Avi-Logo

הדברה בבניינים

☑️הדברה החל מ 249 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

077-804-2064📞

ההדברה בבניינים היא הדברה המתבצעת באזורים המשפיעים על דיירי הבניין כולו ובדרך כלל תתבצע כדרך קבע. חדר המדרגות, חצר הבניין והחנייה אינם חללים החפים ממזיקים והמגורים בבניין בו קיימים מזיקים יכול להיות לא נעים ואפילו מסוכן לבריאות. כשמתבצעת פלישה של תיקנים, מכרסמים או כל מזיק אחר בבניין, חשוב שנזמין את המדביר בהקדם האפשרי ונגיע לפתרון בעיית המזיקים. אז בואו נבין אילו מזיקים יכולים לפלוש לבניין שלנו ומה המדביר המקצועי יכול לעשות כדי לסלק אותם מחיינו אחת ולתמיד.

 

הדברה בבניינים
הדברה בבניינים

סביבת מחייה ראויה: חובת ועד הבית לטפל בחלל המשותף

לרוב כשנדבר על הדברות בבניינים נדבר על הדברה באזורים משותפים כמו חדר המדרגות, הגינה בבניין או כל חלק אותו חולקים כל דיירים הבניין. כאשר תהיה פלישה של מזיקים לחללים המשותפים הללו, הידועים בעיני החוק כחללים בבית המשותף, על ועד הבית תהיה החבות לתקן את הנזק ולגייס את הכספים להדברת המזיק מהחללים המשותפים. אם יהיו שכנים שיסרבו לשלם את חלקם במחיר ההדברה, הם בעצם יסרבו למלא את חבותם החוקית בנטל הבניין המשותף ויהיו חשופים לקנס ותביעה.

המזיקים מהווים סכנה בריאותית לדיירי הבניין ועל כן חוקים אלו נועדו להגן על דיירי הבניין. לכן, אל תהססו לדרוש את מה שמגיע לכם ולגייס את הכספים להדברה בחסותו של החוק.

 

אילו הדברות נבצע בבניינים?

כאשר מדובר בחלל המשותף, ישנם כמה מזיקים שנוכל להיתקל בהם בחללים השונים. המזיקים שיפקדו את החנייה שלנו, כנראה לא יהיו אותם המזיקים כמו המזיקים שיגיעו ללובי של הבניין ולכן חשוב שנדע להבדיל בניהם. הנה כמה דוגמאות להדברות הנפוצות ביותר המבוצעות בבניינים שונים בארץ ואיפה בדיוק הן מתבצעות בדרך כלל.

 

הדברת חולדות בבניינים

אם יש מזיק אחד שמכניס אותנו לפאניקה אמיתית, זה כנראה החולדה. החולדות הן מכרסמים ממשפחת העכבריים ובשונה מבני דודם העכברים, הם גדולים ומסוכנים בהרבה. חולדה ממוצעת נעה בגודלה בין 25-35 ס"מ כולל זנבה שאורכו מרכיב את רוב הגודל שלה. אך מי מאיתנו שנתקל בכמה חולדות בחייו יכול להגיד בפה מלא שמשקלה של החולדה יכול להשפיע לא פחות מאורכה ובכללי, אף חולדה היא לא חולדה שנעים להיתקל בה.

 

איפה נמצא את החולדות?

את החולדות בדרך כלל נמצא בחדר האשפה. החולדות ניזונות מהאשפה שאנחנו זורקים בכל יום ולכן בדרך כלל הן יפקדו את פחי הזבל שלנו לפחות כמה פעמים ביום. החולדות בדרך כלל יגיעו אלינו ממקום קינון אחר כמו ביוב או מאורה בסביבה שאיננה גלויה לעיננו והחולדות בדרך כלל יגיעו אל הבניין כדי לאכול מהאשפה שלנו.

 

איך מדבירים חולדות בבניינים?

את החולדות נדביר בעזרת 2 פעולות שיבטיחו להבריח את החולדות ולוודא שלא יחזרו בשנית. כדי להבין את הדברת החולדות בבניינים בצורה הטובה ביותר, בואו נפרק את ההדברה לגורמים ונבין כל צעד על כל בוריו.

