Avi-Logo

הדברת חולדות

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

הדברת חולדות היא אחת ההדברות הנפוצות ביותר בישראל ובדומה למכרסמים אחרים היא מתבצעת בעזרת מספר שיטות שונות. ישנם מספר טכניקות שמדבירים מנוסים משתשמים להדברת החולדות, כמו הדברה ירוקה, הדברה שמביאה למוות החולדה וגם ללכידה בלבד.

 

הדברת חולדות
הדברת חולדות

השלבים בפועל:

1- התקנת תיבת ההאכלה: השלב הראשון הוא בחירת תיבת ההאכלה, זהו שלב ידוע כנגד רוב המכרסמים.

2- מילוי תיבת ההאכלה ברעלים: התיבה מלאה באוכל עם רעלים, מטרת האוכל היא למשוך את החולדות ולשמש כפתיון.

3- המתת החולדות: לאחר שהחולדות אוכלות את האוכל הנגוע ברעלים, לאחר מספר ימים הן מתחילות למות יחד עם כל המשפחה שלה.

4- סימני אזהרה: על כל תיבת ההאכלה שמים מדבקת אזהרה לבני אדם שסור לגעת במיוחד לטובת ילדים ומחביאים אותה במקום בטוח.

5- איסוף נתונים: כל פעולה כזו מתועדת היטב ועל תיבת ההאכלה יש נתונים מדוייקים שכוללים תאריך ביצוע הפעולה וסוגי הרעלים שהוכנסו בפנים.

>> את תיבות ההאכלה מפזרים בעיקר בגינות של בתים פרטיים ובמקומות יחסית מוחבאים הרחק מבני האדם, מפזרים כמה כאלה מסביב לכל מבנה על מנת למשוך את החולדות ולהמיתן.

>> היתרון של תיבות ההאכלה היא שהן יכולות להרוג כמות נכבדת של חולדות ומכרסמים שונים בתוך מסר ימים בלבד והיא השיטה הנפוצה ביותר היום להדברת חולדות מקצועית.

זה לוקח קצת זמן כי החולדה לא מתה מיידית על המקום, אלא מספר ימים בלבד אבל זה בהחלט שווה את ההמתנה. חשוב מאוד כמובן לשים את תיבות ההאכלה הרחק מידם של בעלי חיים וילדים על מנת לוודא על שמירת בטחונם.

השלבים בפועל
השלבים בפועל

מדוע בכלל כדאי לבצע הדברת חולדות?

ובכן, ישנן מספר סיבות שבגינן כדאי לבצע הדברת חולדות בבית או במבנה, אבל העיקרית בהן היא כי חולדות יכולות להעביר מחלות. חולדות נחשבות לאחת החיות האינטלגנטיות ביותר ונעשו עליהן לאורך השנים ניסויים קליניים רבים, יחד עם זאת הן גם גורמות נזק רב לרכוש ולבני אדם. מעבר לסיבות האסתטיות שלא נעים לראות את החולדות בקרבתנו ויוצרת הרגשה לא נעימה ואף, של חשש בעיקר בסביבה של ילדים, חולדות עלולות להעביר לנו מחלות זיהומיות.

הרבה אנשים לא יודעים אבל החולדות היו אחריות על מגפת הדבר והעבירו אותה ישירות לאנשים. חולדות יכולות להופיע בכל מקום והן חיות בעיקר בלילה, הדרך הקלה ביותר לזהות שיש בעיה של חולדות היא כמובן על ידי כך שנראה אותן בעין אבל לא רק. המסקנה היא שיש להפטר מהן מהרן ככל הניתן.

מדוע בכלל כדאי לבצע הדברת חולדות
מדוע בכלל כדאי לבצע הדברת חולדות

שימוש במלכודות על מנת להפטר מהחולדות

אחת השיטות העתיקות להפטר מהחולדות היא באמצעות מלכודות שתופסות את החולדה ויוצרות לה נזק רב.

