Avi-Logo

הדברת תיקנים

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

ובכן יש לא מעט סוגים של תיקנים בישראל וניתן לטפל בהם במגוון שיטות, אך הדברת תיקנים ללא ספק היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תופעת התיקנים. ישראל היא מדינה חמה ובקיץ במקומות חמים במיוחד כאלה שלא עברו ריסוס והדברה, ככל הנראה מתישהו אתם תתחילו לראות ג'וקים באזור. התיקנים מופיעים בכל מקום והם נמצאים בכמויות גדולות מאוד, הטיפול בהם קריטי וייתן לכם לא מעט שקט לטווח ארוך.

 

הדברת תיקנים
הדברת תיקנים

הדברת תיקנים לטווח ארוך

>  התיקן האמריקאי – זהו התיקן הגודל יותר שגודלו מגיע עד 4-5 ס"מ והוא בצבע חום אדמדם.

הוא נראה די מפחיד ומפותח עם שריון גדול והוא יכול לחיות גם עד שנה שלמה ופעיל בעיקר בתקופות החמות. לתיקן זה יש כנפיים מפותחות היטב ויכולות לעוף, מה שהופך אותו לעוד יותר מפחיד ונותן לו מראה מאיים.

> התיקן הגרמני – התיקן הקטן יותר והפחות נפוץ, אך הבעייתי יותר.

התיקן הגרמני הוא עד 2.5 ס"מ מקסימום בגודל ובעל צבע חום בהיר, בניגוד למאריקאי כמעט ואין לו יכולות תעופה והוא נמשך יותר למזון. פחות נפוץ בבתים אבל עדיין נמצא היכן שיש מזון בכמויות אתם תוכלו למצוא אותם במאסות יפות וזה דורש טיפול לאורך כל השנה. אנחנו אומרים שהוא יותר בעייתי מכיוון שהטיפול בו מתבצע בצורה שונה מאשר התיקן האמריקאי כי הוא עמיד נגד ריסוסים ודורש שיטת טיפול שונה לגמרי שעליה נרחיב בהמשך.

הדברת תיקנים לטווח ארוך
הדברת תיקנים לטווח ארוך

הדברת תיקנים בחומרי ריסוס שעובדים

אנחנו נגע בזה גם בהמשך ונפרט אודות סוגי התיקנים השונים ובהדברה נגדם ממש עוד מעט, אבל כעת נדבר קצת על חומרי ההדברה השונים בכללי נגד התיקנים וגם לפי סיווג. ריסוס זה חומר ההדברה המוכר והפופולארי ביותר בעולם נגד רוב המזיקים הקיימים ואכן ריסוס באמת פותר את הבעיה לרוב נגד התיקן האמריקאי (המעפף, הגדול והמפחיד) אבל לא עובד נגד התיקן הגרמני (הקטן יותר). ההדברה בכללותה נגד התיקנים משני הסוגים יחד קורית באמצעות חומרי ריסוס מותאמים, פתיונות ג'ל ומדבקות דבק שונות שתוך מספר שבועות עוזרות לנו להפטר גם מהתיקן האמריקאי וגם נגד התיקן הגרמני. כאמור גם הריסוס וגם השימוש בפתיונות ובמדבקות לא עושות את העבודה בתוך יומיים, אלא לוקח זמן של שבועיים עד שלושה כדי שכל הג'וקים באזור יחשפו לחומרי ההדברה ויתחילו למות לאט לאט מהשורש.

הדברת תיקנים בחומרי ריסוס שעובדים
הדברת תיקנים בחומרי ריסוס שעובדים

K300 ו K400 עוזרים או לא?

