Avi-Logo

הדברת צרעות

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

הדברת צרעות היא סוג הדברה פופולארי מאוד בקרב המדבירים והוצאתו לפועל מתבצעת בעיקר על ידי השמדת קיני הצרעות. הצרעות הם יצורים קטנים אך לא כל כך, בשונה מנמלים, פשפשים וטרמיטים הם גדולים מהם בהרבה וגם מסוכנים יותר במקצת ולא נעימים. יש לציין שעל מנת לבצע הדברה אפקטיבית נגד צרעות יש להשתמש בשיטות מתקדמות ועדכניות שבאמת עובדות. על המדביר להיות איש מקצוע מן השורה בעל ניסיון רב בהדברת מזיקים כי ברגע שעושים עבודה לא מקצועית הצרעות פשוט עלולות לחזור ולגרום לנזק. לכן כאשר אתם מזמינים אליכם חברת הדברה, חשוב מאוד שתקבלו אחריות חוזית בכתב על כל עבודה שתהיה תקפה לפחות בין 6 ל 12 חודשים. במקרים מסוימים חברת אבי הדברות למשל נותנת אחריות של שנה. ליעוץ מקצועי חינם!

 

הדברת צרעות
הדברת צרעות

 

הדברת צרעות בפועל – איך זה קורה?

רוב העבודה בסוג הדברה זו גם בהדברות דומות מתבצעת על ידי ריסוס אפקטיבי באזורים הנגועים בצרעות ובמרחב שלהן. המטרה היא לבצע ריסוס אפקטיבי בחומרים הנדרשים לקיני הצרעות השוררים במקומם על מנת להשמידם כליל.

הדברת צרעות לא לוקחת יותר מדי זמן בשונה מהדברות אחרות כמו הדברת פשפש המיטה למשל שיש פרוצדורה שלמה שצריך לבצע לפני ובמהלך על מנת שהעבודה תבוצע ברמה גבוהה. מרבית העבודה בהדברה מסוג זה כאמור קורית באמצעות ריסוס במקומות המסתור שלהן ובקינים שהקימו המלכות. הצרעות יכולות להיות מסוכנות במקצת ולא נעימות ולכן זו הדברה מאוד חשובה במיוחד אם הקין הוקם בתוך ביתכם או במקום מסתור מסוים שקרוב לביתכם.

 

הדברת צרעות בפועל - איך זה קורה
הדברת צרעות בפועל – איך זה קורה

 

באיזה חומרים משתמשים נגד צרעות?

החומרים המרכזיים שמדבירים מומחים ישתמשו נגד צרעות יהיו רעלים מסוימים ואבקות שבפועל יתורגמו לריסוס בחלק מהמקרים על מנת להשמיד את הקינים. המדבירים משתמשים בכלים מיוחדים כמו טלסקופ ומגנים על מנת להגן על גופם בעת הדברה ומניעת עקיצת של הצרעות. גם כאן בדומה להדברת חולדות למשל ומכרסמים אחרים, לא תמיד ניתן למצוא את הצרעות כי לפעמים מדובר במקומות מחבוא מוסתרים היטב. במקרים שהקין לא נראה לעין, המדביר ישתמש במלכודות מתקדמות על מנת למשוך את הצרעות באמצעות פיתיון שיהיה בעיקר בשר מלא ברעלים.

 

באיזה חומרים משתמשים נגד צרעות
באיזה חומרים משתמשים נגד צרעות

 

איזה סוגי צרעות קיימים בישראל?

בישראל כמו בשאר העולם יש לא מעט סוגי צרעות אבל יש בעיקר 2 סוגים שונים של צרעות שמופיעות בכל הבתים וגורמות לנזק.

1 – הצרעה המזרחית: זו הצרעה הנפוצה ביותר בישראל וגם הגדולה ביותר שבהחלט דורשת התייחסות וטיפול מקצועי. הצרעה המזרחית מגיעה לגודל של עד 15-20 מ"ר לכל היותר. הצרעה הזו בהחלט גדולה ומסוכנת יחסית לחלק מהאנשים והיא מזכירה קצת דבורה אבל מדביר מקצועי ידע להבחין בהם.

