Avi-Logo

לוכד זוחלים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

אנו מאחלים לכם מכל הלב שלעולם לא תיתקלו במצב בו תצטרכו להזעיק לוכד זוחלים, בשיא הכנות. כאשר זוחל מפחיד נכנס לביתכם, טבעי לחלוטין שנכנס לפאניקה גם אם אין לנו פוביה משמעותית מנחשים וזוחלים. כאשר אנו נתקלים בזוחל כזה חשוב מאוד שנתרחק ממנו ככל האפשר ונתקשר מיד ללכד זוחלים מוסמך שיוכל ללכוד את אותו זוחל ולכוון אותו למקומו המתאים, שהוא הכי רחוק ממך ומביתך. ככל האפשר. אז בואו להכיר את הזוחלים הנפוצים בארצנו ולהיכנס לעולמו של לוכד הזוחלים.

 

לוכד זוחלים
לוכד זוחלים

מה עושה לוכד זוחלים?

לוכד הזוחלים, כשמו הינו בעל מקצוע הלוכד זוחלים שונים ממבנים פרטיים, ציבוריים או עסקיים. לוכד הזוחלים איננו אדם פרטי וחסר פחד שמורשה לבוא במגע עם זוחלים מסוכנים או ארסיים כאוות נפשו, אלא לוכד הזוחלים הינו אדם מוסמך בעל רישיון ללכידת נחשים.

חשוב מאוד לדעת, כי במידה ואין ברשותו של האדם המגדיר עצמו רישיון לכידת זוחלים בתוקף, אל לנו להזמינו לביצוע העבודה על פי התקנות להגנת חיות הבר של רשות הטבע והגנים כל אדם שאינו מחזיק בהיתר לכידת הזוחלים בתוקף חשוף לתביעה. במהלך הקורס ללכידת הזוחלים של רשות הטבע והגנים ילמדו מבקשי ההיתר את כל הנוגע בזיהוי זוחלים, כל הנוגע בלכידתם ואף טיפול נכון במידה והייתה הקשה של אחד מבאי המקום.

מה עושה לוכד זוחלים
מה עושה לוכד זוחלים

אילו זוחלים בדרך כלל יצטרך ללכוד לוכד זוחלים?

בארצנו הקטנה מסתתרים לא מעט זוחלים, שלפעמים עושים את דרכם אל ביתנו או חצרנו. חלקם מזיקים יותר וחלקם מזיקים פחות, אך בלי קשר לרמת הסכנה שהם משקפים לנו חשוב שנדע לזהותם, כדי שבעת השיחה עם לוכד זוחלים נוכל להסביר לו בדיוק איזה זוחל פלש לביתנו.

אילו זוחלים בדרך כלל יצטרך ללכוד לוכד זוחלים
אילו זוחלים בדרך כלל יצטרך ללכוד לוכד זוחלים

קמטן החורש:

קמטן החורש הינו זוחל מבלבל במיוחד, שכן הוא איננו נחש אך הוא גם חסר רגליים ולכן, לרוב כשנראה את קמטן החורש נתבלבל ונחשוב כי מדובר בנחש. קמטן החורש הוא זוחל ארוך במיוחד ואורכו עומד על למעלה ממטר לזנים הבוגרים שצבעם חום.

הקמטן הצעיר יהיה קצר יותק מהבוגר וצבעו יהיה חום ירקרק מנומר. אך מסימני הזיהוי הבולטים ביותר של הקמטן הוא הקמטים הנמצאים בצידי גופו שגם מעניקים לו את שמו. הקמטן כמובן איננו ארסי והוא לא מהווה כל פגיעה לבני האדם או לבעלי חיים שאינם מכרסמים, לכן חשוב מאוד שלא להוות לו כל נזק שכן הוא זוחל תמים שלא מתכוון להרע לאף אחד.

 

צפעון שחור:

הצפעון השחור, הוא הנחש הארסי ביותר מבין הנחשים הארסיים השונים הנמצאים בארץ ועל כן הוא גם אחד המסוכנים ביותר ברשימת הזוחלים שלנו. את הצפעון השחור, כשמו, נוכל לזהות על פי צבעו השחור החזק שהופך אותו לאחד מזני הנחשים הקלים ביותר לזיהוי. אורכו הממוצע של הנחש הזה הינו כ-60 סנטימטרים וגובהו המקסימלי יכול להגיד עד כ-80 סנטימטרים. כאשר נתקלתם בנחש הזה, אל תיכנסו לפאניקה אך דאגו לשמור מרחק גדול ממנו שכן עקיצתו יכולה להיות קטלנית לבני אדם ולבעלי חיים כאחד.