שוב, K300 ו K400 הם חומרי ריסוס מצויינים שיטפלו היטב בגו'ק הגדול והמפחיד אבל לא בג'וק הקטן כמו שצייננו ושימוש בחומרים הללו לא פותרת את הבעיה לטווח ארוך אלא באופן מקומי בלבד. בשביל להרוג את כל כמות התיקנים באזור ולוודא שהם לא יתרבו, יש צורך לבצע בריסוס מאסיבי בכל האזורים ולא לפספס אף אזור כדי לוודא שהג'וקים לא יחזרו לשם יותר בשאיפה לעולם. לכן, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות זה לקרוא לחברת הדברה שמוסמכת לכך ולביצוע הדברה כללית ויעילה נגד שני סוגי התיקנים בשיטות המצויינות שלרוב כל הסיפור לא יעלה יותר מ 500, 600 שקלים, יפתור לכם את הבעיה ובמחיר הכללי נגע בהמשך בהרחבה.

 

מאיפה מגיעים התיקנים?

מקור ההגעה של התיקנים היא בעיקר ממערכות הביוב מתחת לאדמה, שם נמצא מרבית מקומי המסתור שלהם ומשם הם יוצאים החוצה. אם תפתחו מערכות ביוב בעיקר בקיץ, תוכלו לראות בלא מעט מקומות כמויות אדירות של ג'וקים, או מקקים. שם נמצאים בתי הגידול המרכזיים שהם מתבצרים בהם ומתרבים, יוצאים החוצה לרחובות הערים ובסופו של דבר גם מוצאים את דרכם אצלנו בבית.

מאיפה מגיעים התיקנים
מאיפה מגיעים התיקנים

ההבדלים בהדברת התיקנים השונים לפי סוגים

לפני שנגיע לדובדבן שבקצפת שזה כמובן תהליך מקצועי של הדברת תיקנים, קודם עלינו להבין מה ההבדלים בין התיקנים על מנת שנדע איך לגשת אליהם. על מנת לבצע את ההדברה הנכונה, קודם עלינו להבין מול מה אנחנו עומדים, איזה סוג תיקן כדי שנפעל בהתאם.

בישראל קיימים בעיקר 2 סוגי תיקנים:

 1. התיקן האמריקאי.
 2. התיקן הגרמני.

חומרים כמו K 300 ו K 400 יעבדו על התיקן האמריקאי למשל אבל נגד התיקן הגרמני אנחנו צריכים להשתמש בחומר הדברה שונה לגמרי. כאמור התיקן האמריקאי גדול ונראה מאיים יותר אך הריגתו והדברתו קלה יותר מאשר של התיקן הגרמני.

ההבדלים בהדברת התיקנים השונים לפי סוגים
ההבדלים בהדברת התיקנים השונים לפי סוגים

הדברת תיקנים גרמניים

אז אם אכן הדברת התיקן הגרמני היא ההדברה הבעייתית יותר, אז איך בעצם אנחנו צריכים לגשת לנושא ולפתור את הבעיה? כאמור התיקן הגרמני הוא התיקן הקטן והמעצבן שיש לו נטיה לחדור לאזורי המטבח השונים ולהיות גם מאוד חמקמק. על מנת לטפל בו כמו שצריך, קודם עלינו לאתר אותו ואז להתמודד בטכניקות הדברה שונות שנגע בהם כעת. בתיקן הגרמני אנחנו לא מטפלים באמצעות ריסוס של K300 או ריסוס מסוג שונה אלא באמצעות ג'ל מיוחד. יש לזכור שהתיקן הגרמני מתרבה במהירות בזק וככל שתטפלו בו בהקדם כך יהיה לכם פחות תיקנים להרוג.

 

שיטת טיפול ראשונה:

 • בחירת ג'ל מיוחד לתיקן הגרמני.
 • הנחת הג'ל במקומות מחבוא חשוכים.
 • המתנה של מספר שבועות לתוצאות.

 

שיטת טיפול שנייה:

שיטת הטיפול השנייה היא באמצעות מדבקות דבק כאשר הדבק יהיה מלא בפתיון שישמש למשוך אותו. כאשר המקק הגרמני ימצא את עצמו במדבקות הוא ימות מאוד מהר על המקום.

