Avi-Logo

הדברת נמלים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

  מה נדרש לעשות כדי להפטר מהתנחלות נמלים לתמיד ? התשובה היא פשוט – הדברת נמלים! ואיך אפשר להבטיח שהנמלים לא יחזרו? בין אם מדובר בביתכם הפרטי או בית עסק, מפעם לפעם עלולים להימצא נמלים המשוטטים ברחבי המבנה באזורים שונים כמו למשל כיור המטבח או פח הזבל. לפעמים זה בגלל מאכלים שנזרקו ולפעמים מסיבות אחרות. ותמיד כדאי להבין האם מדובר בהתפשטות או סתם מקרה חד פעמי. הפתרון הטוב ביותר לסילוקן הוא הדברת נמלים באמצעות חומרים מיוחדים. הנה כל הפרטים שאתם צריכים על ריסוס נגד נמלים – איך זה מתבצע, מה המחיר, והאם יש אחריות על שירות כזה.

 

הדברת נמלים
הדברת נמלים

איך מתבצעת הדברת נמלים בפועל?

נמלים יודעות להגיע בכל עונות השנה. הן מסוג החיות שריסוס כנראה יחסל אותן, אך יביא סיבה נוספת למלכה שלהן להטיל זחלים נוספים שישמשו לה בתור הפועלים. הדרך הטובה ביותר להפטר מהנמלים על ידי הדברת נמלים היא באמצעות ריסוס ישיר עליהן ועל אזורי ההתנחלות שלהן. כמו כן, בהמון מקרים יש צורך לפתות אותן לאזורי הריסוס באמצעות פיתיונות ג'ל.

כמו שאולי אתם יודעים, נמלים יודעות להשתמש באמצעים העומדים לרשותן כדי לבנות את ביתם. עם זאת, במקרים בהם מדובר במבנים סגורים (ללא חול או אבנים), הן מתחבאות בחריצים, רהיטים ומאחורי כל חפץ שהוא – כאשר מזהות התקרבות של יצור זר.

על מנת להפטר ממתקפת נמלים אחת ולתמיד – יש להבין את מקור הבעיה, לדוגמה, אוכל שנזרק ועמד בפח האשפה יותר מדי זמן – עלול למשוך אליו במהירות מתקפת נמלים.

סיבה נוספת לכך היא מקור מים – כיוון שנמלים נמשכות למים, הן כנראה ימצאו את עצמן מהר מאוד סביב כיור המטבח, בו אפשר למצוא גם שאריות מזון וגם מים.

גם כיוון שמדובר באיזורים בעייתיים שיש לנקוט עליהם אמצעי זהירות נוספים (אף אחד לא רוצה לשטוף ידיים בכיור בו בוצע ריסוס עם K300). בין היתר גם בגלל שלא נדרש חומרים יותר מדי חזקים כדי להרוג נמלים – רצוי להשתמש בחומרים עדינים וירוקים לסביבה כדי להיפטר מהן, כמו למשל הדברה ירוקה. הריסוס יתבצע בכל פינה בה יש חשש להתמצאות נמלים, וכמובן גם על הנמלים עצמן. לאחר מכן, מתבצעת בדיקה מקיפה באיזור הבית, עם בחינה על ידי כלים מיוחדים שאין נוכחות נוספת של נמלים, כדי לוודא שהמתקפה נוטרלה. ביצוע ניקוי עם חומרים מיוחדים שיטהרו את השטח, ישאירו סביבה בטוחה לאדם וירחיקו את הנמלים לתמיד.

איך מתבצעת הדברת נמלים בפועל
איך מתבצעת הדברת נמלים בפועל

הייחודיות של הנמלים

הנמלים הן ללא ספק חרקים מיוחדים ומעניינים, מה שמבדיל אותם הרבה ממזיקים אחרים זה הצורה בה הם מאוגדים וההיררכיה הברורה שיב שבקבוצת נמלים בניגוד לחרקים אחרים ויתושים. בדומה לעולם הטרמיטים, גם אצל הנמלים יש היררכיה ברורה של עבדים ומלכות, יש את הפועלים השחורים ויש את המלכה, כך זה עובד. לא מדובר בהדברה קלה למדי שמסתיימת בריסוס מקומי וזהו, לא כך זה עובד, הנמלים מתוחכמות וריסוס לבד לא פותר את הבעיה, יש לציין שבשביל להפטר מהמזיקים, צריך לטפל בכל המקומות הנגועים וזה כולל את הביציות שלהן.