 

זעמן מטבעות:

אמנם זעמן המטבעות הוא אחד מהנחשים המרתיעים ביותר ברשימה שלו בשל גודלו העצום שמשתרך על לא פחות מ-3 מטרים, אך הנחש הזה הוא כלל לא ארסי! זעמן המטבעות הוא נחש עצום צבעו של נחש זה נע בין אפור וחום אך תמיד יהיו כתמים עגולים כהים בצורת מטבעות שיעטרו את גבו ונותנים לו את שמו. כאשר הנחש ירגיש מאוים, הוא ירחיב את ראשו על מנת לתת לעצמו מראה מאיים שירחיק את הטורף ממנו.

 

עכן גדול

העכן הגדול ללא כל ספק הוא הנחש המסוכן ביותר ברשימה שלנו. העכן הינו נחש בעל ראש שטוח ומשולש הנבדל משאר גופו בגודלו הגדול. מעל כל אחת מעיניו של העכן יהיו 2 קשקשים שיראו כמעט עמו קרניים על ראשו המיוחד. העכן מסתתר בחולות בעזרת הגוונים החומים, אפורים וצהובים המעטרים את קשקשיו. בטנו של הנחש תהיה לבנה ולעיתים קרובות זנבו יהיה שחור בקצהו. על אף העובדה שכיום אין מקרים מתועדים של תמותה כתוצאה מהקשת הנחש הייחודי הזה, יש להתנהג בזהירות יתרה במידה ונתקלנו בנחש הזה שכן לא ידוע על נסיוב המגן מפני הארס של העכן הגדול.

 

חנק משריץ

החנק המשריץ הוא איננו נחש ארסי, אלא נחש חנק. נחש החנק המשריץ מקבל את שמו בשל העובדה שהוא נחש חנק והוא משריץ בין 3-15 צאצאים בכל מחזור לידה, שזהו מספר גדול בהשוואה לנחשים אחרים. החנק המשריץ הוא נחש גדול המגיע לכ-80 ס"מ בבגרותו וצבעו אפרפר או חום אדמדם והוא בעל כתמים ופסים כהים על גבו שנותנות לא מראה מנומר. דרך טובה נוספת לזיהוי הנחש היא דרך פס כהה היוצא מן העין אל פינת הפה. נחש זה איננו מסוכן לבני האדם אך הוא איננו בטוח בסביבה הביתית ועל כן במידה ופלש לביתכם יש להרחיקו לאלתר.

 

מה עושים במקרה של הכשה?

במקרה של הכשה, ישנם כמה כללים ברורים של עשה ולא תעשה הידועים לכל לוכד זוחלים מוסמך. את הכללים הללו אנו ממליצים "לגזור ולשמור" שכן אנחנו לא יכולים לדעת מתי נהיה במצב בו הכללים הללו יהיו מצילי חיים.

מה עושים במקרה של הכשה
מה עושים במקרה של הכשה

עשה:

  • קחו נשימה עמוקה – בהכשת נחש, חשוב מאוד שהאדם המוכש ישמור על מצב רגוע ככל האפשר. כאשר אנו חרדים או מפחדים הדופק שלנו עולה וכתוצאה מכל הרעל בדם שלנו מסוגל לנוע מהר יותר בגופנו מה שמהווה סכנת חיים ממשית.
  • שתו מעט מים – רעלים רבים המצויים בארס נחשים עלולים לגרום להתייבשות, לכן חשוב לשתות הרבה מים לאחר ההכשה.
  • הכירו את הנחש שלכם – אם יש לכם את הפריבילגיה (ואת הביצים), הרימו את הנחש והקפידו להביאו איתכם לבית החולים שם יוכלו לזהות אותו ולהזריק לכם את הסרום המתאים. אבל אל תדאג! גם אם לא הצלחתם להביא את הנחש איתכם, נסו לצלם אותו או לזכור כל פרט מזהה על הנחש.

 

אל תעשה:

  • אין למצוץ את הארס
  • אין למקם חוסם עורקים באזור
  • אין לחטא את האזור הפגוע

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>