ישנן 3 מלכודות עיקריות:

 1. מלכות דבק – מלכודת שתופסות את החולדה ויוצרת לה נזק רב אך לרוב לא הורגת.
 2. מלכודת כלוב – מלכודת שלוכת את החולדה בתוך כלוב ואז ניתן לשחררה בטבע ולא להרוג במידה ובכך בחרתם לעשות.
 3. מלכודות קפיץ – מלכודת קפיץ בעצם לא גורמת נזק וסבל רב לחולדה אבל הן הורגות אותן על המקום.

בשטתי השיטות הראשונות המצויינות ניתן להרוג את החולדה באמצעות הטבעה שהיא השיטה הנפוצה ביותר או כאמור לשחרר ביערות. השיטות שצייננו לרוב משתמשים בבתי קרקע פרטיים, בבניינים אנחנו משתמשים בשיטת תיבת ההאכלה ומילויה באמצעות רעלים, על כך נדון בהמשך.

 

הדברה נגד חולדות בבניין


 

הדברה נגד חולדות בבניין
הדברה נגד חולדות בבניין

מדביר חולדות עם רשיון הדברה

תראו, ככלל אצבע, אין 100% בשום תחום וגם בהדברה של חולדות, המצב לא שונה. מה שכן חברת אבי הדברות והרחקת יונים יכולה להציע לכם היא שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר עם אחריות של מינימום 6 חודשים כך שאתם בידיים טובות. כאשר ההדברה עצמה מתבצעת על ידי כל האלמנטים החשובים ביותר תוך כדי שמירה על כללים ואפקטיביות כך סיכויי ההצלחה גבוהים יותר ומתקרבים יותר ל 100% הצלחה. ישנם חברות רבות שמציעות לכם 100% אבל תבינו ש 100% לא קיים בשום דבר ותמיד תמצאו פגמים.

 

הדברת חולדות שמגיעות מהביוב

בביוב זורמים לא מעט מים ולכן החולדה שתמצאו שם היא חולדת החוף שהיא חולדה גדולה ומסוכנת יותר ועלולה להעביר לא מעט מחלות לבני האדם. השיטה שמתמשים נגד חולדות כאלה היא באמצעות הרעלתן על ידי תיבות ההאכלה כמו שפירטנו בשיטות השונות לביצוע הדברה נגד החולדות.

מי שרשאי לבצע הדברה מסוג זה, זה רק מדביר מוסמך עם רשיון הדברה בתוקף עם אישור של המשרד להגנת הסביבה. כאמור הדברה זו תגרום למותן של החולדות והמכרסמים השונים באמצעות מספר ימים ספורים בלבד. החולדות לא ימותו במיידי וייתכן שימותו כעשרות מהן ותמצאו מספר גופות כאלה בחצר ובבניין ותזדקקו גם לשירות של פינוי פגרים לאחר הדברתם.

 

מדביר החולדות הנכון עבורכם

בחירת המדביר החולדות הנכון הוא הסוד להצלחה בכל הדברה. ברגע שהמדביר יודע מה הוא עושה והוא מביא איתו המון ניסיון מעשי מהשטח אז החיים שלכם הופכים להיות קלים. בחירת איש מקצוע הנכון הוא קריטי בהדברה של חולדות או בהדברה של מזיק או מכרסם. לכן לפני שאתם מזמין אליכם מדביר הביתה, וודאו לעשות חקר שוק מקצועי ועמוק כדי שלא תתחרטו על זה אחר כך.

ניתן לבדוק ביקורות חיוביות בגוגל, לראות המלצות של לקוחות אמיתיים, לתשאל חברים ומכרים, ישראל זו מדינה קטנה וכולם כאן מכירים את כולם. אתם תראו שמהר מאוד תקבלו המלצה על מדבירי חולדות ויהיה לכם קל יותר לבחור את המדביר הנכון עבורכם!