 

הדברת תיקנים אמריקאיים

להבדיל מהדברה של תיקן גרמני, הדברתו של התיקן האמריקאי שהוא התיקן הגדול יותר נעשית באמצעות ריסוס. התיקן האמריקאי הוא התיקן הנפוץ והגדול יותר, המדביר יבצע פעולות ריסוס שונות בבית ותוך מספר ימים ספורים החל מההדברה תוכלו למצוא מספק ג'וקים מתים בבית. הריסוס עצמו אמור לטפל בבעיית התיקן האמריקאי כליל ולהרוג את כולם וייתכן שיהיו מספר שרידים בודדים בלבד.

הדברת תיקנים אמריקאיים
הדברת תיקנים אמריקאיים

היכן המקקים אוהבים להסתתר?

התיקנים או המקקים בדומה למזיקים שונים כמו צרעות וטרמיטים, אוהבים מאוד להסתתר במקומות מחבוא על מנת להרגיש מוגנים. התיקנים אוהבים מקומות חשוכים ולכן את מרבית הפעילות שלהם אתם תראו בלילה. כמה פעמים קרה לכם שפתחתם את דלת השירותים או האמבטיה במהלך היום ולא ראיתם אף תיקן באזור? ומנגד כמה פעמים קרה לכם שפתחתם את אותה הדלת וראיתם לא מעט תיקנים בשעות הלילה? ובכן זו בדיוק הסיבה שהג'וקים אוהבים חושך.

התיקנים נמצאים שם גם במהלך היום אבל אתם פשוט לא רואים אותם כי הם אינם יוצאים החוצה. תוכלו לראות אותם במקומות מסתור כמו מדיח, תנור, מאחורי מכונת כביסה, מסתורים שונים מאחורי המקרר, רהיטים ועוד איפה שיש חושך וצל בקיצור.

היכן המקקים אוהבים להסתתר
היכן המקקים אוהבים להסתתר

הדברה ירוקה של תיקנים – האמנם?

הדברה ירוקה, או כמו שניתן לקרוא אותה גם הדברה אורגנית או אקולוגית בעיקר מתכוונת לכך שהמדביר יבצע את ההדברה ללא שימוש בחומרים רעילים לסביבה. מה זה אומר בעצם? הכוונה בהדברה ירוקה היא לגרום לכמה שפחות נזק לסביבה בגלל חומרי ההדברה כמו הריסוס למשל ומן הסתם לא לחשוף בני אדם ובעלי חיים לרעלים. הדברה אקולוגית יכולה להיות גם באמצעות לכידה, לכידת מכרסמים למשל ללא הרג ושחרורם בטבע. כמו כן שימוש בטכניקות שונות כמו בחירת מזיקים ומכרסמים מסויימים, הצבתם במכוון באזור הנגוע על מנת להפטר ממזיק אחר כי בחלק גדול מהמקרים המזיקים השונים אוכלים אחד את השני.

הדברה ירוקה של תיקנים - האמנם
הדברה ירוקה של תיקנים – האמנם

האם חובה להדביר ג'וקים?

הדברתם של תיקנים או ג'וקים היא בהחלט לא חובה אבל תחשבו כמה סבל והתעסקות יכול להמנע מכם אם תעשו את העבודה אחת לשנה למשל עם מדביר מקצועי שיודע מה הוא עושה. הדברת ג'וקים כאשר היא מבוצעת על הצד המקצועי והטוב ביותר מהווה צד חשוב לנקיון הבית מתיקנים שאני בטוח שאף אחד מכם לא רוצה לראות, לא בשירותים, לא במטבח ולא בכל מקום אחר בבית. הג'וקים לא מזיקים במיוחד לבני האדם והם גם לא ותקפים ולא מחפשים אתכם, יחד עם זאת המראה שלהם די דוחה ויכול להגעיל כמעט כל בנאדם. התיקנים כן יכולים להעביר מספר מחלות זיהומיות, נדיר מאוד שזה קורה אבל הסיכוי לכך קיים וזה עוד סיבה מצויינת לבצע נגדם הדברה כללית.

