Avi-Logo

ריסוס בתים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

ריסוס בתים הינו שירות חיוני ונפוץ המוענק על ידי מדבירים. ריסוס הבית מאפשר לכם לשמור על המרחב הביתי האינטימי שלכם בטוח ונקי ממזיקים. כדי שריסוס הבית יהיה אפקטיבי ויעיל, יש לבצע את ההדברה על ידי מדביר מומחה ומוסמך בלבד. מדביר זה ישתמש בכלים ובידע שיש לו כדי להגן על הבית שלכם ולהפוך אותו לאזור סטרילי ללא אורחים בלתי רצויים.

 

ריסוס בתים
ריסוס בתים

המזיקים בבית

כאשר עוסקים בריסוס בתים, יש להכיר תחילה את המזיקים המצויים בבית. הכרת המזיקים תאפשר לנו לעמוד על טיב עבודתו של המדביר ולהבין מדוע נחוץ לבצע ריסוס בתים. כמובן שלא נוכל לפרט אודות כל המזיקים המצויים בבית ונתמקד בעיקריים שבהם בלבד.

להלן רשימת המזיקים המצריכים ריסוס בתים. נפרט על כל מזיק ומזיק ונלמד להכיר אותו ואת הנזק שהוא גורם לבני אדם בהימצאו בסביבתם. אם כן, המזיקים הנפוצים בבית הם:

  • יתושים
  • תיקנים (ג'וקים)
  • נמלים
  • זבובים
  • חולדות
  • נחשים

כאמור, רשימה זו אינה ממצה כלל וישנם מזיקים נוספים המצריכים ריסוס בתים. עם זאת, היכרות עם כלל המזיקים האמורים תבהיר מדוע ריסוס בתים בישראל הינו נחוץ וכן מה הם הכלים העיקריים לביצוע ריסוס זה.

 

1. יתושים

יתוש הינו חרק טפיל, הניזון מדמם של אחרים. נקבת היתוש דוקרת את בני האדם ובעזרת חדק דמוי קש מוצצת את דמם. היתוש ידוע בהפצת מחלות והעברת מגיפות. מלבד זאת, עקיצתו כואבת וגורמת לאדמומיות ולגרד באזור העקיצה. כאשר מופיעים יתושים בבית ובסביבתו, יש לבצע ריסוס בבית ובחצר. הריסוס ישמיד את היתושים המצויים באזור זה וימנע את חזרתם. אולם הריסוס אינו ממצה את פעולות ההדברה כנגד היתושים. זאת, מאחר שביצי היתוש לא יושמדו בריסוס ובמהרה יעמוד במקום דור חדש של יתושים.

נקבת היתוש מטילה את ביציה במקורות מים עומדים. בריכת נוי, שלולית בחצר ואף היקוות מים מתחת לאגרטל יהיו מקומות אטרקטיביים במיוחד עבורה להטלת הביצים שלה. מכיוון שכך, הדרך הראשית, היעילה והחסכונית ביותר להדברת ביצי יתושים, היא לייבש מקורות אלו. יש לכם שלולית בגינה? לא מפנים את המים העודפים באדניות? עשו זאת כעת וחסכו את הופעת היתושים. ככל שלא ייבשתם מקורות אלו והיתושים כבר מצויים אצלכם בבית, המדביר יפזר רעל מעקר במים העומדים. הרעל המעקר יהרוג את ביצי היתושים וימנע מהן לבקוע. כך, תושלם הדברת היתושים בבית.

 

2. תיקנים

בישראל מספר סוגי תיקנים. הנפוצים שבהם הם התיקן הגרמני, התיקן האמריקאי ותיקן הפסים. גודלם כשני סנטימטרים, צבעם חום, חלקם בעלי יכולת תעופה מסוימת ואחרים בעלי כנפיים מנוונות שאינן מאפשרות לעוף. התיקנים לא רק מרתיעים ויוצרים בהלה, אלא גם, בדומה ליתושים, מעבירים מחלות. הדברת יתושים במסגרת ריסוס בתים נעשית באמצעות ריסוס כימי מקיף לבית. בנוסף, כדי להדביר גם את קיני התיקנים, יש לבצע ריסוס גם בפתחי הביוב ובארונות החשמל הסמוכים לבית.

