Avi-Logo

 5 סוגי הדברות נפוצות

☑️שירותי הדברה החל מ 349 ש"ח!

☑️ שימוש בחומרים פחות רעילים לסביבה

☑️ מינימום נזק וכניסה מיידית לאחר ההדברה

☑️אחריות מלאה על העבודה!

☑️ מדביר מוסמך מטעם הרשות להגנת הסביבה ברישיון

 

כמו בכל תחום אחר, ישנם כמה סוגים של הדברות שהן הנפוצות ביותר בתחום. אבל, כאדם הממוצע אין לנו ידע בהדברות הספציפיות או בשיטת העבודה שלהן. כשנזמין מדביר, כדאי שנדע כמובן כיצד הוא עובד ונבין את סוג ההדברה עליה הוא המליץ ובמה היא כרוכה. להלן 5 סוגי ההדברות הנפוצות ביותר, ומה משמעותן.

 

_5 סוגי הדברות נפוצות

החשיבות בסוג ההדברה

סוג ההדברה יקבע גם את מחירה, אך חשוב בהרבה יקבע את טיב ההדברה ואת בטיחותה ללקוח. עוד דבר חשוב שיקבע לפי סוג ההדברה הוא כיצד נפעל כדי להדביר את המזיקים. ישנם לקוחות המעוניינים להשמיד את המזיק לחלוטין, אך חלק מהלקוחות יבחרו דווקא להדביר את המזיקים בצורה הומאנית שלא תהרוג את המזיק אלא רק תרחיק אותו מהנכס אותו הם מעוניינים להדביר. אז בואו נדבר קצת על כל סוג הדברה ומה הוא אומר.

החשיבות בסוג ההדברה
החשיבות בסוג ההדברה

הדברה כימית

ראשית, נתחיל עם ההדברה הנפוצה ביותר כרגע בשוק והיא ההדברה הכימית. ההדברה הזו קרויה הדברה כימית מפאת השימוש בריסוס חומרים כימיים יעודים על מנת להשמיד את החרקים והמזיקים בגללם הזמנו את ההדברה. ההדברה הכימית משחררת גז רעיל החונק את המזיקים, אך חשוב לזכור כי החומרים הרעילים הללו מסוכנים גם לבני האדם ולכן אם נבחר בהדברה הכימית ניאלץ לפנות את הבית לפרק זמן של ההדברה.

הדברה כימית
הדברה כימית

הדברה ירוקה

ההדברה הירוקה, היא הדברה שמקבלת את שמה בזכות ידידותה לסביבה, שכן היא גורמת לנזק סביבתי הרבה פחות חמור מההדברה הכימית בגלל העובדה שחומרי ההדברה הירוקה מתאדים מהר בהרבה ומשמשים להדברת שטחים קטנים בהרבה.

החומרים שישמשו להדברה הירוקה הם חומרים על בסיס צמחים המדבירים את המזיק באופן טבעי יותר כמו לדוגמא משפחת הפרטרואידים. יש לזכור שלמרות היותה " ידידותית" לסביבה עדיין מדובר בחומרים רעילים במיוחד.

הדברה ירוקה
הדברה ירוקה

הדברה ביולוגית

ההדברה הביולוגית היא אולי המרתקת ביותר ברשימה שלנו. ההדברה הביולוגית לא משתמשת בחומרים רעילים בכלל, אלא פועלת על פי הביולוגיה הטבעית של המזיק ושרשרת המזון. לדוגמא, אם נרצה להדביר מזיק אחד, נחפש את הטורף הטבעי שלו בשרשרת המזון ונשתמש בו על מנת להדביר את המזיקים המטרידים. את סוג ההדברה הזו נראה יותר בשטחים חקלאיים גדולים.