האם חובה להדביר ג'וקים
האם חובה להדביר ג'וקים

הדברה נגד ג'וקים כל השנה

הדברה נגד סוגי התיקנים השונים מומלץ לבצע פעם בשנה כי תוקף ההדברה מחזיק לשנה +-. יש לזכור שהדברה נגד התיקן הגמרני ונגד התיקן האמריקאי הן הדברות שונות לחלוטין ובינתיים יש להתחיל הדברה נגד התיקן האמריקאי בלבד. במידה ויהיה חשש גם להמצאותו של התיקן הגרמני, אז נצטרך לטפל גם בו. חומר ההדברה צריך להיות מבוסס על פרטרואידים, חשוב מאוד לשים לב לזה ולשאול את המדביר בעת ההדברה. החומרים הללו פחות רעילים לסביבה ופחות מזיקים לאדם ולבעלי החיים במידה וישנם בבית.

הדברה נגד ג'וקים כל השנה
הדברה נגד ג'וקים כל השנה

מחירון ל הדברת תיקנים

הדברת תיקן אמריקאי החל מ 299 ש"ח
הדברת תיקן גרמני החל מ 349 ש"ח
הדברה במטבח בלבד החל מ 299 ש"ח
הדברת תיקנים בבתי עסק החל מ 349 ש"ח

מדוע בכלל יש ג'וקים בבית והאם ניתן להמנע מהם?

האמת היא שהתיקנים נמצאים בכל מקום וזה שהם אצלכם בבית זה לא בגלל ארוע מיוחד. הם פשוט מתרבים בכמויות אדירות בעונות החמות והם מתפשטים לכל עבר וחלקם פשוט מוצא אצלכם בית חם לתקופה בלתי מוגבלת. יחד עם זאת, אם הם בחרו בבית שלכם כמקום מסתור, אז כנראה שהייתה להם סיבה מסויימת או שפשוט משהו משך אותם לשם וגרם להם להשאר. כאמור הם נמצאים בכל מקום, החל מהמיקרוגל ועד למקומות החשוכים ביותר של האמבטיה, תוכלו למצוא אותם.

הג'וקיםם אוהבים לכלוך ונמשכים לזה, כך שאם תקפידו לשמור על הגיינה ונקיון במרבית המקומות בבית וגם בכלי הרכב שלכם, תוכלו לראות ירידה ניכרת בהימצאותם. חומרי הניקוי השונים יכולים להבריח אותם לחלוטין ולרמז להם על כך שהמקום אינו מתאים עבורם ולמטרותיהם השונות. הדרך הטובה ביותר בטיפול בתיקנים הם באמצעות שמירה על נקיון לאורך כל השנה והדברה לצורך מניעה. לקיחת צעדים אלו יצמצמו משעותית את הימצאותם של התיקנים בביתכם ואת הפוטנציאל העתידי לביקורם.

מדוע בכלל יש ג'וקים בבית והאם ניתן להמנע מהם?
מדוע בכלל יש ג'וקים בבית והאם ניתן להמנע מהם?

הדברת ג'וקים בביובים

כאשר מטפלים בבעיה מהשורש שלה, סיכויי ההצלחה גבוהים יותר כדי למנוע את התרבות הגו'ים שמגיעים היישר מהביובים ולכן רצוי להתחיל שם את הטיפול מלכתחילה. כמובן שהדבר הכי חכם שאפשר לעשות הוא להשתמש בשירותי העירייה שתבצע הדברת ג'וקים מלאה ברחבי הביובים השונים של העיר, אך בפועל לא כך המקרה. אם יש לכם ביובים בקרבת אזור מגורכם בין אם אתם גרים בבית קרקע פרטי או בבניין, ואתם מתחילים לראות תופעה של הג'וקיפ בקיץ, וזה רק ממשיך וגדל, עדיף באמת לטפל בזה כבר בביוב עצמו באמצעות ריסוס אפקטיבי.

