Avi-Logo

הדברת קרציות

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

כאשר ישנה פלישה של קרציות בחצר או בבית, דבר זה יכול להוות סכנה ממשית לבריאות בעלי החיים ובני האדם גם יחד. על כן, הדברת הקרציות היא אמנם לא הנפוצה ביותר בתחום ההדברות אך היא בהחלט אחת החשובות ביותר ברשימה. קרציות רבות נושאות בגופן מחלות שונות שיכולות לעבור אלינו במידה ואחת מהקרציות נצמדה אל גופינו, כך שקריטי שניקח את הקרציות הפולשות כנושא רציני במיוחד ולא נקל בהן ראש. אז בואו נכיר מקרוב את כל הסכנות וכל הפתרונות הנוגעים בקרציות.

 

הדברת קרציות
הדברת קרציות

חשיבותה של הדברת קרציות

כשמדובר בנושא חשוב כמו הדברת קרציות, הדבר החשוב ביותר שנצטרך להבין הוא אילו מחלות נושאות בגופן הקרציות כדי שנבין בדיוק למה הדברת קרציות היא איננה הדברה שניתן לעשות בגפינו. אז בואו ניכנס בעובי הקורה ונבין בדיוק אילו מחלות מסוכנות נושאות בגופן הקרציות:

חשיבותה של הדברת קרציות
חשיבותה של הדברת קרציות

קדחת אוהרה:

קדחת אוהרה הידועה בשמה המקצועי טולרמיה היא אחת המחלות הקשות אותן הקרציות יוכלו להעביר לנו. מחלה זו מגיעה בכמה סוגים ועוצמות כש- Type A  הינו הסוג האלים ביותר של המחלה הזו. סוג זה גורם לדלקת ריאות חריפה שלרוב מובילה גם למוות, אך זהו סוג הנפוץ יותר באזור אמריקה הצפונית ואילו הסוג הנפוץ בישראל הינו   Type Bסוג מסוכן הרבה פחות שיוצר תופעות דומות אך איננו מסתיים במוות במרבית המקרים.

 

טיפוס הבהרות:

את מחלת הטיפוס אנו מכירים היטב מספרי ההיסטוריה המתעדים את מלחמת העולם השנייה. מחלה זו הייתה נפוצה מאוד באותה התקופה ואף לקחה את חייהם של לא מעט שבויי מלחמה גרמניים אחרי המלחמה. אדם מוכר נוסף שאיבד את חייו כתוצאה מהמחלה הקשה הזו שעברה אליו כתוצאה מעקיצת קרציה, הוא מאיר אריאל שאיבד את חייו בשנת 1999 ממחלה זו. להלן תסמיני המחלה:

  • חום גבוהה
  • צמרמורות וסחרחורות
  • מיגרנה
  • כאב שרירים
  • בחילות והקאות
  • דלקת אף\גרון

לאחר התפתחות המחלה יתפתחו מחלות קשות יותר בגופינו כמו: דלקת ריאות, דלקת בשרירי הלב, הפרעה בכליות ובמקרים ביותר נוכל אף למות מהמחלה.

 

מחלת ליים:

מחלת הליים היא מחלה נוספת המועברת אלינו מעקיצת קרציות והיא גם אחת מהקשות ביותר לטיפול במידה והגענו לרופא בשלב מאוחר מידי של המחלה. מחלה זו מתאפיינת במיגרנות, עייפות, דיכאון ופריחה חריפה בעור בשלביה, אך במידה והמחלה התפתחה בגופינו היא עלולה לפגוע במערכות שונות בגוף כמו מערכת העצבים או הלב. במידה והחולה יגיע לטיפול בשלב מוקדם של המחלה, הוא יוכל לקבל טיפול אנטיביוטי ולהחלים ממנה אך במידה ויגיע בחולה בשלב מאוחר של המחלה, הרופאים יתקשו לגרום להחלמתו ואף יתקשו בטיפול בתסמיניה.

