Avi-Logo

ריסוס לגינה

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

ריסוס לגינה הינו ריסוס חובה עבור כל בית עם גינה בישראל. הגינה שלנו מזמנת אליה מזיקים רבים המעמידים בסכנה את בני הבית וכן את הגינה ואת הצמחייה המצויה בה. להלן נלמד להכיר את המזיקים המצויים בגינה שלנו, נדע האם הם מסכנים את הצומח או את בני האדם, נלמד כיצד נכון לבצע ריסוס כנגדם וכן כיצד נמצא מדביר לביצוע ריסוס זה.

 

ריסוס לגינה
ריסוס לגינה

המזיקים בגינה

כפי שהבטחנו, נפתח מאמר זה בפירוט אודות המזיקים המצויים בגינה, אשר כנגדם נצרך ריסוס לגינה. ישנם מזיקים רבים המצויים בגינה הפוגעים בבני אדם ובצומח. אנו נתמקד במשמעותיים ביותר בהם.

המזיקים בגינה
המזיקים בגינה

1. יתושים

יתושים רבים בוחרים לקונן בגינות, בסמוך לבית שלכם. היתושים לא רק מקוננים בגינות, אלא גם מטילים בהן את ביציהן ובעקבות כך בוקע דור חדש של יתושים בגינות שלכם. הסיבה בגינה נקבת היתוש בוחרת להטיל את הביצים שלה אצלכם בגינה דווקא, היא שהטלת ביצי היתוש קורית במקווי מים עומדים.

הגינה, מטבעה, מזמנת מקורות מים עומדים אטרקטיביים להטלת הביצים. בין אם מדובר בבריכת נוי, בין אם בשלולית שנוצרה עקב ההשקיה או בתחתית של עציץ שהתמלא במים, נקבת היתוש תאתר את מקור המים ותטיל שם את ביציה. כך, תקבלו גינה מלאה ביתושים.

הדברה כנגד יתושים נעשית באמצעות ריסוס. המדביר מרסס את אזורי הקינון וכן את הגינה כולה בחומר הדברה מרוכז כנגד יתושים. אולם כאן לא תמה מלאכת הריסוס. כדי שהריסוס אכן יהיה יעיל, המדביר צריך לפזר חומר מעקר בתוך אותם מקורות מים עומדים, כדי להשמיד את ביצי היתוש. זאת, מאחר שההדברה לבדה לא תעשה זאת. רק כך יושלם ריסוס לגינה נגד יתושים.

2. תיקנים

תיקנים, הידועים גם בשם ג'וקים או מקקים, הינם חרקים גדולים ונפוצים. קיימים בישראל מספר סוגים של תיקנים וביניהם התיקן הגרמני, תיקן אמריקאי ותיקן הפסים. חלקם בעלי יכולת תעופה וחלקם אמנם בעלי כנפיים, אך כנפיים מנוונות חסרות יכולת מעוף. התיקנים עלולים להעביר מחלות לבני אדם ומכיוון שכך רצוי לבצע ריסוס לגינה כנגדם. אין צורך לבצע ריסוס לגינה כולה כנגד תיקנים. די לבצע ריסוס נקודתי כנגדם, בלחץ נמוך, באותם מקומות בהם הם מסתתרים. המדביר יאתר את מקום המסתור שלהם וירסס שם.

3. דג הכסף

דג הכסף הינו חרק זעיר, דמוי דג וצבעו צבע כסף. דג הכסף ניזון מהצומח. אשר על כן, הימצאותו בגינה מהווה סכנה קיומית לצמחיית הגינה. דג הכסף עלול לגרום להופעת חורים בעלים, למות צמחים ולנזקים נוספים לצומח בגינה. כל אלו מצריכים את הדברת דג הכסף במסגרת ריסוס לגינה. בדומה להדברת התיקנים, לא נצרך ריסוס כולל כנגדו אלא רק ריסוס נקודתו בלחץ נמוך.

