי נצטרך לעשות הדברת עשבייה
מתי נצטרך לעשות הדברת עשבייה

מה הם עשבים שוטים?

עשבים שוטים או בשמם השני צמחי באשה, הם צמחים הגדלים באופן פראי בין צמחי התרבות ופוגמים בגידולם. המושג עשבים שוטים הוא יחסית סובייקטיבי, כלומר ישנם עשבים שוטים שיחשבו כצמח נוי מושך בעיניי גננים מסוימים ובעיני גננים אחרים יחשבו בתור עשב שוטה קלאסי שיש לעקור. דוגמה מצוינת לזה היא צמח שן הארי, שנחשב כעשב שוטה אך ישנם גננים רבים שיבחרו דווקא להשאירו בזכות המראה המושך שלו. להלן כמה דוגמאות לעשבים שוטים שכיחים נוספים:

  • צ'ארלי זוחל – צ'ארלי זוחל, הוא אחד העשבים השוטים עם השמות הכי מוזרים שנתקלנו בהם (ותודו שגם אתם). את שמו של העשב השוטה הזה אנחנו לא מכירים, אך את העשב עצמו ניתן לזהות בקלות רבה לפי התמונה. העשב השוטה הזה מפיץ ריח נעים כשנתלוש אותו וזהו אחד מסממני הזיהוי הבולטים ביותר שלו.

 

  • פילגן מצוי – הפילגון המצוי גדל לגובה ממוצע של 10-40 ס"מ והוא נמשך במיוחד לסביבות גידול צחיחות. הצמח הזה הוא בעל פרחים צהובים וקטנים שאולי יזכירו לנו את פרחי החרדל מילדותנו. מה שהופך את הצמח לעיקש, היא העובדה שהפילגון הוא בעל זרעים דו מיניים ולכן הוא מתרבה בקצב מהיר במיוחד.

 

  • חמציץ נטוי – אין דבר שיכול להחזיר אותנו לילדות יותר מהחמציץ הנטוי. מי מאיתנו לא היה קוטף את העשבים הללו ואוכל אותם להנאתו בין שיעורים או בחופש הגדול ומי מאיתנו לא שמע את הילה המעצבנת מהכיתה המקבילה אומרת "אבל השתין על זה כלב" והתעלם ממנה נחרצות? אז החמציץ הנטוי למרות האיכויות הנוסטלגיות שלנו הוא עשב שוטה של ממש והוא עשוי לפגוע בבריאות העשבייה שלנו במידה ומתפשט בחצר.

 

  •  אמברוסיה לענתית – האמברוסיה הלענתית, היא עשב שוטה הנפוץ במיוחד באזור הצפון בכלל ובאזור חוף הכרמל בפרט. גובהו של הצמח הזה הוא בין 75-250 ס"מ מה שהופך אותו לבולט במיוחד בעשבייה וקשה מאוד לפספס אותו. הצמח הזה מתרבה בגידול מעריכי וכשאנחנו מבחינים בו בגינה חשוב מאוד שנפעל כדי להדביר אותו באופן מידי.

 

  • רגלת הגינה – רגלת הגינה או בשמה השני פורסלנה, היא עשב שוטה עיקש במיוחד המצריך הדברת עשבייה מידית. העונה של הצמח הזה היא פברואר עד ספטמבר ובתקופה הזו הצמחים המזיקים יתחילו לצמוח ולפרוח. לצמח העיקש גם סגולות בריאותיות ויש שישתמשו בו למאכל.

 

  • צמחי מזח צהובים – את הצמחים האלה קשה מאוד לפספס בזכות אשכול הפרחים הצהובים המאפיינים אותם. מה שלא כולנו יודעים הוא שאת הצמח הזה, חשוב מאוד להדביר, במיוחד אם יש בעלי חיים או ילדים קטנים שעלולים להגיע אל הצמחייה ולנשנש קצת מהמזח הצהוב. הצמח הזה הוא צמח רעיל ולכן הוא אחד המסוכנים ברשימה שלנו, מה גם שזהו צמח פולשני במיוחד שקשה להיפטר ממנו.
מה הם עשבים שוטים
מה הם עשבים שוטים

כמה עולה הדברת עשבייה?

כשמדובר בהדברת עשבייה, קשה מאוד לנקוב במחיר שיהיה קבוע לכל הדברות העשבים. הרי מחיר של הדברת עשבייה בבית פרטי בקיבוץ לא יהיה קרוב למחירה של הדברת עשבייה בפרדס ענק. כדי להבין פחות או יותר כמה תעלה ההדברה, נוכל להגיד לכם שהדברה בסדר גודל קטן תעלה כ-250 שקלים במחיר ההתחלתי. אך הדברה רחבה עשויה לעלות גם 650 שקלים ואפילו במקרים של שטח ענק לעלות 1500 שקלים ויותר.

כמה עולה הדברת עשבייה
כמה עולה הדברת עשבייה

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>