 

המחלות שהחולדות עלולות להעביר לבני האדם

החולדות עלולות להעביר לנו מספר מחלות זיהומיות בדיוק כמו שעשו עם מחלת הדבר בעבר ונפרט אותן כאן בקצרה. ישנן מספר סוגים שונים של מחלות שונות שלא נעלמו עדיין ויכולות לפגוע בבני האדם. מחלות אלו יכולות להחליש מאוד את גופנו במידה ובאנו במגע עם חולדה בסביבה הקרובה שלנו. התסמינים השונים שעלולות להתפתח:

 • חולשה בגוף.
 • כאבי שרירים.
 • דלקת פרקים.
 • שפעת קשה.

יש לציין שמחלות אלה עווברות בעיקר דרך נשיכה של חולדה וכל עוד אתם מתרחקים מהן ככל הניתן אתם יכולים להיות שקטים ורגועים. עדיין אין לקחת סיכון ולהמשיך לחיות בסביבתן, זה לא חכם ולא בריא גם.

המחלות שהחולדות עלולות להעביר לבני האדם
המחלות שהחולדות עלולות להעביר לבני האדם

סוגי החולדות השונות בישראל

בישראל מתבצעות בעיקר הדברות נגד 2 סוגים שונים של חולדות, הראשונה היא "חולדה מצויה" והשניה היא "חולדת החוף".

 1. חולדה מצויה היא חולדה שתמצאו אותה בעיקר בעיר מסביב לבניינים השונים ברחבי העיר. היא חולדה די די מפותחת מבחינה אינטלגנטית ועם השנים הן למדו איך לחדור לדירות ולבתים הפרטיים ולעשות נזק לרכוש. החסרונות של חולדה זו שהיא גורמת גם נזק לרכוש וגם עלולה להעביר מחלות לבני האדם ולכן צריך להפטר ממנה. החולדה המצוייה היא חולדה מאוד מתוחכמת ועלולה לגרום לנזקים עצומים לסביבה הקרובה שלנו ויש לטפל בהן במיידית.
 2. החולדה השנייה היא חולדת החוף. חולדת החוף היא חולדה גדולה יותר באופן משמעותי, כמעט פי שלושה וגודלה קצת אף קצת יכול להרתיע אנשים רבים. חולדה זו נקראת חולדת החוף כי ניתן לראות אותה קרוב לחופי הים כי היא אוהבת לשחות ולשתות המון מים. היא חולדה די גדולה ואין להתקרב אליה, להתרחק עד כמה שניתן כי היא יכולה להיות מאוד מסוכנת בגלל גודלה הכביר.

 

היכן החולדות נמצאות?

ובכן זו שאלה מציינת, והתשובה אליה היא כמעט בכל מקום! החולדות ללא ספק נחשבות לאחד היצורים המפותחים ביותר והסתגלתניים ביותר, לא ניתן לערער על יכולות ההישרדות שלהם. החולדות פשוט נמצאות בכל מקום, איפה שהן מוצאות בו עניין, אתם ללא ספק תמצאו אותן.

החל מהגעתן מהביובים ועד הסתתרותם במקומות מחבוא בקירות, בחצרות, גגות ועוד. החולדות נמצאות בבתי עסק, מסתתרות בביובים, במחסנים, במקומות מחבוא בבתים פרטיים, בבניינים ואיפה לא עוד. החולדות מסתתרות לרוב במחילות בדומה לעכברים ויש לטפל בבעיה זו מהשורש מתחת לאדמה ובביובים על מנת לטפל בבעיה מהשורש.

 

הדברה נגד חולדות באמצעות ריסוס, האם כדאי?

שיטות הדברה נגד חולדות הם מגוונות, השיטה העיקרית כאמור הם רעלים באמצעות תיבות האכלה. כמובן שניתן לשלב שיטות שונות של הדברה יחד במידה ומדובר באתגר גדול יותר שדורש טיפול קצת שונה.

