Avi-Logo

הדברה בביוב

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

ההדברה בביוב היא הדברה ידועה פחות בעולם ההדברות וחשוב שנבין אותה ואת חשיבותה לפני שנפנה להזמנה המדביר המקצועי. כדי לבצע את ההדברה בביב בצורה הנכונה ביותר, נבין אילו מזיקים נמצאים בביוב שלנו ומה יש בכוחנו לעשות כדי להדביר אותם בצורה הטובה ביותר. אז בואו נכנס להדברת הביוב ונגיע לתשובות הכל כך נחוצות כל השאלות שיש לנו הנוגע להדברה בביוב.

 

הדברה בביוב
הדברה בביוב

הסכנות הטמונות מתחת לרגלינו

כמעט בכל רגע מתבקש, כשאנחנו מתהלכים לתומנו ברחוב אנחנו עומדים מעל סביבת מחייה של מזיקים. מתחת למדרכה המוכרת ישנם דרכי ביוב אינסופיות המרשתות כל עיר בישראל ומהוות מקום מחייה למזיקים כמו חולדות, תיקנים ומזיקים שונים. המזיקים הללו לא מהווים לנו סכנה כלל בתוך דרכי הביוב, אך כאשר המזיקים הללו מאיימים לצאת דרך הביוב ולהיכנס לבתינו הסכנה הופכת לבעיה, הבעיה שלנו. לכן, חשוב שנכיר את השכנים שלנו שם בביוב ונבין בדיוק איך נוכל לשמור עליהם בביוב ולא בין הרגליים שלנו.

 

 איך מתבצעת הדברה בביוב?

כדי להבין כיצד מתבצעת ההדברה בביוב, ראשית נצטרך לזהות את האויב העומד מולנו. אותו האויב יהיה כנראה אחד מבין כמה מזיקים הפוקדים את בורות הביוב שלנו. כשנרצה להדביר את הביוב שלנו, הדבר ינבע כנראה כתוצאה מפלישה של תיקנים או מכרסמים הפוקדים את הביוב שלנו. כדי להבין את סוגי ההדברה בצורה הטובה, נדבר בנפרד על הדברת כל אחד מהמזיקים.

 

הדברת מכרסמים בביוב

הדברת המכרסמים היא כנראה ההדברה הדחופה ביותר ברשימה, שכן המכרסמים יכולים להוות סכנה בריאותית קשה, הן פיזית והן נפשית. כאשר יהיו חולדות או עכברים שיפקדו את בור הביוב הקרוב לביתנו, הם כנראה יצאו מאותו בור הביוב כדי לחפש מקור מזון שישמור עליהם בחיים. לא אחת, מקור המזון הזה יהיה במקרה הטוב חדר האשפה של הבניין שלכם ובמקרה הרע הבית הפרטי שלכם. על כן, הדברת המכרסמים בביוב היא קריטית לאורך חיים בריא.

 

איך מדבירים מכרסמים בביוב?

כדי להדביר את המכרסמים בצורה יעילה בביוב, תחילה המדביר יצטרך לפזר מלכודות על יד בורות הביוב על מנת לתפוס את כל המכרסמים הקיימים בבור הביוב. כדי לשמור על בור הביוב מחולדות נוספות שיבחרו לקנן בו, המדביר ירסס חומר הדברה ייעודי למכרסמים ויפזר מלכודות רעילות ייעודיות לאותם המכרסמים המזיקים.

 

כמה עולה להדביר מכרסמים בביוב?

הדברת המכרסמים בביוב יכולה להשתנות מנכס לנכס ולכן, המחיר גם הוא יכול להיות שונה מאוד כשמדובר בחומרות השונות של הפלישה. הדברת המכרסמים בביוב תעלה בין 200-400 שקלים בהתאם להיקף הבעיה. חשוב לקחת את הדברים בעירבון מוגבל ולזכור כי היקף הבעיה משפיע מאוד על המחיר.