אני מניח שיצא לכם להתקל בשבילים שהנמלים בונות למושבות שלהן שמובילות היישר לקינים, זה הדרך שלהם להשאר יחד ולתקשר אחת עם השנייה לאורך הפעילות המאסיבית שלהן. הנמלים לא טיפשות למדי ויש להן יכולת השרדות מפותחת כך שאם המדביר לא יצליח להרוג את המלכה ולמוטט את הכן כי זו הדרך היחידה לטפל בבעיית הנמלים, הן תמשיכנה עם הפעילות שלהן למקום אחר. יש לוודא שהקין מושמד כליל כי זה מקור ההתרבות שלהן, שם זה המבצר וזה הבסיס להכל שעליה שולטת מלכת הנמלים, או מלכות במידה ומדובר במספר קינים שונים. את הקין עצמו אנחנו ממוטטים באמצעו פתיונות של ג'ל רעיל שעליו נרחיב בהרחבה בהמשך. 

הייחודיות של הנמלים
הייחודיות של הנמלים

הדברת נמלים טבעית באופן עצמאי

המטרה של הדברת נמלים טבעית היא פשוטה, להרחיק את הנמלים כמה שיותר מהבית ומהסביבה הקרובה שלנו בלי להרוג אותם. הנמלים עצמן הן לא מזיקות לבני האדם ולא מסנכות את חיינו אך הן בהחלט יכולות להוות מטרד לנו באזורים הפרטיים והחושבים ביותר וגם לבעלי החיים במידה ויש ברשותנו.

הימצאותן של הנמלים פשוט לא באה לנו טוב בעין זו האמת, ואם אנחנו רואים הרבה מהן קרוב אלינו אז האינסטיקט שלנו יגיד לנו שעלינו להפטר מהן או פשוט להרחיק אותן מאיתנו. הדברת נמלים טבעית הפכה למאוד פופולארית בשנים האחרונות שלא מעט אנשים בוחרים להשתמש בה באמצעות הכלים השונים שיש להם בבית. בדומה להדברה אחרת של מכרסמים נוספים גם כאן יש אפשרות להדברה עצמאית חכמה.

החומרים שניתן להשתמש בהם על מנת להפטר מהנמילם:

  1. עלי דפנה.
  2. קינמון.
  3. קליפות הדרים.
  4. אבקת כביסה.
  5. פולי קפה ועוד.

זה יכול להפתיע רבים מכם אבל כל אלה הם חומרים מצויינים שאתם יכולים להשתמש נגד הנמלים על מנת להרחיקם מהבית. ש לציין שכל אלה לא ידבירו או יהרגו את הנמלים, אלא פשוט יגרמו להם להתרחק מביתכם רחוק ככל הניתן.  

הדברת נמלים טבעית באופן עצמאי
הדברת נמלים טבעית באופן עצמאי

מחירון להדברת נמלים

הדברה באזור המטבח  החל מ 349 ש"ח
במספר אזורים בבית  החל מ 299 ש"ח
במרפסות ובגגות הבית  החל מ 349 ש"ח
בדירות פרטיות של 2 חדרים החל מ 399 ש"ח
בחצרות, גינות, מרפסות וגגות  החל מ 449 ש"ח

 

הדברת נמלים לאורך כל השנה

הנמלים אוהבות את העונות החמות בעיקר, את עונת האביב והקיץ והפעילות שלהן בעונות הקרות יותר כמו בסתיו ובחורף הן מעטות מאוד. יחד עם זאת במדינות חמות כמו בישראל, אנו עלולים להתקל בהן גם בעונות הקרות במיוחד בימים חמים, כאמור יש לא מעט כאלה בישראל גם בחורף.