4. עכבישים

רוב מיני העכבישים אינם מזיקים כלל וכלל לבני אדם ואף לא לצומח. עם זאת, ישנם מינים אשר אכן נחשבים לארסיים, אולם מדובר במינים נדירים יחסית. למרות האמור, אנשים רבים חווים פחד אמיתי מעכבישים אשר מצריך את הדברתם במסגרת ריסוס לגינה. מכיוון שכך, במסגרת הריסוס, המדביר יוכל לרסס גם את העכבישים כאשר גם כנגדם לא נצרך ריסוס לגינה כולה.

5. קרציות

קרציה הינה טפיל אשר ניזון מדמם של בעלי חיים ובני אדם. הקרציה מסוכנת מאוד לבני אדם שכן היא עלולה להעביר מחלות קשות במיוחד אל מערכת הדם שלנו, דוגמת קדחת המערות וכן דלקת קרום המוח. הסיבה בגינה מופיעות קרציות בגינה היא בעיקר הימצאותן של חיות מחמד בגינה אשר אינן מטופלות כנגד קרציות. אלו, מושכות את הקרציות אל הגינה שלכם.

אשר על כן, הדברה כנגד קרציות צריכה להיעשות באופן יעיל במיוחד ובהקדם האפשרי. הדברת הקרציות תיעשה אף היא באמצעות ריסוס לגינה. הריסוס צריך להיות מקיף ותוך שימוש בחומרי הדברה ייעודיים המשמידים גם קרציות קשות, דהיינו קרציות בעלות שריון, וגם קרציות רכות. בנוסף, מומלץ לטפל בבעלי החיים כנגד קרציות כדי למנוע את הופעתן של אלו מלכתחילה.

   קרציות
קרציות

6. חיפושיות

חיפושיות מגיעות בשלל צבעים, סוגים ומינים אליכם אל הגינה. החיפושית נראית חמודה וקסומה, אך היא עלולה לגרום לנזקים כבדים לצומח בגינה. כנגד החיפושיות, יש לבצע ריסוס לגינה כולה ולא ניתן להסתפק בריסוס נקודתי כנגדה.

 

7. צרעות

לבסוף, גם צרעות הן מזיק אשר נפוץ בגינות ישראל. צרעות בונות קן בגינה ומקוננות בו. בניגוד לדבורים אשר להן תפקיד קריטי בכל המארג הביולוגי, לצרעות אין תפקיד כזה. הן ניזונות בעיקר מבשר, לא תורמות להאבקה ולא מתות לאחר שהן עוקצות. הצרעות עלולות להעביר מחלות בעקיצתן. סכנה נוספת הנשקפת מהן היא הטלת ביצים בתוך עין של אורגניזם אחר, מה שעלול להוביל אף לעיוורון. ריסוס נגד צרעות צריך להיות מבוצע בשעות הלילה, כאשר הצרעות שבות לקן. הריסוס ייעשה באופן נקודתי כנגד הקן ולא נצרך ריסוס לגינה כולה.

 

המזיק מזיק למי
1 יתושים בני אדם
2 תיקנים בני אדם
3 דג הכסף מזיק לצומח
4 עכבישים נזק תודעתי לבני אדם
5 קרציות בני אדם ובעלי חיים
6 חיפושיות לצומח
7 צרעות בני אדם

 

מדביר לריסוס לגינה

ידוע לכל כי מדביר הינו מקצוע הדרוש רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. אולם יש לשים לב כי המשרד מעניק רישיון נפרדים להדברת פנים ולהדברת חוץ. על כן, חשוב לוודא כי המדביר אותו אתם מזמינים מחזיק ברישיון להדברת חוץ כדי שיוכל לבצע את הריסוס בגינה באופן מורשה ובטוח.

מדביר לריסוס לגינה
מדביר לריסוס לגינה

לסיכום

לסיכום, בגינה ישנם שלל מזיקים הפוגעים באדם, בבעלי החיים ובצומח. כנגד כל אלו, יש לבצע ריסוס לגינה. לעיתים, על הריסוס להיות כולל ולעיתים די בריסוס נקודתי. על כל פנים, המדביר צריך להיות מדביר מורשה לביצוע הדברות חוץ.

ריסוס לגינה
ריסוס לגינה

 

ריסוס לגינה
ריסוס לגינה

 

ריסוס לגינה
ריסוס לגינה

 

ריסוס לגינה
ריסוס לגינה

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>