 

הדברת תיקנים בביוב

לא נוכל לדבר על הדברת התיקנים בכל חלל או אזור מבלי לדבר על הסוגים השונים של התיקנים, המשפיעים מאוד על דרכי ההתמודדות שלנו מול אותם התיקנים. התיקן ששולט ביד רמה על הביוב הוא דווקא התיקן האמריקאי. התיקן האמריקאי מרגיש מאוד בבית בביוב ולכן כשנדבר על הדברת התיקנים בביוב התיקן האמריקאי יהיה התיקן העיקרי עליו נדבר. באותה נשימה, התיקן הגרמני גם הוא לא נחשב לנדיר בביוב וגם הוא נהנה מהחשיכה והלחות שמעניק הביוב ומאפשר לו לשגשג.

 

הדברת תיקן אמריקאי בביוב

בגלל שהתיקן האמריקאי הוא תיקן נפוץ מאוד בביוב הישראלי, דרכי ההדברה שלו ידועות שנים רבות למדבירים והופכים את הדברה לפשוטה יחסית. הדברת התיקן האמריקאי בביוב תכלול נקיטה ב- 2 אמצעים שהוכיחו עצמם מועילים מול התיקן האמריקאי. ראשית, המדביר ירסס את בור הביוב וסביבתו בגז ייעודי להשמדת המזיק תוך שמירה על האזור סטרילי מבני אדם וחיות העלולות להיפגע מהתהליך. כדי לוודא שכל התיקנים הודברו ולא יחזרו למקום, יפזר המדביר מלכודות ג'ל ייעודיות שימשיכו בהדברת התיקנים באזור.

 

הדברת תיקן גרמני בביוב

התיקן הגרמני אמנם הוא התיקן הנפוץ פחות בביוב, אך הוא גם תיקן שקשה בהרבה להדביר. נקבת התיקן הגרמני מטילה הרבה יותר ביצים בכל הטלה, מה שמאפשר לתיקנים להגדיל את כמותם בקצב מהיר במיוחד. דבר נוסף המסייע לגדילת כמות התיקנים הוא העובדה שהתיקן הגרמני מגיע לבגרות מינית מהר בהרבה מתיקנים אחרים, מה שמאפשר לו להתחיל להתרבות אחרי זמן קצר בהרבה. התיקנים הגרמנים, עמידים אל מול חומרי הריסוס הרגילים המיועדים להדברת תיקנים אך הם ממש לא בלתי מנוצחים. כדי להדביר את התיקן הגרמני בביוב יניח המדביר מלכודות ג'ל רעילות שימשכו את התיקן הגרמני וישמידו את המזיק המסוכן.

 

כמה עולה הדברת תיקנים בביוב

תמיד כשנדבר על הדברת התיקנים נצטרך לדבר על כל אחד מסוג התיקנים בנפרד. דרכי ההדברה השונות מהוות שוני גדול גם בחומר המשמש להדברה וכתוצאה ישירה גם במחיר ההדברה. מחיר הדברת התיקן האמריקאי בביוב יעמוד בדרך כלל בין 350-500 שקלים ואילו הדברת התיקן הגרמני תעלה בין 200-400 שקלים. ההבדל במחיר נובע כתוצאה מהיות חומרי הריסוס ותהליך הדברת התיקן האמריקאי ליקר ומפרך יותר. הדברת התיקן הגרמני לעומת זאת, תהיה קצרה ופשוטה בהרבה והג'ל שישמש להדברת התיקן הגרמני יהיה חומר זול יותר מהחומר המיועד להדברת התיקנים האמריקאים בביוב. אז למרות העובדה שהתיקן הגרמני מתרבה מהר יותר והוא קשה יותר להדברה, הוא יהיה כנראה התיקן הזול יותר להדברה.

 

חשוב לזכור כי המזיקים הפוקדים את הביוב שלנו מהווי סכנה ממשית לבית שלנו ועל כן,

 לא מתעלמים. מדבירים!

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>