הבעיה המרכזית היא שזה פותר את את התופעה של הג'וק האמריקאי אבל זה לא עובד ביעילות נגד התיקן הגרמני שכאמור נגדו צריך לפעוול בדרכים אחרות לגמרי. באמצעות הדברות בביובים תוכלו לצמצם משמעותית את התופעה של התיקנים האמריקאים שאלה התיקנים הגדולים, המפחידים והמעופפים ובתיקן הגמרני תצטרכו לטפל בדרכים אחרות כמפורט בכתבה.

הדברת ג'וקים בביובים
הדברת ג'וקים בביובים

הדברה של ג'וקים באחריות בכתב בלבד!

חברתנו מעניקה אחריות בכתב על כל הדברה לרבו הדברת ג'וקים משני הסוגים, האחריות נעה בממוצע של שנה לפחות ולפעמים גם עד 5 שנים, במקרה של התיקנים מדובר בשנה אחת. לבצע הדברה נגד הג'וקים פעם בשנה זה די חובה וזה יבטיח קיץ שקט ללא המזיקים הדוחים. האחריות תינתן לכם בסיום העבודה עם תשקיף מלא של כל החומרים שהתשמשנו בהדברה ואת התוקף שלה. כמו כן תקבלו גם תעודה שמסכמת את כל הפעילות שנעשה, תוכלו להיות רגועים וליצור איתנו קשר בכל עת לכל שאלה במידה וצצה בעיה כזו או אחרת או סתם להתייעץ אנחנו זמינים עבורכם תמיד.

הדברה של ג'וקים באחריות בכתב בלבד!
הדברה של ג'וקים באחריות בכתב בלבד!

מקומות מחבוא אהובים על התיקנים

כמו שהבנתם, לאחר שהג'וקים מתרבים בביובים ומטילים ביציות הם יוצאים החוצה לשוטט בעיר ותוכלו באמת להתקל בהם כמעט בכל מקום, לרוב בשעות לילה אבל לא רק, תוכלו מדי פעם גם לראות אותם במהלך היום. רוב הג'וקים נמשכים לחושך, שם הם מרגישים בטוחים ולכן הרבה פעמים שהדלקתם את האור בחדר מסויים נתקלתם בג'וק גדול ומפחיד שעומד שם, התיקן האמריקאי כמובן. מקומות מחבוא שלהם רבים ומרובים לשני הסוגים, ונפרט כעת את המקומות המרכזיים שהם אוהבים להסתתר בהם במהלך היום והלילה:

 • באמבטיה
 • במטבח
 • בסלון
 • בשירותים
 • בחדריי השינה
 • במחסנים
 • ליד מקורות מים
 • בחדר המדרגות
מקומות מחבוא אהובים על התיקנים
מקומות מחבוא אהובים על התיקנים

שאלות ותשובות:

ישנה אחריות על הדברת תיקנים בין 6-12 חודשים ממועד ההדברה.

הם לא מסוכנים באופן ישיר לאדם אך הם ללא ספק דוחים במראה ועם פוטנציאל נמוך מאוד להעביר מחלות זיהומיות מאזורים נגועים אבל הוא בהחלט קיים.

הריסוס אמור להספיק להריגתו של התיקן האמריקאי אבל זה לא פותר את הבעיה לחלוטין והדרך הטובה ביותר להרוג את כולם היא באמצעות הדברה בלבד

אפשר במידה ואתם יודעים מה אתם עושים, עדיף ורצוי לקרוא למדביר שיעשה עבודה יסודית, מקצועית ויתן לכם אחריות בכתב.

עלות ממומצעת חהדברה זו נעה בין 300 ל 600 שקלים וזה תלוי במספר גורמים כמו גודל המקום, סוג התיקן ועוד.

חומרי ההדברה שבשימוש המדבירים הם בעל רעילות נמוכה לאדם ולבעלי החיים ותקבלו הוראות מפורטות היטב מהמדביר איך עליכם לפעול לפני, בעת ולאחר ההדברה.

רצוי לבצע הדברה כללית פעם בשנה גם לצורך הריגה וגם לצורך מניעה של תיקנים. ליעוץ מקצועי חינם!

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>