ריסוס חולדות היה פופולארי יותר בעבר וכיום לא משתמשים בזה יותר כי זהו חומר מסוכן ורעיל מאוד לסביבה. זו אחת הסיבות שעולם ההדברות עבר להשתמש בשיטות ירוקות יותר, פחות רעילות לסביבה ובעיקר להדברה אורגנית. סיבה נוספת שהפסיקו עם הריסוס כי החולדות הם אינם תיקנים אמריקאים או צרעות. מדובר במכרסמים מאוד חכמים וריסוס לא אפקטיבי עבורם במיוחד בטווח הארוך ואינו פותר את הבעיה בכללותה.

הדברה נגד חולדות באמצעות ריסוס, האם כדאי
הדברה נגד חולדות באמצעות ריסוס, האם כדאי

הדברת חולדות מקצועית בלבד!

הדברת חולדות צריכה להיעשות על ידי חברת הדברה מוסמכת בלבד אשר מחזיקה באישור הדבר בתוקף ולא על ידי שום גוף אחר. מדביר מכרסמים באחריות, שירות מקצועי ויעיל להזמנה מהירה חברת הדברה המתמחה בהדברה נגד מכרסמים. לכידת מכרסמים ושילוב שיטות הדברה שונות נגד מכרסמים. להזמנת מדביר מומלץ נגד עכברים, חולדות או חפרפרת.

הדברת חולדות באופן מעשי – איך זה עובד ?

השיטות היעילות לביצוע הדברה נגד חולדות

למרות הדמיון הרב שיש להן לעכברים, חולדות הן חיות נבונות הרבה יותר מהם ויכולת ההישרדות וההסתגלות שלה לסביבתן – היא מאוד גבוהה. בדיוק בשל כך, הדברתם של החולדות צריכה להיעשות מתוך הבנה מעמיקה של חיי החולדה ומאפייניה, מה שיעזור למדביר מקצועי לבצע את הפעולות הנדרשות על מנת להיפטר ממנה ולמנוע מחולדות אחרות להיכנס למתחם שבו מבצעים את ההדברה.

הכנת מלכודות נגד חולדות – הכנה מקדימה, צפו בסרטון:

הנזקים העלולים להתרחש בגלל חולדות

הימצאותה של חולדה בבית, משמעותה אפשרות להפצת מחלות וזיהומים ועל כן כדאי לבצע פעולות שירחיקו את החולדות שנמצאו במקום וימנעו את חזרתן או כניסתן של חולדות ומכרסמים נוספים. מעבר לנזק הבריאותי. חולדות עלולות לייצר הרס למזון ולציוד ולכן לכידתן וסילוקן יסייעו לבני הבית לשוב לשגרת החיים התקינה שלהם.

 

הדברת כללית נגד חולדות – כל הדרכים האפשריות

בהשוואה אל הדברת עכברים התהליך של הדברת חולדות או לכידת חולדות יכול להיות מאתגר ומורכב יותר. בין היתר כיוון שיש לבדוק איזה סוג של חולדה הוא זה שנמצא במתחם. בישראל ככלל, קיימים שני זנים של חולדות שמתאפיינות באורח חיים שונה מעט. סוג אחד נמשך למקורות מים וניתן למצוא אותו בביובים ובצינורות ואילו הסוג האחר מתאפיין ביכולת טיפוס מצוינת ויימשך לעצים ולבניינים גבוהים, שם היא צפויה להתמקם ולהתרבות.

שיטת ההדברה הנבחרת תיגזר אם כן, מהמאפיינים של השטח עצמו ומהשיטות שיביאו מקסימום של הצלחה בסילוק פרטים קיימים ומניעת חזרתם – כמו גם חסימת הכניסות לחדירתן של חולדות חדשות. הרחקת החולדות תיערך בהתאם לתכנית שעליה יחליט לוכד חולדות מיומן, לרוב באמצעות שילוב בין פיזור פיתיונות שימשכו את חולדות ישירות לתוך מלכודות וכן פיזור רעל יעיל שישמיד אותן, במקומות הנכונים במתחם.