 

3. נמלים

נמלים אמנם אינן מעבירות מחלות, אך הן בהחלט מהוות מטרד עבור בני הבית. כאשר מדובר בנמלי אש, עקיצות הנמלים אף עשויות לכאוב ולגרום לתגובות אלרגיות. ניתן להדביר נמלים באמצעות ריסוס, אולם הדברה אורגנית הינה עדיפה. ההדברה האורגנית תבוצע, תחילה, באמצעות ניקוי יסודי של הבית וסילוק גרגרי אוכל, דוגמת גרגרי סוכר, אליהם ימשכו הנמלים.

מעבר לכך, פזרו בבית עלי דפנה, קליפות תפוז, מקלות קינמון או פלפל שחור. כל אלו אמורים להרחיק את הנמלים. במידה שחומרים אורגניים אלו לא יעזרו, תוכלו להזמין מדביר מורשה אשר יבצע הדברה אורגנית באמצעות ג'ל רעיל. כך תדבירו נמלים באופן יעיל. אותן שיטות צפויות לסייע גם כנגד טרמיטים, הפוגעים בעץ ובריהוט בבית.

 

4. זבובים

עבור רבים מתקיימת משוואה פשוטה. מטרד שווה זבוב. אין דרך מיטיבה לתאר מטרד מזבוב אשר מתעלק על בן אדם ולא מרפה ממנו. לא רק זו אלא גם שהזבוב ניזון מצואה ומריקבון. בעקבות כך, כאשר הוא מטפס על בן אנוש הוא עלול להדביק אותו במגוון מחלות ובראשן מחלות מעיים. זבוב אינו נולד בתצורתו הבוגרת, אלא כרימה קטנה ולבנה. לרוב, הרימות יבקעו בתוך רפש או מזון מקולקל. הדברת הזבובים והרימות נעשית באמצעות ריסוס בתים בכימיקלים וכן באמצעות פריסת מלכודות. שילוב הריסוס והמלכודות האקולוגיות צפוי לפתור את מטרד הזבובים.

 

5. חולדות

חולדה הינה מכרסם גדול הגורמת לנזק משולש – ראשית, היא מפיצת מחלות מדרגה ראשונה. שנית, היא פוגעת בתשתיות הבית וברהיטיו. שלישית, היא גורמת לפחד וחלחלה בקרב בני הבית. הדברת חולדות לא נעשית באמצעות ריסוס בתים, אלא באמצעות פריסת מלכודות בבית. לעיתים, המלכודות לא יספיקו ויהיה צורך לפזר מזון מורעל בבית.

 

6. נחשים

מאחר שנחש הינו חיה מוגנת בישראל, אסור להדביר נחשים ולא יבוצע ריסוס כנגדם. תחת זאת, לוכד הנחשים יגיע לגינה, ילכוד את הנחש וישחרר את הנחש לחופשי. יש לשים לב כי הרישיון הדרוש ללכידת נחשים אינו רישיון הדברה קלאסי ויש לוודא כי לוכד הנחשים מורשה.

 

ביצוע ריסוס לבית

אלו הם, אם כן, המזיקים העיקריים כנגדם מבוצע ריסוס לבית. נוכחנו לדעת כי הדברה לבית אינה מסתכמת בריסוס. לשם ביצוע הדברה מלאה, יש לפזר רעלים כנגד ביצי יתוש, לרסס פתחי ביוב, להדביר אקולוגית או לפרוס מלכודות. המדביר יבצע כל אלו במסגרת ריסוס לבית שלכם וידאג להשאיר את הבית ללא מזיקים.

 

לסיום – מדביר מורשה

לסיום נגיד כי יש להעסיק חברת הדברה מורשת בלבד. העסקת מדביר שאינה מורשה הינה מסוכנת ועבירה על החוק. העסיקו מדביר מורשה ומנוסה ותהנו מתוצאות מובטחות.

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>