הנמלים הן יצורים חברתיים שאוהבים לרבוץ ביחד והן אוהבות חום ולכן תראו אותן בעיקר בעונות החמות של הקיץ והאביב, הפעילות שלהן היא מאסיבית ולא פשוט להפטר מהן ללא הדברה מקצועית. בשביל להפטר מהמלים חובה לאתר את כל הקינים, להגיע למלכה ולהשמיד אותה. מדובר באתגר לא פשוט לאל ידע מקצועי, הנמלים ימשיכו לחגוג בביתכם בכל מקום שהן ימצוא בו עניין לפעילות שלהן, להקמת קינים ועוד. 

הדברת נמלים לאורך כל השנה
הדברת נמלים לאורך כל השנה

 

איפה ניתקל בנמלים הכי הרבה?

האמת שנוכל להתקל בנמלים בכל מקום כמעט, זה יכול להיות במטבח, בגינה אם יש לכם או בחצר או במרפסת. הנמלים מופיעות גם בגגות, בשירותים, באמבטיה ולעיתים גם בסלון אם הן מצאו סיבה ראויה לכך.

במידה ואתם מעוניינים כן להשתמש בהדברה טבעית של הנמלים, עלים להניח את החומרים שצייננו ליד הקנים שלהם ואתם תראו שלאט לאט הנמלים יתחילו להתרחק. פשוט תשימו את כל החומרים האלה בעיקר בכל המקומות שיש ריכוז גבוה של הנמלים. השיטות הללו עובדות אבל השיטה הטובה ביותר להדברה מקצועית של נמלים היא באמצעות שיטות מתקדמות יותר בהן נגע בהמשך.  

 

שיטות מתקדמות של הרחקת נמלים

שיטות מתקדמות של הדברת נמלים נעשות באמצעות מזקר ג'ל שניתן להשיג בקלות בכל חנות טמבור פשוטה. זו שיטה דומה לשטות הקודמות שצייננו אך יחד עם זאת קצת שונה. מטרת הג'ל הוא להשתמש כפתיון לנמלים כאוכל על מנת שיאכלו ממנו ויזינו את המלכה, כי ברגע שהמלכה מחוסלת כל הקן יהרס. המטרה היא לחסל את המלכה! ברגע שמחסלים את המלכה לא יהיו לכם יותר נמלים בבית, הקן או הקנים פשוט יהרסו ובעיית הנמלים שלכם פשוט תפטר במהרה.  

 

הדברת נמלים מסיבות רפואיות – האמנם?

כאמור, הנמלים עצמן לא עוקצות או יכולות להעביר אלינו מחלות זיהומיות אבל ישנו סוג נמלה אחת שנקרת נמלת האש שכן יכולה מעט להזיק לנו. העקיצה של נמלת האש יכולה להציק מעט ואף לגרד והסימן עובר לרוב אחרי מספר ימים מצומצם. אם אתם רואים החמרה חלילה בגירוד ובכוויה שנוצרה לכם, אל תהססו ותלכו לקבל טיפול רפואי במידה וזה נמשך יותר מ 3-4 ימים. לצערנו הרב, הדברת נמלים טבעית לא תעבוד אצל נמלת האש והיא זקוקה לטיפול מיוחד. נמלת האש כבר זקוקה לרעלים רציניים יותר על מנת למות או להתרחק. תוכלו למצוא כאן עוד חומר על הדברת נמלת האש בצורה נרחבת יותר. יש לציין שבהדברת נמלת האש יש להשתמש בחומרים שלא מזיקים לילדים, לתינוקות ולבעלי החיים! במידה ואתם כן משתמשים בשירותי הדברה מקצועיים, אנא וודאו זאת עם המדביר בבקשה.  

 

מדוע בכלל ישנה תופעה של נמלים?

הנמלים מתחילות להופיע במטבחים שלנו בעיקר כי הן נמשכות למאכלים מתוקים ואוהבות את אזור הנוחות, מקומות חמים בעיקר. לכן חשוב לסגור את החפיסות אוכל שאתם משאירים בחוץ כמו במקרים של מכרסמים גם אצל הנמלים יש צורך לעשות זאת. לא להשאיר שמנים ומקומות לחים דביקיים, הקפידו לנקות אותם בכל סיום פעילות על מנת למנוע מהנמלים להתקרב. הפתרון הטוב ביותר להדברת נמלים היא כמובן מניעה של הופעתם כמו בכל בעיה אחרת בחיים שנתקל בה.  