  1. לכידה: דבר ראשון, המדביר יפזר מלכודות לחולדות בסביבה בה דיווחתם על המזיק כדי להרחיק תחילה את החולדות הקיימות בבניין. המלכודות האלה יהיו מלכודות ברזל גדולות שימולאו במאכל האהוב על המכרסמים (והחיות), חמאת בוטנים. חמאת הבוטנים תמשוך את המכרסמים אל תוך המלכודת וכשיכנסו המשקל שלהם יפעיל את הדלת שתיסגר ותלכוד אותם בפנים.
  2. הדברת מקור המזון: כדי להבטיח שהחולדות לא יחזרו לקנן בחלל הנגוע, יצטרך המדביר לדאוג שמקור המזון של החולדות כבר לא יהיה זמין ומזמין עבורם. תחילה, ינסה המדביר לדאוג לסגור לחלוטין כל חור ונקיק המוביל לאזור מקור המזון של החולדות כדי להבטיח שלא יהיה לחולדות אינטרס לחזור לחלל הנגוע. בתוך האזור שהיווה מקור מזון לחולדות יפזר המדביר גם מלכודות רעל ייעודיות לחולדות ויידע את ועד הבית על המיקומים המדויקים של המלכודות כדי להימנע מהרעלה.

 

הדברת עכברים בבניינים

בדרך כלל נכניס את החולדות והעכברים לאותה הקטוגריה, מבלי להבין שאין בניהם הרבה דמיון חוץ מהשתייכותם לאותה המשפחה, משפחת העכבריים. לעומת החולדות, העכברים יגיעו בגודל קטן בהרבה שבדרך כלל ינוע בין 3-5 ס"מ. גם העכברים יגיעו אל הבניין שלנו כדי למצוא מזון בחדר האשפה, או בכל חלל בו יצליחו להשיג אותו. אך הדברת העכברים תהיה מעט שונה מהדברת החולדות וחשוב שנבין את זה כדי שנבין את הדברת הבניינים טוב יותר.

 

איפה נמצא את העכברים?

את העכברים נוכל למצוא גם בחדר האשפה שלנו אך גם בחניית הבניין. העכברים מנצלים את היותם קטנים ונכנסים דרך נקיקים ודרכי ביוב קטנים במיוחד וכך הם נכנסים אל הבניין שלנו במטרה להשיג אוכל ואפילו לקנן בחורים קטנים הנסתרים מהעין. הסכנה הרצינית בפלישת עכברים לבניין, היא העובדה שאותם העכברים מסוגלים לעבור מהבניין אל הדירות במהירות אדירה ובכך להפוך את הבעיה שלנו איתם לבעיה אישית.

 

איך מדבירים עכברים בבניינים?

הדרכים הקלאסיות להדביר את העכברים גם הם יכללו את אותן המלכודות עליהן דיברנו בהקשר של החולדות, אך בגלל גודלן הקטן העכברים מאפשרים לנו לפזר גם מלכודות דבק שילכדו אותם במקומם וימנעו מה להסתובב לנו בין הרגליים. הדברת העכברים, היא פשוטה יותר מהדברת החולדות ובדרך כלל תכלול פיזור של מלכודות דבק במקומות קינון ומקומות נגועים אחרים, אטימה של מקור המזון והדברה של החלל וכמובן לכידה והרחקה של העכברים הקיימים.

 

הדברת תיקנים בבניינים

הרבה אנשים רואים את התיקנים כמזיק אחד ולא מבינים שאיום התיקנים הוא איום משולש. לתיקנים 3 זנים הנפוצים בארץ: התיקן האמריקאי, התיקן המזרחי והתיקן הגרמני. 3 זני התיקנים יכולים לפלוש ללא מעט חללים בבניין שלנו ויצריכו נקיטה של פעולה להדברתם בידי מדביר מוסמך. את 3 סוגי התיקנים נדביר בדרכים שונות ולכן חשוב מאוד שנדע להבדיל בניהם לפני הפנייה למדביר מקצועי.

 

איפה נמצא את התיקנים?

את התיקנים נוכל למצוא כמעט בכל חללי הבניין המשותף, אך לרוב המכה תהיה חריפה ביותר במקומות ספציפיים כמו חניית הבניין, חדר האשפה או חדר המדרגות. התיקנים נמשכים בדרך כלל לאחד מ- 3 דברים: המזון שאנחנו משליכים בחדר האשפה, או חסותה של האפלה שבחניית הבניין או הלחות הנעימה שבביוב הבניין. כשניגש להדברת התיקנים, נדביר בעיקר את האזורים הללו.

 

איך מדבירים תיקנים בבניין?

כשנרצה להדביר את התיקנים בבניין, נצטרך תחילה לזהות את התיקן כדי להבין כיצד להדביר אותו. הנה הסוגים השונים של התיקנים ודרכי הדברתם:

סוג התיקן מאפיינים מזהים דרכי הדברה
תיקן אמריקאי תיקן בינוני, צבעו חום אדמדם, מעופף הדברה בריסוס
תיקן מזרחי תיקן בינוני, צבעו חום כהה, נמצא בסביבות לחות וחשוכות כמו הביוב הדברה בריסוס או בג'ל
תיקו גרמני תיקן קטן, צבעו חום, מתרבה בקצב מהיר במיוחד הדברה בג'ל

 

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>