2 – הצרעה הגרמנית: זו צרעה קטנה יותר שמגיעה לגודל של 10 מ"ר מקסימום, גם דומה במראה לצרעה המזרחית היא פשוט חצי מגודלה בגודל. בדומה לטרמיטים, נמלים ופשפשים גם כאן יש היררכיה מסוימת ומנגנון הפעולה הוא די דומה, יש את המלכה ויש את העבדים. שיטת העבודה של הצרעות מתבססת על קינים שנבנים על מנת להטיל ביציות ולהגדיל את הממלכה.

 

 

מתי נראה פעילות של צרעות?

מרבית הפעילות של הצרעות מתבצעת בעונות החמות של השנה, החל מתחילת האביב ועד סיום הקיץ ותחילת הסתיו. הפעילות מתחילה בשלהי חודש אפריל ועלולה להימשך גם עד סוף ספטמבר לכל היותר ואולי גם אוקטובר, תלוי מזג אוויר. הצרעות אוהבות חום וקיץ ובעונות הקרות יותר כמו הסתיו והחורף כמעט ולא נראה אותם בכלל, על כך הפעילות שלהן מצומצמת ומוגבלת בזמן. כאמור ישראל היא מדינה חמה יחסית בשונה למדינות האחרות ויש יותר פעילות של הצרעות אצלנו מול מדינות אחרות רבות ממערב אירופה למשל. בתחילת הפעילות הצרעות תהיינה קטנות יותר והחל משיא הקיץ שהקינים משגשגים אתם תראו אותן גדלות בהדרגה ומגעיות לגדלים מרשימים במיוחד.

 

מתי נראה פעילות של צרעות
מתי נראה פעילות של צרעות

 

מדוע בכלל כדאי להדביר צרעות?

תראו, בניגוד להדברת טרמיטים למשל, הצרעות לא יוצרות איזה נזק כביר לרכוש ואוכלות משקופים של דלתות. או אם ניתן את הדוגמא של המכרסמים שמשאירים אחריהם צואה, סימני כרסום ונגיסות באוכל שלנו ועלולות להעביר גם מחלות קשות.

עיקר הנזק שהצרעות עלולות לעשות לבני האדם ולבעלי החיים שלנו היא בעקיצות הלא נעימות שלהן. הצרעות לא קטנות במיוחד וכך גם לעקיצה שלהן יש כוח גדול יותר מאשר עקיצה של יתוש. עקיצה של צרעה מזרחית יכולה להיות לא נעימה, כואבת ואף מסוכנת לחלק מהאנשים והשלכותיה יכולה להיות לא ברורות. מסיבות אלה ואחרות הפתרון הטוב ביותר לבעיית הצרעות היא הדברת צרעות והרחקתן ממקומות הקרובים לבני האדם.

 

איפה ניתן למצוא את הצרעות?

הצרעות אוהבות לבנות את הקינים שלהן לרוב במקומות מסתור על מנת להרגיש בטוחות יותר ולא מאוימות על ידי גורם חיצוני. 3 המקומות המרכזיים להימצאותן של קיני צרעות:

  • מסתורי כביסה
  • מזגנים
  • ליד חלונות
  • גגות

הצרעות אוהבות להרגיש מוגנות ולבסס את מעמדן ולפזר את הקינים שלהן לרוב במקומות גבוהים ומוחבאים באופן יחסי.

 

הדברת צרעות באופן עצמאי – האם זה כדאי?

