Avi-Logo

הדברה במשרדים

☑️הדברה החל מ 249 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

077-804-2064📞

כאשר אנחנו מספקים עבור העובדים שלנו סביבת עבודה, עלינו לדאוג שמדובר בסביבת עבודה שתאפשר להם להתרכז ולהישאר בריאים ושמחים לאורך כל יום העבודה. מעבר לחבותנו המוסרית לעובדנו, ישנה גם חבות משפטית המקנה לעובדים את הזכות לעבוד בסביבה שאיננה מסכנת את בריאות העובדים. כדי להבין את ההדברה במשרדים נבין את החוקים הנוגעים בהדברות הללו ואת המזיקים ודרכי ההדברה הנפוצות לאותם המזיקים. אז בואו ניכנס לעולם של ההדברות במשרדים ונבין אחת ולתמיד מה עושים ומתי.

 

הדברה במשרדים
הדברה במשרדים

נערות הרדיום: החשיבות בסביבת עבודה בטוחה

בין השנים 1917-1926 התרחשה שערורייה בעיירה אורנג' בארצות הברית ששינתה את ההסתכלות של בני האדם על עבודה לחלוטין, על אף שהנושא היה אמור להיות ברור מאליו. נערות הרדיום היו 70 נערות שנשכרו על ידי חברת שעונים לצביעת השעונים בצבע זרחני על בסיס רדיום.

מי מאיתנו שלא מכיר את הרדיום, ודאי לא יודע שהרדיום הוא חומר רדיואקטיבי שהחשיפה אליו עלולה להיות מסוכנת במיוחד. לנערות היה תהליך צביעה מדויק, בו הן ערבבו דבק, אבקת רדיום ומים וצבעו את לוחות השעונים בצבע הרדיום הזרחני. המדענים שסיפקו לאותן הנערות את החומר המסוכן, היו מודעים לחלוטין לסכנה שבחשיפה לחומר המסוכן ולמעשה, הם אפילו עטו מסכות מיוחדות כדי להתגונן מהחומר המסוכן. בזמן שהמדענים מיגנו את עצמם מהחומר המסוכן, הם הנחו את הנערות לחדד את המברשות שאיבדו את צורתן בעזרת שפתיהן ולשונן מה שגרם להן לבלוע חומר רדיואקטיבי מסוכן.

כתוצאה מהחשיפה והבליעה של הרדיום, נערות הרדיום חלו במחלות קרינה שונות ואף מחלות ממאירות כמו מחלת הסרטן מה שגרם להן לחבר את הנקודות ולתבוע את החברה המזיקה שגרמה להן לנזק בריאותי חסר תקדים. במשפט נערות הרדיום זכו לפיצויים שהיו חסרי תקדים באותה התקופה והמקרה המזעזע הזה היה אחת מהסיבות בגללן ישנם חוקים המגדירים סביבת עבודה ראויה.

 

הסכנות בעבודה בסביבה נגועה

כשאנחנו עובדים בסביבה בה ישנם מזיקים בכל כמות, אנו בעצם עובדים בסביבת עבודה מסוכנת שיכולה להוות סכנה לבריאות שלנו. מזיקים כמו מכרסמים, טרמיטים ואפילו תיקנים יכולים להוות סכנה בריאותית אמיתי ליושבי המשרד, אף מעבר לנזק הבריאותי ישנם נזקים נוספים שראוי לדבר עליהם כשנדבר על סביבת עבודה בטוחה.

 

סכנה משפטית

מבחינה חוקית, החוק איננו מגדיר את ההדברה כתנאי לסביבת עבודה בטוחה. אך אם חלילה יחלה העובד כתוצאה מחשיפה למזיק מסוים והוא יוכל להוכיח זאת בבית המשפט, הוא יוכל לתבוע על סביבת עבודה לא הולמת. החוק מגדיר את חבות העובד כחבות לסביבת עבודה בטוחה כסביבה שאיננה מהווה כל סכנה לעובד והימצאות המזיקים עלולה לערער את היות הסביבה בטוחה גם מבחינה חוקית וגם מבחינה מוסרית.