 

האם כדאי לקחת שירותי הדברת נמלים מקצועית?

תראו, זה נכון שניתן לבצע הדברה באופן עצמאי במידה וממלאים אחר הוראות, יחד עם זאת תמיד כדאי לקחת שירות מקצועי שיפתור לכם את הבעיה בצורה יסודית יותר. תזכרו שכל דבר שאתם עושים לראשונה גם אם צפיתם בסרטונים הטובים ביותר והדרכות, עדיין נדרש נסיון מעשי מהשטח.

נסיון וידע של מדביר שמתעסק בהדברת מזיקים שנים רבות בסופו של דבר מנצחים חובבנות ולכן תמיד עדיף להעסיק איש מקצוע שאתם סומכים עליו ב 100%. מדביר מומחה יחפש בעיקר את קן הנמלים ואת המלכה על מנת למוטט את הקן עד היסוד אחרי הריגתה של המלכה.

לרוב המדביר יעשה זאת באמצעות ריסוס אם הקן בחוץ ולא נמצא עמוק ומוחבא בתוק הקירות. הבעיה מתחילה כאשר הן עצמו נמצא עמוק בתוך הקיר ואז המדיביר כבר יצטרך להשתמש בשיטות מתקדמות של פתיון באמצעות ג'ל או גרגירים כמו שצייננו בפסקאות הקודמות. בדומה להדברת מזיקים נוספים ואף מכרסמים, אנחנו מפתים את הנמלים באמצעות חומריפ רעילים שמריחים לנמלה כמו מזון על מנת למשוך אותה. ואז בעצם הנמלים נמשכות לזה ולוקחות את הפתיון לקן למלכה וגורמות למותה והתמוטטות הקן כולו. 

האם כדאי לקחת שירותי הדברת נמלים מקצועית
האם כדאי לקחת שירותי הדברת נמלים מקצועית

הדברה של נמלים בכל מקום – במוסדות, בבתי ספר, בגנים ובעסקים

את מרבית ההדברות שחברתנו מבצעת היא בכל ללא בבתים פרטיים, אלא יותר במוסדות ציבוריים כמו בתי ספר, גנים פרטיים, מוסדות חינוכיים נוספים וגם מוסדות ממשלתיים. הפעילות של הנמלים באה לידי ביטויי בכל המקומות הללו כולל בחצרות ובגינות של בתים פרטיים לרבות עסקים שסובלים מבעיית הנמלים ואנחנו מטפלים בסוגיית הנמלים בעיקר בקיץ.

אנחנו עושים זאת גם באמצעות ריסוס וגם באמצעות פתיונות כמו שהסברנו מספר פעמים, כל מה שאתם צריכים לדעת שאנחנו בסופו של דבר פותרים לכם את הבעיה וגם נותנים אחריות מלאה על כך. אנחנו מוודאים להעלים את הנמלים מהאזורים הנגועים שמטרידים אתכם ולשים לתופעה הזו סוף כדי שלא תסבלו ממנו ויהיה לכם נעים להיות בסביבה נטולה מנמלים.

האחריות היא שנה עד 5 שנים והמחיר מתחיל מ 250 ש"ח כמו שניתן לראות גם במחירון המלא יותר וכמובן שניתן ליצור איתנו קשר כדי לקבל מחירים מדוייקים בטלפון.  

 

הדברה אפקטיבית של נמלים שבאמת עובדת

הדרך היחידה להפטר מהנמלים היא ככל הנראה באמצעות שירות הדברה מקצועי שמתמחה בסוגיית הנמלים ויודע איך לטפל בו על הצד הטוב ביותר. כי בשביל לפתור את בעיית המזיקים לבית צריך לדעת אודות המזיק ולהביא את מנגנון הפעילות שלו, אם לא יודעים מה עושים ורק מנחשים, זה לא יעבוד. לכן הרג של נמלה פה ושם באמצעות תרסיסי ריסוס ביתיים לא באמת יעזרו ויפתרו את הבעיה כי מדובר בפתרון מקומי וזמני שלא באמת משנה כלום לטווח הארוך ולכן אם יש לכם בעיית נמלים, פשוט תקראו לחברת הדברה מקצועית.