האם שהתשובה לשאלה זו היא די קלה והיא "לא", אין לנסות לבצע הדברה לבד ואף מדביר מורשה לא ייתן לכם המלצה או הנחייה כזו. עקיצה של צרעה יכולה להיות מסוכנת לחלק מבני האדם, ואדם רגיל שלא מבין בחומרי הדברה עלול לעשות יותר נזק מאשר תועלת. יש להשתמש בחומרי הדברה מסוימים ולבצע ריסוס במקומות הרלוונטיים תוך כדי שימוש בכלים מתקדמים כמו טלסקופים ומלכודות שונות לפיתיון.

למרבית המדבירים יש ניסיון מוכח בהדברה של צרעות ויש להם את היכולת לפתור לכם את הבעיה הזו בצורה בטוחה ולהעניק לכם גם אחריות ארוכת טווח במידת הצורך. כמו שלא כדאי שתנסו ללכוד עכברים וחולדות באופן עצמאי, גם כאן תשאירו את העבודה לאנשי המקצוע בלבד. בקיני צרעות יש מספר צרעות שתפקידן המרכזי הוא להגן על הקין ולתקוף פולשים, והן לא בוחלות באמצעים. ברגע שהצרעות יחושו סכנה הן פשוט תתחלנה לעקוץ אתכן וזה יכול לגרום לכם נזק מסוים.

 

הדברת צרעות באופן עצמאי - האם זה כדאי
הדברת צרעות באופן עצמאי – האם זה כדאי

 

איך לבצע הדברת צרעות שתחזיק מעמד לזמן ארוך

הדבר החשוב ביותר בכל הדברת צרעות היא שהמדביר יבצע עבודה מספיק טובה שתחזיק מעמד לזמן ארוך. אף אחד לא מעוניין הרי שהצרעות יחזרו למקום הנגוע או מקומות אחרים בבית במיוחד לאחר ביצוע ההדברה. על כך חברת הדברה מקצועית צריכה לתת לכם פתרון לטווח ארוך וגם אחריות כדי שהדבר הזה לא יקרה וההדברה תהיה מספיק אפקטיבית.

מה שהורג את הצרעות היא בעיקר רעלים ושימוש באבקת הנכונות שמשמידות את הקין כליל ומוודאות שהפעילות הזו של הצרעות לא תחזור. שימוש בחומרים הנכונים ואיתור כל הקינים וסביבות פוטנציאליות לקינים וריסוסם מגדילים באופן משמעותי את הסיכוי שהצרעות לא תחזורנה ותתחלנה לבנות קינים נוספים באזור. אין כאן 100% הצלחה אבל בהחלט ככל שהעבודה יסודית יותר כך היא מגדילה את הסיכויים להדברה אפקטיבית וארוכת טווח ככל הניתן.

 

הדברת צרעות באופן אורגני – האם קיים דבר כזה?

הדברה אורגנית או כמו שקוראים אותה היום "הדברה ירוקה" נפוצה בסוגי הדברה רבות ומרובות. החל מלכידת עכברים וחולדות ועד לריסוס בחומרים עם רעילות נמוכה. הדרכים המרכזית להדברת צרעות טבעית היא בעיקר מניעתן מלחדור אליכן הביתה מלכתחילה.

כי ברגע שהקינים כבר הוקמו, אין באמת דרך אפקטיבית להפטר מהקינים חוץ מלרסס אותן בחומרים הנכונים על מנת להשמידם. לא באמת ניתן לבצע הדברה אורגנית של צרעות לאחר הקמתם הקינים. ישנם דרכים ביתיות להרחיק את הצרעות מביתכן באמצעות שימוש בסוגי צמחים מסוימים כמו תימין ונענע למשל שיכולות לעזור להרחיק את הצרעות מהבית.

 

כל השלבים להדברה של צרעות

כאמור הדברה של צרעות לא מסובכת למדי למרבית המדבירים וגם לא לוקחת יותר מדי זמן, אך יש מספר שלבים של המדביר לבצע לצורך הדברה זו.