הדברת חולדות בביוב, לצפייה:


הזמנת שירות הדברה אך ורק ממקצוענים בתחום

רק אנשי מקצוע מיומנים מתחום ההדברה, יוכלו להעניק לכם פתרונות ארוכי טווח להשמדת מזיקים כמו עכברים וחולדות, הדברת טרמיטים ונמלים ומיגור בעיות הנובעות מיונים טורדניות או חרקים מזיקים.

חשוב להבין כי חברת הדברה מקצועית, צריכה לשים דגש על שלושה נושאים מרכזיים:

 1. פתרון מלא לבעיה – המדביר צריך לסקור הן את המקום שבו הוא מפזר את רעל העכברים או מלכודות החולדות – והן את הסביבה, לצורך הכרת המקומות שמהם מגיעות החולדות ואיטומם, למניעת חזרתם של המכרסמים.
 2. בטיחות בעת הפעולה ולאחריה – חשוב לקבל הנחיות מדויקות מהמדביר, בכל הנוגע להתנהגות נכונה בזמן שתהליך ההדברה מתבצע וכן בנוגע להתנהלות בטוחה לאחר שההדברה מסתיימת.
 3. מחיר משתלם – חברה מקצועית להדברה, תציג בפניכם מחירון ובו יהיו מפורטות העלויות השונות של שירותי החברה, כך שהצעת המחיר להדברה תהיה שקופה והוגנת.

התמודדות עצמאית עם חולדות ועכברים היא לא נעימה והשימוש בחומרי הדברה בצורה לא מקצועית עלול להוביל לנזקים משמעותיים בבריאותם של בני אדם. רק מדביר מורשה ומקצועי, רשאי לבצע את הפעולות הללו, על מנת למגר את בעיית החולדות ולהשיב את השקט לבית.

 

מתי להרוג, מדי ללכוד ומתי לשחרר את החולדה?

תראו, מדובר בשאלה באמת מורכבת וננסה לענות עליה בפשטות עד כמה שניתן לפחות. הדברת חולדות כללית מבוצעת כאשר יש מכת חולדות רצינית בין אם זה בבניין, בבית מגורים בפרטי, בגג של בית, בחצר, בגינה או שזה בכלל יכול להיות במפעלי מזון או מסעדות. הנקודה היא שכאשר ישנה נוכחות מאסיבית של חולדות, אין טעם והגיון בכלל להשתמש בשיטות לכידה הומאניות ובמלכודות בלבד.

מצבים אלו מאלצים את המדביר ואת חברת ההדברות להשתמש בכל האמצעים הנדרשים על מנת לטפל בבעיה של החולדות. לכן השיטות חייבות לכלול תיבות האכלה שמלאות ברעלים לצד מלכודות כמובן ושיטות הדברה נוספות על מנת לוודא טיפול בבעיה במהירות האפשרית.

שורה תחתונה – אתם תקראו למדביר חולדות כאשר יש באמת צורך לבצע הדברה.

 

אז מתי ללכוד בלי להרוג ולהשתמש במלכודות?

ובכן זו שאלה בהחלט מצויינת, אנחנו נעדיף לקרוא ללוכד חולדות במקרים בהן יש נוכחות חד פעמית של חולדה אצלנו. זה יכול להיות אחרי שנים של שקט ופתאום גילינו חולדה בבית ב 2 בלילה ואנחנו רוצים להפטר ממנה למען השקט שלנו. במקרים כאלה, אנחנו פשוט נתקשר ללוכד חולדות מקצועי שלרוב יבוא די מהר ויבצע לכידה ידנית באמצעות כפפות או בשימוש של מלכודות הומאניות בלי להרוג את המכרסם.

שיטות הדברה שלא כדאי להשתמש בהן!

