Avi-Logo

הדברה בטוחה

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

לקוחות רבים חוששים מפני ביצוע הדברה בבית. האם ההדברה לא מסוכנת? האם ההדברה הינה בטוחה דיה? תשמחו לדעת כי הדברה אשר מבוצעת על ידי מדביר מורשה ומוסמך, הממלא אחר הוראות המשרד להגנת הסביבה. הינה הדברה בטוחה לחלוטין. כל סכנה לא צפויה להישקף מהדברה שכזו. מעבר לכך, מדביר מורשה יוכל להשתמש בטכניקות הדברה שאינן כימיקליות, עבור המעוניינים בכך.

 

הדברה בטוחה
הדברה בטוחה

הדברות בישראל

הדברה הינה פעולה קריטית והכרחית בישראל. ישראל הינה ארץ חמה. מכיוון שכך, המזיקים הרבים אוהבים אותה ופועלים בה באינטנסיביות. ניתן למצוא בכל רחבי הארץ, וכיום אף כמעט בכל השנה, יתושים, תיקנים, נמלים, זבובים, פשפשים וקרציות ושאר מזיקים. מזיקים אלו אינם רק מטרידים, אלא גם גורמים למחלות קשות ומסוכנים לאדם.

הדרך להיפטר מכלל המזיקים הללו או למצער להרחיקם מהסביבה הביתית שלכם, היא לבצע הדברה כנגדם. במסגרת ההדברה, המדביר ישלב ריסוס, הטחת קיטור, שאיבה ושאר אלמנטים נוספים במטרה להדביר את המזיקים מאזורכם. כלל הפעולות הללו, יאפשרו לכם ליהנות מבית ללא מזיקים ולשמור על הביטחון התברואתי שלכם.

 

הדברה עם כימיקליים

אכן, הדברות בריסוס מבוצעות, על פי רוב, באמצעות כימיקלים. המדביר מרסס חומרים כימיקליים רעילים אשר מובילים להשמדת המזיקים. לעיתים, חומרים כימיקליים בהחלט עלולים להיות מסוכנים לאדם ולגרום לנזק לא רק למזיקים, אלא גם לבני האדם.

 

רגולציה למען הדברה בטוחה

השלטונות בישראל היו מודעים, כמובן, לסכנות השימוש בכימיקליים. מכיוון שכך, החקיקה וחקיקת המשנה יצרו מארג רגולטורי המפקח על עבודת המדבירים. מטרת הפיקוח והצבת ההגבלות על עבודת המדבירים, היא לשמור על ההדברה בטוחה ולא לאפשר ביצוע של הדברה שאינה בטוחה. להלן מספר דרישות אשר הציבה הרגולציה השומרות על ההדברה בטוחה.

  • רישיון הדברה
  • חומרים מותרים ואסורים
  • כמויות מותרות
  • דו"ח הדברה

 

1. רישיון הדברה

הדין הישראלי קובע כי רק אדם בעל רישיון הדברה יוכל לעבוד כמדביר. רישיונות הדברה מונפקים על ידי המשרד להגנת הסביבה. כדי לקבל רישיון הדברה, על המדביר לעמוד בתנאי קורס מדבירים אשר עורך המשרד וכן להציג תעודת יושר מהמשטרה. רק מדביר שעבר קורס ובעל תעודת יושר, יוכל לשמש מדביר בישראל.

רישיון ההדברה ניתן לזמן מוגבל. על המדביר לחדש את הרישיון אחת לתקופה בהתאם לדרישות החוק והתקנות. כך, באופן זה, המשרד לאיכות הסביבה שומר על איכות המדבירים ומבטיח כי שירותי הדברה יינתנו רק על ידי מי שעבר קורס מקצועי העוסק בפן המקצועי והבטיחותי של ההדברה. אך ורק לאחר שהמדביר התוודע לכלל הסכנות שבהדברה, כיצד להימנע מהן ואיך לבצע הדברה בטוחה, הוא יוכל לעבוד כמדביר.