 

קדחת כתמים ים תיכונית:

לצערנו, הקדחת הזו חוותה גידול בפגיעתה בישראלים ובשנת 2017 דווחו על 11 מקרי תחלואה כתוצאה מעקיצת קרציה ואף צעירה בת 22 נפטרה מהמחלה בטרם עת. תסמיני המחלה הקשה הזו הם חום גבוהה, מיגרנה ופריחה בעיקר בידיים והרגליים. למחלה דרכי טיפול רבים אך במידה והגענו לרופא בשלב מאוחר מידי ידו תהיה קצרה מלהושיע ובמקרים חמורים המחלה עלולה להסתיים במוות.

 

קרציות נפוצות בארץ

אז לאחר שהבנו שהקרציות הן אינן מסוג המזיקים שנוכל להקל ראש בהדברתם, נצטרך להבין אילו קרציות נפוצות בישראל כדי שנוכל להבין את עולם הדברת הקרציות בצורה טובה. הנה 2 סוגים נפוצים של קרציות בישראל:

קרציות נפוצות בארץ
קרציות נפוצות בארץ

קרציית הכלב החומה

הקרצייה הזו היא הקרצייה הנפוצה ביותר בארץ ובעולם והיא נפוצה במיוחד בארצות בהן האקלים טרופי או סבטרופי. קרציה זו היא אחת מהמובילות כאשר מדובר בהדבקה בקדחת הקרציות ועל כן, חשוב מאוד לבצע הדברת קרציות מקצועית במידה ונתקלנו בזן הקרציות הזה בחצר או בבית.

 

קרצית המערות

קרצייה זו גם היא קרצייה הנפוצה במיוחד בארץ ויכולה להימצא במקומות שונים בארץ החל מהגליל העליון ועד לנגב. קרצייה זו היא בעלת העדפות ספציפיות מאוד מבחינת תנאי המחייה שלה הכוללים חושך ולחות גבוהה, על כן היא תימצא בעיקר במערות, חורבות או אפילו בונקרים נטושים. קרצייה זו גם היא מאוד מסוכנת לבריאותנו ויכולה להימצא גם בבתים המקומות התואמים את תנאי המחייה שלה.

 

איך מתבצעת הדברת קרציות

לאחר שהבנו את עולמם המסוכן של הקרציות, נצטרך להבין בדיוק מה יאלץ המדביר לעשות בעת הדברת הקרציות. אז בואו ניכנס לעולם הדברת הקרציות ונבין את 2 השלבים החשובים ביותר בהדברת קרציות.

איך מתבצעת הדברת קרציות
איך מתבצעת הדברת קרציות

שלב 1: הדברת קרציות בבעלי חיים וסביבתם

כשמדובר על הדברת קרציות, חשוב שנבין תחילה כי הקרציות לא הגיענו אל ביתנו או חצרנו בכוחות עצמן, אלא הגיעו אלינו על גבם של אחד מבעלי החיים האהובים שלנו. לכן, כאשר נפנה לבצע הדברת קרציות השלב הראשון שלנו יהיה הדברת קרציות באזורי המחייה של בעלי החיים וטיפול וטרינרי להשמדת הקרציות הנמצאות בעורן של בעלי החיים שלנו.

 

שלב 2: ריסוס נגד קרציות בבית ובגינה

על מנת לשמור על השטח שלנו נקי ומודבר לחלוטין מקרציות, נצטרך לפנות לריסוס הבית והחצר בחומרי הדברה ייעודיים למזיקים המיוחדים הללו. הדברת קרציות כוללת בתוכה הדברה נרחבת במיוחד שתיגע ממש בכל חלקי הבית. על מנת לבצע הדברת קרציות יסודית יבקש במדביר שתזיזו את כל הרהיטים בחצר ובבית כדי שיוכל לרסס כל פינה בחצר או בבית. על מנת לשמור על בריאות בעלי החיים ובני האדם בנכס יבקש המדביר לפנות את הנכס לתקופת זמן של 24-48 שעות.

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>