יש שיטות הדברה שפשוט לא כדאי להשתמש בהן ושימו לב שהמדביר לא בוחר בהן לצורך ההדברה. הדרך הראשונה היא באמצעות הדברה אלקטרונית והדרך השנייה היא באמצעות מלכודת דבק. הסיבה המרכזית שלא כדאי להשתמש בשיטות אלו היא כי הן אינן באמת עובדות עם אחוזי הצלחה גבוהים. למשל בהדברה אלקטרונית של חולדות, מדובר בעצם בקולות רקע שאמורים להרחיק חולדות מהמקום. אך ישנו איזה קונצנזוס מסויים בעולם המדבירים ורובם אינם משתמשים בשיטה זו מטענה שהיא לא באמת יעילה.

הסיבה הראשונה שלא משתמשים במלכודת דבק היא גם כי אין כאן סיכוי הצלחה גבוהים. חולדות יש שיניים חזקות מאוד ומה שמלכודת דבק עושה היא בעצם גורמת לרגליים של החולדה להידבק. אך יכולות הכרסום של החולדות במקרים רבים יכולה להציל אותן מהמלכודת. הסיבה השנייה היא שמדובר באמת בשיטה לא נעימה שגורמת לחולדה לסבל רב וזו לא המטרה כאשר מבצעים הדברה. המטרה היא לגרום למכרסם לכמה שפחות סבל על ידי הריגה על המקום או לכידה באמצעות הדברה טבעית.

 

איך אפשר בכלל להמנע מלכתחילה מחולדות?

זה לא סוד שהפתרון הטוב ביותר לכל בעיה הוא תמיד הימנעות ואין כמו להקדים תרופה למכה. הדברה של חולדות יכולה להוות כתשובה לבעיה של חולדות או פשוט כהדברה לצורך מניעה. בכל מקרה, יש מספר דברים שאתם יכולים לעשות על מנת להוריד את הסיכויים שתיווצר לכם בעיה של חולדות בבית או בעסק.

בואו ונעבור עליהם אחד, אחד יחד:

 • מקורות מים פתוחים – החולדות הן סוג של בעל חיים לכל דבר והיא זקוקה למים בדיוק כמו שאר היונקים על מנת לשרוד, כאשר יש מקורות מים פתוחים בין אם בבי, בחצר, בעסק או בגג זה עלול למשוך את החולדה אליכם.
 • טיפול בביובים – יש לזכור שהחולדות מרביתן מגיעות מהביוב עצמו וכאשר מטפלים בכל הביובים בקרבת מגורכם זה מפחית משמעותית את סכנת החולדות.
 • סגירת מקומות פתוחים- לא לשכוח שהדרך בה החולדות נכנסות אליכם לבניין או לתוך הבית הוא באמצעות פתח שהן מצאו, זה יכול להיות חור דלת או חלון. אם אתם תוודאו לאטום את כל האזורים הפתוחים באזורכם, זה יקטין משמעותית חדירה של חולדות למקום.
 • שמירה על האוכל שלכם – זכרו שהחולדות כמו מכרסמים אחרים בעיקר מחפשות אחר מזון ומקומות מסתור. אם אתם משאירים מזון פתוח בבית, בגינה, בחצר , בגג א ובכל מקום שיש גישה אליו, יש מצב שהחולדה תמצא פרצה על מנת להגיע למזון וליהנות ממנו.
איך אפשר בכלל להמנע מלכתחילה מחולדות
איך אפשר בכלל להמנע מלכתחילה מחולדות

הדברת חולדות 24/6, האם הכרחי?

חברת אבי הדברות מעניקה שירות של לכידת חולדות 24 שעות ביממה במקרי חירום בלבד. כאשר מדבור בהדברה של חולדות, נהוג יותר לקבוע מועד מתאים לשני הצדדים כי ההדברה עצמה לוקחת זמן ויש להקפיד על מספר כללים בטרום, במהלך ובתום ההדברה. מדביר חולדות 24 שעות ביממה יהיה זמין לכם במקרי חירום בלבד וכאשר באמת אין פתרון אחר ואתם זקוקים לו כעת. לרוב אנחנו עובדים 6 ימים בשבוע מהבוקר עד הערב ובמוצאי שבת בלבד ללא לילות וחגים.

