Avi-Logo

הדברת זחלים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

מי שלא יודע, כנראה יופתע לגלות כי חלק מהזחלים המשוטטים בחצרנו מסוכנים לבני האדם לא פחות מלצמחים אותם אנו מטפחים. למעשה, ישנם סוגי זחלים מסוכנים ביותר שחשוב שתכירו כדי שתוכלו לשמור על בריאותכם ובריאות ילדיכם בזמן השהייה בחצר. אז גם אם ישנם זחלים פולשים שאוכלים לכם את הצמחים וגם אם ישנן זחלים מסוכנים לבריאות בחצרכם, הבה ניכנס לעומק הדברת הזחלים ונבין בדיוק מה הם הזחלים הנפוצים והמסוכנים בארץ ובמה כלולה הדברתם.

 

הדברת זחלים
הדברת זחלים

מתי נבצע הדברת זחלים?

את הדברת הזחלים נבצע כאשר הזחלים הנמצאים בביתנו או בחצרנו מהוות סכנה לנו או לצמחיה בביתנו. זחלים רבים עשויים להיות מזיקים במיוחד לצמחיה שלנו, ואף לחסל כמות גדולה מאוד מצמחי התבלין, העציצים ואפילו העצים שלנו.

כאשר אנו מתחילים לראות את החורים הקטנים בעלים בצמחייה שלנו חשוב מאוד שנזמין מדביר באופן בהול, שכן התזמון שלנו יהיה קריטי למשך ולאופן ביצוע מדויק של הדברת זחלים. סיבה נפוצה נוספת לביצוע הדברת זחלים הינה פלישה של זחלים מסוכנים לבני האדם לחצר שלנו, שמהווה איום ממשי לבריאותנו וגוררת איתה חשש תמידי משהות בחצר. אז בואו נכיר את הזחלים המסוכנים הללו ונבין בדיוק כיצד נפנה להדברתם.

מתי נבצע הדברת זחלים
מתי נבצע הדברת זחלים

הזחלים המסוכנים הנפוצים בארץ

כפי שהזכרנו לעיל, את הדברת הזחלים נבצע כאשר תהיה סכנה הנוגעת בבריאותנו או בריאות צמחינו כתוצאה מפלישת הזחלים. כאשר נפנה למדביר ונזמין הדברת זחלים, נצטרך לדעת לתאר לו את סוג הזחלים שפלשו אל חצרנו או ביתנו כדי שיוכל לבצע את עבודת ההדברה בצורה הטובה והמהירה ביותר. להלן כמה מינים נפוצים ומסוכנים של זחלים:

הזחלים המסוכנים הנפוצים בארץ
הזחלים המסוכנים הנפוצים בארץ

זחלים מסוכנים לצמחייה:

ישנם סוגים רבים של זחלים המהווים סכנה ממשית לתקינות הצמחייה או השדות שברשותנו ואפילו לחסל אותם לחלוטין במידה ולא נבצע הדברת זחלים בזמן. הנה כמה זחלים המסוכנים במיוחד לצמחייה שלנו:

 

זחל טוטה אבסולוטה

טוטה אבולוטה, או בשמו העברי עש מנהרות העגבנייה הוא זחל חדש יחסית בישראל והוא אחד המסוכנים ביותר במידה וישנן צמחי עגבניות בחצרכם, אך זחלים אלו עשויים לפגוע גם בירקות וצמחים שונים ממשפחת הסלוניים. זחל זה הוא זחל קטן וירוק, שלאחר התבגרותו יהיה ניתן לזהותו לפי פס ירוק המתפתח סביב צווארו.

זחלים אלו נכנסים אל תוך עלי העגבנייה ויוצרים מעין מנהרה חומה בהירה בתוך העלה עצמו ובכך הוא מתחיל את דרכו לחדירה לפרי עצמו דרך הגבעול. כאשר זחלים אלו עושים את דרכם אל תוך הפרי, צמח העגבנייה יחווה הפחתה משמעותית ביבול והעגבניות הנגועות ירקבו מבפנים.