 

2. חומרים מותרים ואסורים

המשרד להגנת הסביבה מסדיר, באופן קבוע, אילו חומרים מותרים לשימוש בהדברות ואילו לא. החוק מגדיר באילו חומרי הדברה ניתן להשתמש כנגד כל מזיק, כאשר החוק יוצר איזון מיטבי בין האפקטיביות של החומר לבין הסכנה הנשקפת ממנו. אך ורק חומרים בטוחים יאושרו להדברה. מכיוון שכך, מדביר אשר משתמש בחומרים המותרים להדברה ונמנע משימוש באסורים, יבצע הדברה בטוחה בלבד.

 

3. כמויות מותרות

גם ביחס לחומרים המותרים, החוק אינו מאפשר למדביר להשתמש בחומרים בכל כמות שהיא. החוק והתקנות מגבילים את הכמויות בהם המדביר המורשה יוכל להשתמש במהלך כל הדברה. כך, התקנות שומרות באופן נוסף על כל הדברה כהדברה בטוחה.

 

4. דו"ח הדברה

במטרה לוודא עמידה בתקנות, החוק מחייב את המדביר להנפיק דו"ח הדברה לאחר כל הדברה שיבצע. כך, ניתן יהיה לפקח על שימוש המדביר בחומרים מותרים בלבד ובכמויות שהוגדרו בדין.

 

שעות המתנה

לבסוף, לקוח לא ישוב הביתה מיד בסוף ההדברה. הלקוח ימתין מספר שעות עד שישוב לביתו. בזמן זה, השפעת החומרים תפחת ועל אף שמלכתחילה אין סכנה ממשית מחומרים אלו, עם מקדם ביטחון זה לא תישקף כל סכנה שהיא לבני הבית וההדברה תהא בטוחה לחלוטין.

 

רישיון הדברה רק מדביר מורשה יוכל להדביר, לאחר השתתפות בהצלחה בקורס הדברה
חומרים מותרים מדביר יוכל להשתמש אך ורק בחומרים המותרים על פי הדין
כמויות מותרות מדביר יוכל להשתמש בחומרים בכמויות המותרות לכל היותר
דו"ח הדברה מדביר מחויב להנפיק דו"ח לאחר כל הדברה
שעות המתנה מדביר יורה ללקוחות להמתין לאחר סוף ההדברה

 

הדברות אלטרנטיביות

אם כל האמור לא מספק אתכם, תוכלו לבקש מהמדביר לבצע הדברה שאינה כימיקלית. תוכלו לבחור בהדברה אורגנית, הדברה בג'ל או במלכודת פרומון. כמו כן, תוכלו לבקש מהמדביר כי יבצע בביתכם הדברה ביולוגית כנגד מזיקים ספציפיים.

 

1. הדברה בג'ל

ניתן לבצע הדברה בטוחה ואקולוגית בג'ל כנגד נמלים, טרמיטים ועוד. כמו כן, הג'ל יוכל להגן על צמחים מבלי לפגוע בהם עם כימיקליים. התייעצו עם המדביר על אפשרות ההדברה בג'ל.

 

2. הדברה במלכודות פרומון

פרומון הינו חומר בטבע המושך אליו חרקים רבים. הודות לכך, הוא יוכל לשמש בסיס למלכודות חרקים אקולוגיות. חרק אשר כנגדו הפרומון יהיה אפקטיבי במיוחד, הוא הזבוב. כמו כן, הפרומון יעיל אף כנגד נמלים.

 

3. הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית מנצלת את שרשרת המזון לטובת הדברה. הדברה ביולוגית נעשית בעיקר בשטחים חקלאיים אולם ניתן להשתמש בה גם להדברה ביתית. שימוש עיקרי יהיה כנגד כנימות וכן כנגד חדקונית הדקל.

 

לסיכום

לסיכום, הדברה בטוחה הינה הדברה הנעשית על ידי חברת הדברות. המדביר יבצע את ההדברה על פי כל הנהלים כך שתהיה בטוחה לחלוטין. כמו כן, ניתן לבצע הדברות אלטרנטיביות שאינן כימיקליות

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>