 

מחירים של הדברת חולדות

בבתים פרטיים ובחצרות החל מ 299 ש"ח
הדברת חולדות בגינות החל מ 299 ש"ח
הדברת חולדות בביוב החל מ 349 ש"ח
במרפסות ובגגות החל מ 399 ש"ח
בבניינים רבי קומה החל מ 449 ש"ח
בבתי עסק ובמחסנים החל מ 499 ש"ח


האם חובה לתת אחריות בהדברה נגד חולדות?

בכל הדברה באשר היא, חובה לתת תקופת אחריות מסויימת בכתבה שתהיה קבילה בבית המשפט. בהדברה של חולדות בדומה להדברת מכרסמים אחרים, לרוב נותנים אחריות של 6 -12 חודשים. אצלנו אנחנו נותנים את המקסימום שזה 12 חודשים כמובן הכל בכתב בשקיפות מלאה של העבודה שנעשתה אצל הלקוח.

ישנם הדברות שגם נותנים שנתיים וגם שלוש, למשל בהדברה של טרמיטים אנחנו נותנים 5 שנים ובהדברה של פשפשים זה יהיה שנה, כך שזה משתנה מהדברה להדברה. בשונה מהדברות מאסיביות שמשתמשים בעיקר בתיבות האכלה וברעלים, בלכידות של מכרסמים לרוב לא ניתנת אחריות. כי אם מדובר בלכידה ידנית של עכבר בודד בשעת לילה מאוחרת, לא ניתן באמת לתת אחריות על כך לא היה שימוש בשום חומרים שיוודאו את הרחקתם של המכרסמים.

 

איך יודעים שצריך לבצע הדברה לחולדות?

ובכן, ישנם מספר סממנים שיכולים להעיד על הימצאותם של חולדות באזור הנגוע. כמובן שאם נתקלים בחולדות לעיתים תכופות בבית, בחצר, באזור המדרגות של הבניין או בגינה אז ההחלטה כבר נעשית קלה יותר. אבל מה קורה אם לא רואים את החולדה בפועל אבל כן ישנם סימנים אחרים של נגיסות, נשיכות וכרסומים בכל מיני אזורים. החולדות בהחלט בורכו בשיניים חדות ובחושים מפותחים מאוד והן מזהות סכנות בקלות ובעלות יכולות רבות להתמחק ממנה מה שעזר להן לשרוד לאורך השנים.

סממנים מרכזיים להמצאותן של חולדות באזור:

> סימני כרסום – סימני כרסום מרובים בבית יכולות בהחלט להעיד על כך שישנן חולדות בבית ורצוי לטפל בהן במהרה.

> גללים ( צואה) – בדומה לצואה של עכברים ולשתן שלהן גם אצל החולדות ניתן לראות זאת גם במקומות מחבוא מאחורי רהיטים, בתוך מקומות נסתרים ועוד.

> ריח – במידה ואתם מריחים קצת שמשהו מסריח, זה גם יכול לנבוע מהצרכים של החולדות שלרוב הסרחון יהיה גדול יותר מהעכברים.

סימנים אלה ועוד יכולים לרמות על המצאותן של חולדות מה שניתן לפתור באמצעות הדברה כללית.

איך יודעים שצריך לבצע הדברה לחולדות
איך יודעים שצריך לבצע הדברה לחולדות

באיזה מלכודות באמת כדאי להשתמש?

כאמור יש מספר אפשרויות למלכודות שונות ובחירת המלכודות תלויות במטרות האישיות שלכם ובשיקולים של המדביר. אם מדובר בכמות מאסיבית של חולדות ובעיה רצינית באזור מגורכם אז שימוש בתיבות האכלה היא השיטה הנפוצה ביותר להדברה מאסיבית של חולדות. לעומת זאת אם מדובר בלכידה של חולדה בודדת, עדיף באמת להשתמש במלכודת קפיץ שהורגת את החולדה על המקום או פשוט ללכוד את החולדה ידנית.