  1. יצירת קשר עם מדביר – גיליתם שיש אצלכם קין צרעות? אחלה, זה הזמן להתקשר למדביר ולספר לו על זה.
  2. מאתרים את הצרעות בבית – כאשר המדביר יגיע אליכם הביתה הדבר הראשון שהוא יעשה זה לנסות לאתר את מקור הבעיה זאת אומר את הקין או הקינים שהצרעות פיזרו בביתכם.
  3. שלב הריסוס – זהו השלב שבעצם מחסלים את הצרעות בשאיפה לתמיד, משמידים את הקין כליל כולל את כל הביציות שעתידות להפוך לצרעות מעופפות.
  4. הוצאת הקין מהמקום – לאחר השמדת הצרעות וריסוס אפקטיבי יש להוציא את הקין מהמקום ולוודא שלא נשאר זכר ממנו במקום הנגוע בצרעות.
  5. סיכום והענקת תעודת אחריות – כאן המדביר יסכם את האירוע עבורכם ויעניק לכם תעודת אחריות על ביצוע העבודה כולל פירוט של הנעשה ובחומרים שהוא השתמש.

 

כל השלבים להדברה של צרעות
כל השלבים להדברה של צרעות

 

מדוע בכלל הצרעות מגיעות אלינו הבית?

ובכן זו שאלה טובה וננסה לענות עליה בקצרה. אין באמת איזה תשובה חד משמעית שעונה על שאלה זו והסיבה להימצאותן של הצרעות דווקא בבית שלכם בפתח מזגן או פתחי חלונות לא ברורה. בעונות החמות לרוב הצרעות מחפשות מקומות להקמת הקינים על מנת להקים את הממלכה שלהן ולהתרבות. במידה והצרעות מצאו בבית או בגינה שלכם מקום אטרקטיבי מספיק, מעניין מספיק ומוגן יש סבירות לא נמוכה שיקום שם קין צרעות. הקין צריך להיות מאוורר מספיק, יחד עם זאת גם מוגן היטב כדי שהצרעות ירגישו ביטחון להקמתו.

 

באיזה חומרים בדיוק משתמשים נגד צרעות

החומר נגד צרעות צריך להיות מקצועי ויעיל בלבד ואין להשתמש בכל מיני חומרים על בסיס שמן. ישנם 2 סוגים של חומרים שהמדבירים המקצועיים משתמשים בהם והם : חומר שנקרא "צרעון" והחומר השני נקרא דיפטרון א.ס. כאמור מדובר בחומרי הדברה מקצועיים בלבד שנמצאים בשימור על ידי מדבירים מומחים שמחזיקים ברישיון הדברה מטעם הרשות להגנת הסביבה בתוקף.

* אין להשתמש בחומרים אלה ולהדביר לבד! ✋

 

האם הצרעות תוקפות באופן יזום?

הצרעות אינן תוקפות באופן יזום והמתקפה שלהן כלפי בני האדם באה רק כאשר הן מרגישות מאוימות ומתחילות לעקוץ כמגננה. העקיצה של צרעות כאמור לא מסוכנת לרוב בני האדם, יחד עם זאת היא יכולה להיות קטלנית לאנשים שסובלים ממחלות מסוימות או מאלרגיה. עקיצה של צרעה יכולה לגרום לגירודים ולאדמומיות והיא עוברת יחסית די מהר אחרי יום-יומיים לכל היותר. במידה והסימנים מתפשטים לשאר חלקי הגוף, יש לפנות לקבל יעוץ רפואי הולם. כמו כן בניגוד לדבורים, הצרעות אינן מתות בעקיצה ויכולות להקיץ מספר פעמים.

 

האם הצרעות תוקפות באופן יזום
האם הצרעות תוקפות באופן יזום

 

מתי יש לבצע הדברה של צרעות?