אני אחזור על זה עוד מספר פעמים במאמר הזה, אך ורק חיסול המלכה ימוטט את הקין, אין פתרון אחר, המלכה חייבת למות, נקודה וריסוס נגדה לא תמיד יעזור. בגלל שבניגוד לטרמיטים ששם המלכות והמלכים מעופפים והם לא אלה שעושים את העבודה השחורה ואוכלים מהעץ, כך הם גם יותר קלים לזיהוי, אצל הנמלים הסיפור הוא קצת שונה וקשה לזהות את המלכה עד בלתי אפשרי.

הדרך היחידה להפטר מהנמלים באמת היא באמצעות הרג המלכה ואת עושים בעזרת פתיונות ג'ל מיוחדות שמלאות ברעל אשר מפזרים לנמלים כדי שהם יהרגו את המלכה. כי הרי תפקיד הנמלים שעובדות הוא לשרת את המלכה בכל הדרך וכאשר הם נתקלים במזון נגוע ברעל, הם לא יודעים שזה מזיק והנמלים בעצמן יוודא להרוג את המלכה על ידי כך שהם יביאו את המזון הנגוע ברעל למלכה ויפתרו לנו את הבעיה.  

הדברה אפקטיבית של נמלים שבאמת עובדת
הדברה אפקטיבית של נמלים שבאמת עובדת

האם יש הבדלים גדולים בין החומרים הרעילים?

ההבדלים המרכזיים באים לידי ביטויי בעיקר בעונות השונות ובסוג החומר המותאם לכך. בסופו של דבר זה הכל תלוי מה הנמלים מחפשות אם זה משהו מתוק או חלבון על מנת לשרוד ולשגשג. אחת הסיבות שעדיף ואף רצוי להשתמש בשירותי הדברה מקצועיים כי מדביר מקצועי יודע להבדיל בין החומרים והעונות השונות.

שימוש בחומרים שלא מותאמים לעונות עצמן לא יפתרו את בעיית הנמלים כי הנמלים יכולות פשוט להתעלם מהפתיונות כי זה פשוט לא מה שהן מחפשות. בהרבה מהמקרים המדביר ישתמש במספר טכניקות כדי להפטר מהנמלים, לצד פתיונות מלאות ברעל הוא גם ישתמש בריסוס במידה והקין גלוי לעין כך יהיה ניתן להשמיד אותו.

השימוש גם בפתיונות וגם בריסוס מוודא בעצם שהקין או הקינים יחוסלו יחד עם המלכה ותופעת הנמלים תייעצר. כאמור את הדברים הללו יודע לעשות אך ורק המדביר שמוסמך לעבודה זו, כך שכדאי מאוד שתתייעצו איתנו לפני כן ואנחנו נדע בדיוק איך לפעול לאחר אבחון של האזורים הנגועים בנמלים.  

 

מה לגבי אחריות הדברה נגד נמלים?

רוב חברו תההדברה נותנות לרוב בין 6-12 חודשים אחריות, באבי הדברות אנחנו נותנים מעל שנה, לפעמים גם אחריות של 5 שנים תלוי גודל והיקף ההדברה עצמה. חשוב מאוד לשאול את המדבירר על אחריות הדברה כדי לכסות את עצמכם מבחינה כלכלית בצורה חכמה. תוודאו זאת לפני ההדברה על מנת שלא יווצרו בלבולים במהלך ההדברה עצמה.  

מה לגבי אחריות הדברה נגד נמלים
מה לגבי אחריות הדברה נגד נמלים

 

שאלות ותשובות:

עלות הדברה ממוצעת של נמלים נעה בין 299 ש"ח ל 450 ש"ח משתנה בהתאם לשעות פעילות וכמות הקנים שהודברו.

בהדברת נמלים אתם פשוט קובעים מועד הדברה ואנחנו נגיע מזמן, הרי לא מדובר בהדברת חירום.

בהדברת נמלים האחריות היא בממוצע כ 12 חודשים ממועד ההדברה.

כן, כמו שהסברנו בפסקאות הקודמות ניתן להדביר לבד בחומרים שמצויינים בכתבה. להצעת מחיר הטובה ביותר!

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>