כמובן שאת כל המלכודות עדיף שיעשה זאת מדביר מוסמך ואל תנסו בעצמכם ללכוד אותה ידני! מלכודת דבק למשל היא מלכודת פחות אפקטיבית אשר גורמת לנזק אצל החולדה וסתם לסבל מיותר. מלכודות כלוב הן מלכודות נהדרות שלא מכאיבות למכרס בכלל ולוכדות אותו בלי לגרום לו לסבל וזו האופציה המועדפה עלינו גם.

 

פעולות שיש לעשות לאחר ההדברה

כמובן שאת רוב המידע מה צריך לשות לאחר כל הדברה תקבלו מהמדביר חולדות עצמו אבל תוכלו גם להיעזר בנו לצורך זה. המטרה של המדביר וכמובן גם שלכם לאחר הדברה היא שהחולדות לא יחזרו לפחות לא בעתיד הקרוב. ובכן, ישנן מספר דרכים אפקטיביות שיגדילו את הסיכויים לכך באופן משמעותי. את הדרכים למניעת חולדות פירטנו בפסקאות הקודמות כתרופה למכה אך יש עוד שיטות להרחקה של חולדות לאחר הדברה. חומרים כמו פלפל שחור או ציפורן יכולים בהחלט למנוע מהחולדות להתקרב אליכם ולכן הפיזור שלהם בחלקי הבית בהחלט יכול לעזור.

במידה ויש לכם גינה או חצר, וודאו לשמור עליה נקיה עד כמה שניתן ותשימו לב לסימנים של חולדות ושל מחילות במידה וישנן. שמרו על החצר, הגג או הגינה נקיה ככל האפשר ללא אפשרויות מסתור לחולדות כי ללא מקומות מסתור החולדה לא תתקרב כי הביטחון שלה היא מעל הכול והיא יודעת שיש נוכחות של בני האדם באזור, הן לא טיפשות.

פעולות שיש לעשות לאחר ההדברה
פעולות שיש לעשות לאחר ההדברה

הדברת חולדות אורגנית – מה זה?

כשמדברים על הדברה אורגנית של חולדות, מתייסחים לרוב להדברה ירוקה של המכרסם הכוונה לשימוש בישטות הומאניות. שיטות הומאניות באות לידי ביטוי בכך שלא גורמים נזקים מיותרים לחולדה ולא עושים נזק לסביבה. הדברה אורגנית של החולדה יכול להיות לכידה ידנית, לכידת באמצעות מלכודת כלוב, או אפילו דרך מלכודת קפיץ שמוודא הרג על המקום של החולדה. באופן כללי בהדברות מסוג זה המדביר ינסה לעשות כמה שפחות נזק למכרסם ולסביבה הקרובה כמובן, לבניא האדם ולבעלי חיים הנוכחים במקום.

הדברת חולדות אורגנית - מה זה
הדברת חולדות אורגנית – מה זה

שאלות ותשובות:

אם מדובר בכמות גדולה של חולדות, הדברה היא הפתרון הטוב ביותר עבורן.

חברתנו פעילה בשעות חירום במקרים חריגים בלבד כמו לכידה של חולדה או של מכרסם מזיק אחר.

אנחנו ממליצים לכם תמיד ללכוד ולשחרר במקום אחר בלי להרוג אבל זה באמת משתנה ממקרה למקרה.

החולדות אכן יכולות להיות מסוכנות לבריאותנו במידה והן מצליחות להעביר מחלות דרך המזון או באמצעות אזורים נגועים אחרים, כמו כן נשיכה של חולדה יכולה להיות סכנה של ממש.

כל עוד הרעלים נמצאים מחוץ לבית בגגות למשל, בחצר או בהיקף של הבניין הרחק מידם של הילדים וסגורים היטב לבעלי החיים אז אין סכנה ממשית.

כאמור הפתרון הטוב ביותר היא הדברה כללית של חולדות או לכידה באמצעות מלכודות כמ ושצייננו בפסקאות הקודמות. ליעוץ מקצועי חינם!

תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>