את ההדברה יש לבצע בהקדם המיידי לאחר שהתגלה קין או מספר קינים בבית או בגינה או בכל מקום אחר שקרוב אלינו. לאחר שעלינו על הבעיה והבננו שיש לנו בעיה של צרעות, אנחנו נקרא למדביר מוסמך לביצוע העבודה. המדביר יבצע את העבודה לרוב בשעות הערב כאשר כל הצרעות מסתתרות ומתגוננות בקינים. המדביר יבצע את העבודה בעודו לובש את כל חומרי ההדברה ההכרחיים על מנת להגן על עצמו ולבצע את המשימה בהצלחה. ההדברה צריכה לקחת לרוב בין 20-30 דקות לכל היות ויכולה לקחת יותר תלוי בכמות הקינים ובמקומות המסתור שלהם.

 

שיטות שונות להדברת צרעות

כאמור יש מספר טכניקות להדברה של צרעות, בין אם אורגנית או לא, בין הרחקתם, מניעתן וריסוסם של צרעות ,אז בואו נעשה קצת סדר בין השיטות השונות.

> הדברת צרעות באמצעות ריסוס – זהו ללא ספק השיטה היעילה, הנפוצה והטובה ביותר להדברה של צרעות בצורה אפקטיבית שמחזיקה מעמד להרבה זמן במרבית המקרים. זו השיטה שרוב המדבירים משתמשים בה בישראל.

> הדברה באמצעות מלכודות – מדובר בשיטת הדברה אפקטיבית גם כן כאשר לא יודעים היכן נמצא הקין ואנו מושכים את הצרעות באמצעות פיתיונות מלאים בבשר וברעלים בתוכן. כאשר הצרעות מוצאות את הבשר הנגוע ברעל, הן לוקחות את זה חזרה למקום המחבוא בקן, מאכילות את המלכה ואת שאר הצרעות מה שמוביל להשמדתו של הקין.

> הדברה אורגנית – מדובר יותר בשיטה להרחקת צרעות כמו שציינו באמצעות צמחים מסוימים שגורמות לצרעות להתרחק מאזורכם מה שיגדיל את הסיכוי שלהן להקמת קינים.

> הדברה באמצעות אבקות – שיטה זו טובה בעיקר למקומות שלא ניתן להגיע אליהם באופן פיזי על מנת לרסס ולגמור עניין ולרוב משתמשים בה בגגות ומקומות מרוחקים באמצעות פיזור אבקה שמלאה ברעל מה שמוביל לחיסול הקין.

 

שיטות שונות להדברת צרעות
שיטות שונות להדברת צרעות

 

אז כמה עולה עלו הדברה נגד צרעות

הדברה של צרעות עם קין גלוי החל מ 299 ש"ח
הדברה של קינים מוסתרים החל מ 349 ש"ח
בגגות ובמקומות מרוחקים החל מ 399 ש"ח
הדברה בבניין רב קומות החל מ 649 ש"ח
הדברה של מספר קינים מפוזרים החל מ 449 ש"ח

שאלות ותשובות:

המחיר הממוצע של הדברה זו עומד על כ 300-450 שקלים בממוצע.

הדברה ממוצעת אורכת כ 20-30 דקות לכל היותר ולעיתים נדירות גם יכולה להגיע ל 45 דקות מקסימום.

הצרעות לא מסוכנות למרבית בני האדם, אך עקיצתן יכולה להיות מסוכנת לחלק מבני האדם שסובלים מאלרגיות.

עדיף שלא לנסות להדביר לבד כי צריך להשתמש במגנים ובחומרי הדברה שנגישים למדבירים מקצועיים בלבד.

במידה והמדביר ביצע עבודה מקצועית וטיפל בכל הקינים ובמקומות המסתור שלהן, הצרעות לא אמורות לחזור ולהטריד אתכם בזמן הקרוב.

בחברת אבי הדברות אנו מעניקים אחריות של שנה אחת על הדברה זו.

השיטה הנפוצה ביותר היא באמצעות ריסוס הקינים בחומרים הנכונים שמלאים ברעל והשמדת הקין והמלכה, הוצאת הקין מהמקום וניקוי מוחלט של האזור הנגוע. ליעוץ מקצועי חינם!

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>