 

סכנה בריאותית

הרבה פעמים נזלזל במזיקים מסוימים כיוון שהם אינם מפיצים חיידקים המזיקים לנו. אך האמת היא, שהמזיקים הללו מסכנים אותנו בצורה אחרת, לא פחות מאיימת. הגללים, ההפרשות וחלקי הגוף של התיקנים לדוגמא, מעוררים בקרב לא מעט אנשים תגובות אלרגיה והתקפי אסתמה, מה שיכול להוות בעיה בסביבת העבודה.

 

סכנה נפשית

הימצאותם של המזיקים בסביבת העבודה לא רק מהווין סכנה לבריאות הפיזית שלנו, אלא לא פחות לבריאות הנפשית. כשאנחנו נמצאים בסביבה בה אנחנו לא יודעים איפה ומתי ניתקל במזיק אימתני שיחרב את היום שלנו, לא רק מפריעה לעבודה. ההימצאות בסביבה כזו מפריעה לנפש שלנו להרגיש את הביטחון שאנחנו צריכים בסביבת העבודה שלנו בה לעיתים נהיה יותר מאשר בבית.

 

הדברת תיקנים במשרדים

הדברת התיקנים במשרד היא אחת ההדברות הנפוצות ביותר במשרדים בארץ. אך כדי להדביר את התיקנים בצורה הנכונה ביותר תחילה נהיה חייבים לזהות באיזה סוג של תיקנים מדובר. הנה 2 התיקנים הנפוצים ביותר בארץ ודרכי ההדברה היעילות ביותר נגדם.

  • התיקן הגרמני: אם אי פעם ראיתם תיקן קטנטן וחשבתם שכנראה מדובר בתינוק של תיקן בוגר, אז כבר הכרתם את חברנו התיקן הגרמני. התיקן הגרמני עלול לעבוד עלינו ולגרום לנו לחשוב שמדובר בגרסה צעירה של שאר סוגי התיקנים, אך גודלו הקטן טבעי לחלוטין וגם הבוגרים ביותר יהיו קטנים בהרבה מתיקנים אחרים. את התיקן הגרמני נדביר בעזרת מלכודות ג'ל עשויות עמילן, חומר אליו התיקנים הגרמניים נמשכים במיוחד. היתרון בהדברה זו שהחומר איננו רעיל לבני אדם או בעלי חיים חוץ מהתיקנים ולכן הוא בטוח במיוחד לשימוש.
  • התיקן האמריקאי: התיקן האמריקאי, הוא התיקן הגדול והחום שממריא ומכניס את כולנו לפאניקה (לגיטימית). התיקן האמריקאי מגיע אלינו מחריצים קטנים בקירות והוא איננו מושפע ממלכודות הג'ל האפקטיביות לתיקן הגרמני. כדי להדביר את התיקן האמריקאי, תצטרכו להזיז את כל הרהיטים במשרד למרכז כדי לאפשר למדביר להדביר את החורים הקטנים שבקירות ולהשמיד את כל התיקנים הקיימים במשרד. כדי לשמור על הבריאות של עובדי המשרד, תצטרכו לפנות את המשרד לביצוע ההדברה על פי הנחיית המדביר.

 

הדברת נמלים במשרדים

גם במשרד, לא נוכל לברוח מאימת הנמלים. כאשר הנמלים נכנסות לחלל מסוים הן נוטות לפלוש לכמעט כל מיכל אוכל ולהרוס אותו. בדרך כלל שיפלשו הנמלים למשרד שלנו, כמו בבית, הם כנראה יבחרו להתמקם במטבח ולגנוב כל מה שיוכלו כדי לשרת את המלכה שנמצאת בקן שלהם. כדי להדביר את הנמלים, המדביר ירסס את חללי המשרד הנגועים ואז יאתר את קן הנמלים שנמצא בקרבת המשרד. לאחר שימצא המדביר את קן הנמלים, הוא ידביר גם אותו בכדי להבטיח שהנמלים לא יחזרו אל המשרד.

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>