הדברה ביולוגית
הדברה ביולוגית

הדברה אלקטרונית

ההדברה האלקטרונית היא כנראה ההדברה הכי פחות מוכרת ברשימה שלנו. ההדברה האלקטרונית היא הדברה שלא פוגעת פיזית במזיקים, אלא מבריחה אותם באמצעות מכשירים אלקטרוניים. המכשירים האלקטרוניים המשמשים להדברה הזו, משחררים קול בתדר גבוהה במיוחד שאינו נשמע באוזני אדם.

כאשר המזיקים שומעים את התדר הגבוהה והצורם הזה הם מתייחסים לשטח ממנו הם שמעו את הצליל הצורם בתור מקום שאינו ידידותי עבורם ומוצאים לעצמם בית אחר. את ההדברה הזו נעשה בעיקר על מנת להדביר יונים, עטלפי פירות או ללכוד חולדות וללוכד עכברים.

בעוד בשביל המזיקים האחרים שהזכרנו נשמיע קול בעל תדר גבוהה במיוחד, כי להדביר את היונים בהדברה אלקטרונית נשתמש בפסי דריכה חשמליים ייעודיים הגורמים לעקצוץ ברגליהן הרגישות של היונים ובכך נרחיק אותן.

הדברה אלקטרונית
הדברה אלקטרונית

הדברה באמצעים ביתיים וטבעיים

לקוחות מסוימים, יעדיפו להתרחק לחלוטין מכל חומרי הדברה או אמצעים אלקטרוניים ולהדביר את המזיקים בעזרת מוצרים טבעיים שנמצאים במזווה של כולנו. להלן רשימה מפורטת של צמחים ותבלינים שירחיקו מזיקים באופן טבעי לחלוטין.

  • עלי דפנה וציפורן – את הריח החריף של התבלינים הללו חרקים לא אוהבים, לכן רבים משתמשים בהם על מנת להרחיק חרקים ומזיקים מביתם. כדי להשתמש נכונה באמצעי ההדברה הטבעי הזה, נמליץ להניח מעט עלי דפנה וציפורן בתחתית ארונות המטבח. מרחיקי לכת יכניסו מעט מעלי הדפנה או הציפורן על קופסאות האחסון על מנת למנוע ממזיקים להיכנס אל אותן קופסאות האחסון.
  • חומץ – חומץ הוא יעיל במיוחד להדברת והרחקת ג'וקים, נמלים ויתושים. על מנת להדביר את המזיקים בעזרת החומץ, נמליץ לטפטף מעט חומץ על סמרטוט ולנגב בעזרתו את השיש. ישנם האנשים שגם ישפכו מעט חומץ אל דלי השטיפה ובעזרתו ישטפו את הרצפות בבית. יש לזכור כי לחומץ ריח חזק והוא עלול להסריח את הבית שלנו אם נשתמש בו בהרבה פינות בבית.
  • לבנדר – הלבנדר הוא עוד חומר הדברה מאוד יעיל כשנדבר על אמצעים טבעיים להדברה. הלבנדר משמש להדברת עשים מזיקים לבגדים וגם להרחקת חרקים מעופפים שונים. כדי להרחיק את העשים מהבגדים האהובים שלכם, נמליץ לתלות שקיקי בד אווריריים מלאים בלבנדר יבש בארון הבגדים וכדי להרחיק חרקים מעופפים, נמליץ "לאמץ" עציץ לבנדר שיפיץ ריח שירחיק מעופפים.
  • מנטה – אחת הדרכים היעילות ביותר להרחיק חולדות ועכברים, היא צמח המנטה. הריח החריף של הצמח הזה מרתיע את המכרסמים וגורם להם לנוס על עקבותיהם בחזרה למאורה שלהם. כדי להרחיק את המכרסמים המציקים נמליץ לפזר שמן מנטה יפני במקומות ייעודים כמו השירותים, ליד החלונות ובמפתן הדלת.
הדברה באמצעים ביתיים וטבעיים
הדברה באמצעים ביתיים וטבעיים
תוכן עניינים
רק עוד פרט קטן...
Call Now Button050-763-5319
× שלחו לי וואטסאפ >>