זחל טוטה אבסולוטה
זחל טוטה אבסולוטה

זחל לפיגמה

זחל זה הוא אחד מהמסוכנים ביותר בעולם הדברת הזוחלים והוא מסוכל לפגוע בלא מעט סוגי צמחים כמו: פלפלים, סלק, עגבנייה, אספרגוס, תלתן, כותנה, גפן, תירס ורבים אחרים. זוחלים אלה עלולים לגרום לנזר משמעותי לשדות שלמים תוך ימין בודדים ועל כן הם מהנפוצים ביותר כשמדובר בהדברת זחלים. הסיבה בגללה זחלים אלו מסוכנים כל כך, היא העובדה כי זחלים אלה ניזונים מכל חלק בצמח פרט לעורקיו הראשיים, כך שלמעשה זחל אחד יכול להשמיד לחלוטין את הצמח כולו.

 

זחלים מסוכנים לבני האדם

גם לנו, בני האדם ישנה סכנה לא קטנה כשמדובר בזחלים. ישנם לא מעט סוגים של זחלים רעילים שחשוב שנדע לזהות ולהישמר מהן כמיטב יכולתנו. הנה כמה זחלים נפוצים המסוכנים לבני האדם.

 

זחל טוואי התהלוכה

את זחל טוואי התהלוכה רובנו מכירים היטב. זחל טוואי התהלוכה או בשמו הרשמי תהלוכן האורן הינו זחל מסוכן לבני האדם שמקנון בעיקר בעצי אורן ועל כן קיבל את שמו, תהלוכן האורן. זחלים אלה עטופים בסיבים הנראים ממש כמו פלומה לבנה, וקינם מדמה קורי עכביש. זחלי טוואי התהלוכה מפרישים מגופם חומר רעיל שבמגע עם העור יכול ליצור תגובה אלרגית או פריחה חריפה אך במידה והחומר המסוכן הזה נוגע בעיניים ישנה סכנה ממשית לעיוורון. הזחלים הללו מסכנים גם את בעלי החיים שלו, שבמידה ויאכלו או אפילו רק יטעמו את אותו הזחל המסוכן הם יכולים להסתכן בנמק בלשון ואיזור החניכיים או אפילו קשיי נשימה שעלולים להגיע למצבים מסכני חיים.

זחל טוואי התהלוכה
זחל טוואי התהלוכה

זנב סנונית נאה

זחל זה מתפתח להיות פרפר משגע, שהוא גם אחד הפרפרים הנפוצים ביותר כיום בארץ. למרות היותו פרפר יפהפה, בתקופת החיים המוקדמת שלו כזחל הוא לא פחות ממסוכן לבעלי חיים ולבני האדם. זחלים אלו הם זחלים ירוקים וגודלם כ3 מ"מ ועליהם פסי רוחב שחורים עם כתמים אדומים. כאשר הזחל נמצא בשלבים האחרונים לחייו לפני יצירת הגולם, מתפתחות בגופו בלוטות הנקראות "בלוטות המזלג" שהן מעין קרניים בהן משתמש הזחל להגנה. את הקרניים הללו הזחל מוציא כאשר הוא מרגיש מאוים ומפריש נוזלים רעילים שיוצרים ריח רע סביבו.

 

הדברת זחלים

בעולם ההדברות כמו בעולם ההדברות, אין דרך אחת אף פעם לבצע את עבודת הדברה בצורה הנכונה והדבר תמיד יהיה תלוי בחוות דעתו המקצועית של המדביר והעדפת הלקוח. גם בהדברת הזחלים אנו עומדים באותו המבחן, האם להשתמש בחומרים כימיים להדברת הזחלים או שמא לנקוט בגישה ירוקה?

ובכן, כאשר מדובר בפלישת זוחלים ברמה נמוכה שאינה מזיקה לבריאות בני האדם הנמצאים באותו האזור, קרוב לוודאי שהמדביר ימליץ על ריסוס חומרים ידידותיים לסביבה על מנת להדביר את הזחלים וחזרה על הפעולה רק במידה והמזיקים חוזרים. כאשר מכת הזחלים היא קשה, או שמא קיימים מזיקים בביתנו שיכולים להוות סכנה לבני האדם ובעלי החיים בנכס כנראה שיעדיך המדביר להשתמש בחומרים כימיים על מנת להבטיח את הדברת הזחלים לאורך זמן רב יותר ובכך גם ישמור על בריאות בני הבית ובעלי החיים באזור.

הדברת זחלים
הדברת זחלים
תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>